Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Kjula IF
Datum: torsdag 26 april 2018

Klasser: Visa alla | Bana A | Bana B | Bana C | Bana D | Bana E

Västerås SOK

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hans GreijerBana B (48)46:3311:24
2Per-Olov SjöströmBana A (37)36:54+8:048:22
2Ulf LindgrenBana E (21)29:19+10:3617:20
5Per Erik FogelBana A (37)44:12+15:2210:01
6Bo LöwegrenBana D (63)45:55+6:3117:35
6Peter LjungströmBana B (48)52:54+6:2112:57
11Lennart ÖbergBana E (21)42:34+23:5125:11
12Christina Danielsson GohdeBana D (63)48:05+8:4118:25
13Bengt JohanssonBana E (21)46:56+28:1327:46
15Ulf BolinderBana D (63)49:34+10:1018:59
16Torsten LundBana B (48)58:06+11:3314:14
20Kerstin SundbergBana D (63)50:49+11:2519:28
21Leif ZettervallBana B (48)1:01:12+14:3915:00
21Kurt ElvénBana D (63)51:07+11:4319:35
26Hans MalmkvistBana B (48)1:03:53+17:2015:39
28Bo LenanderBana B (48)1:06:24+19:5116:16
28Anders MillingerBana C (65)48:13+11:2314:58
30Anders WikströmBana B (48)1:08:29+21:5616:47
32Nils HellbergBana C (65)48:59+12:0915:12
32Rune VikmanBana B (48)1:10:23+23:5017:15
33Lars-Erik RaskBana B (48)1:11:51+25:1817:36
35Gun MillingerBana C (65)50:09+13:1915:34
36Per NybonsBana B (48)1:14:25+27:5218:14
40Kurt ZanderBana C (65)51:47+14:5716:04
41Lennart KarlénBana D (63)58:43+19:1922:29
42Margareta LöfquvistBana B (48)1:30:41+44:0822:13
43Roland SturkBana C (65)53:29+16:3916:36
44Rolf SvenssonBana B (48)1:45:33+59:0025:52
48Liz PorteousBana D (63)1:05:16+25:5225:00
55Björn EkholmBana C (65)1:01:19+24:2919:02
55Gertrud AsplundBana D (63)1:26:01+46:3732:57
57Kristina WåhlinBana C (65)1:05:21+28:3120:17
60Jouko TaskinenBana C (65)1:08:01+31:1121:07
64Bengt OdeBana C (65)1:30:35+53:4528:07
Kennet LöfqvistBana B (48)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila