Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcup 180508

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcup 180508
Arrangörsorganisation: OK Dellen
Datum: tisdag 8 maj 2018

Öppen 1

1 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odin ÖstgårdOK Dellen26:1914:18
2Rasmus BjörkOK Dellen30:44+4:2516:42

Öppen 3

1 910 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer WennbergHudiksvalls OK15:288:05
2Filip ZetterbergHudiksvalls OK17:33+2:059:11 Ladda ner rutt i gpx-format
3Alfred PerssonOK Dellen17:41+2:139:15
4Erik JonssonOK Dellen17:42+2:149:16
5Martti JokiForsa OK17:57+2:299:23
6Ellen MikaelssonForsa OK20:39+5:1110:48
7Klara JonssonOK Dellen22:22+6:5411:42
8Monica AnderssonOK Dellen31:58+16:3016:44

Öppen 5

2 850 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica ZetterbergHudiksvalls OK30:1110:35
2Max ZetterbergHudiksvalls OK32:10+1:5911:17
3Kajsa WinderLjusdals OK33:29+3:1811:44
4Eva SkyttnerLjusdals OK36:31+6:2012:48
5Anna BryngelssonOK Dellen36:38+6:2712:51
6Marita SandbergForsa OK40:32+10:2114:13
7Agneta ThorsellForsa OK40:35+10:2414:14
8Karin AnderssonLjusdals OK44:38+14:2715:39
9Marika NilssonHudiksvalls OK55:08+24:5719:20
10Helen SpikForsa OK55:19+25:0819:24
Arvid AnderssonVallsta SKdiskvalificerad
Maria FernmalmLjusdals OKej godkänd

Öppen 7

2 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar WennbergHudiksvalls OK17:518:47
2Rune JonssonLjusdals OK18:47+0:569:15
3Karin GustavssonForsa OK20:01+2:109:51
4Christina WestmanHudiksvalls OK20:51+3:0010:16
5Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK23:29+5:3811:34
6Leif PerssonLjusdals OK25:14+7:2312:25
7Börje StrömLjusdals OK25:18+7:2712:27
8Christer EngmanForsa OK27:02+9:1113:19
9Walter KazmierczakHudiksvalls OK27:16+9:2513:25
10Camilla HägglundHudiksvalls OK27:24+9:3313:29
11Anna-Karin EklundSöderhamns OK27:29+9:3813:32
12Rolf KrohnHudiksvalls OK28:26+10:3514:00
13Evert BergströmHudiksvalls OK29:16+11:2514:25
14Lennart WinbergHudiksvalls OK31:24+13:3315:28
15Gun KrohnHudiksvalls OK54:43+36:5226:57

Öppen 8

3 420 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AnderssonVallsta SK28:088:13
2Stefan GunnarssonHudiksvalls OK28:29+0:218:19
3Leif BylarsForsa OK28:54+0:468:27
4Tord JonssonOK Dellen29:54+1:468:44
5Jan ZetterbergHudiksvalls OK30:37+2:298:57
6Olle LångbergHudiksvalls OK30:38+2:308:57
7Åsa ErikssonForsa OK31:15+3:079:08
8Aron SidenvallHudiksvalls OK31:28+3:209:12
9Jonas BjörsLjusdals OK31:30+3:229:12
10Sveke JonssonOK Dellen33:02+4:549:39
11Ivan SöderqvistLjusdals OK33:38+5:309:50
12Catherine WennbergHudiksvalls OK34:41+6:3310:08
13Tommy ÖstLjusdals OK34:51+6:4310:11
14Karin TrolinForsa OK35:48+7:4010:28
15Stefan MårdbergLjusdals OK35:56+7:4810:30
16Annika StaafForsa OK36:00+7:5210:31
17Dan ThorsellForsa OK36:12+8:0410:35
18Bertil AnderssonLjusdals OK38:24+10:1611:13
19Anki Teike AnderssonForsa OK43:00+14:5212:34
20Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK53:59+25:5115:47

Öppen 9

4 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LindbergForsa OK25:076:09
2Anders TrolinForsa OK26:36+1:296:31
3Wille LångbergHudiksvalls OK27:03+1:566:37
4Johan NymanForsa OK28:55+3:487:05
5Fredrik JuhlinForsa OK32:35+7:287:59
6Jonas LångbergHudiksvalls OK34:41+9:348:30
7Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK37:26+12:199:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser