Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien #2, krets söder 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #2, krets söder 2
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: tisdag 15 maj 2018

Skarpnäcks OL

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jacob HäggströmU3 (3)33:4713:24
1Veronika Bergh PapasikasU1 (18)20:0312:13
1Sarah OhayonU2 (21)22:2610:06
1Karl KvarnforsH14 Kort (2)1:40:0933:43
2Arvid KristofferssonH14 Kort (2)1:48:43+8:3436:36
2Karolina Bergh PapasikasD16 (8)52:19+9:3411:25
2Mirja NordinD14 Kort (3)1:09:14+24:0523:47
2Dikte JunkerU1 (18)22:27+2:2413:41
2Tindra JonssonD14 (5)39:40+3:5010:29
3Linus HalvorsenH16 (9)54:48+10:0111:11
3Oskar MagnellU2 (21)26:30+4:0411:56
3Tilde MansénD14 (5)46:23+10:3312:16
3Justus ArenanderH14 (14)33:15+7:018:47
4Nora EnlundU1 (18)23:38+3:3514:24
5Hampus HolmbergH12 (11)41:43+16:2014:20
5Billie JunkerU1 (18)23:48+3:4514:30
6Alice EdvallU2 (21)28:52+6:2613:00
7William MöllerH16 (9)1:23:42+38:5517:04
8Hedvig AnderssonU2 (21)31:51+9:2514:20
8Teodor JonssonH12 (11)51:07+25:4417:33
9Mathias DryseliusH14 (14)57:25+31:1115:11
9Hilma SelanderU2 (21)32:51+10:2514:47
10Truls MansénU2 (21)33:35+11:0915:07
10Filip DryseliusH14 (14)1:00:36+34:2216:01
11Alice NeedhamU1 (18)31:50+11:4719:24
12Olle JonasU2 (21)36:38+14:1216:30
12Leo LjungbergH14 (14)1:10:43+44:2918:42
13Amelie DryseliusU1 (18)32:35+12:3219:52
14Noel Persson-FerreraH14 (14)1:34:01+1:07:4724:52
14Glorylin FontaineU2 (21)44:04+21:3819:50
15Lukas Ferner ThurénU2 (21)46:05+23:3920:45
15Vera RevenyU1 (18)33:46+13:4320:35
16Majken RevenyU1 (18)34:08+14:0520:48
16Kevin KarlssonU2 (21)46:14+23:4820:49
17Ida-Lina SegermanU2 (21)48:08+25:4221:40
18Palle StegardU2 (21)48:54+26:2822:01
19Elias OhayonU2 (21)49:15+26:4922:11
20Elias JunesjöU2 (21)50:06+27:4022:34
21Samuel JonasU2 (21)1:00:50+38:2427:24
Klara BergkvistInskolning (11)fullföljt
Henry DecknerInskolning (11)fullföljt
Nora DecknerInskolning (11)fullföljt
Adrian HolmgrenInskolning (11)fullföljt
Hugo JacovInskolning (11)fullföljt
Victor Karlsson RoosInskolning (11)fullföljt
Lukas ÖstmanH16 (9)ej godkänd
Ines ArnbergU1 (18)ej start
Tove SvedellD16 (8)ej start
Conrad SarbanU3 (3)ej start
Mette HuitfeldtD12 (8)ej start
Mårten AnderssonU1 (18)ej start
Agnes EdgrenD16 (8)ej start
Turid WärngårdU2 (21)ej start
Erik MörckU1 (18)ej start
Lova JonssonU2 (21)ej start
Kajsa EdgrenU2 (21)ej start
Axel StenbergInskolning (11)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser