Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: onsdag 15 augusti 2018

Öppen motion 3

2 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ThyrKungälvs OK29:5811:31
2Elisabeth BjurströmerKlubblös30:34+0:3611:45
3Josefina KristenssonIK Uven39:44+9:4615:16
4Ulf KokinskyIFK Göteborg Orientering44:07+14:0916:58
5David OestKlubblös44:15+14:1717:01
6Rebekka WohlrabKlubblös44:19+14:2117:02
7Bashar NassarKlubblös48:06+18:0818:30
8Ulrika PåhlmanGöteborg-Majorna OK48:17+18:1918:34
9Kjell VallinKlubblös49:57+19:5919:12
10Bengt-Åke HenrikssonKlubblös54:07+24:0920:48
11Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering57:02+27:0421:56
12Malin EgardtKlubblös1:00:40+30:4223:20
13Elly EinarssonKungälvs OK1:02:33+32:3524:03
14Camilla OlssonSävedalens AIK1:13:55+43:5728:25
15Sara KinneforsKlubblös1:20:19+50:2130:53
16Engebratt GretaGöteborgs SK1:29:09+59:1134:17
17Ulla EinarssonKungälvs OK2:14:35+1:44:3751:45
Carl-Gustaf CarlssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orienteringej godkänd

Öppen motion 5

3 500 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer BorgGöteborg-Majorna OK32:519:23
2Per-Erik JohanssonKlubblös34:41+1:509:54
3Anders LundgrenPEAB37:32+4:4110:43
4Therese LjungbergOK Skärmen37:33+4:4210:43
5Johanna BlombergGöteborg-Majorna OK39:56+7:0511:24
6Liv TörnqvistKlubblös43:42+10:5112:29
7Anders OlssonKlubblös45:55+13:0413:07
8Ellen NormanSävedalens AIK46:24+13:3313:15
9Ida LindbergKlubblös47:27+14:3613:33
10Lena TornéusSävedalens AIK49:53+17:0214:15
11Emilia TundsgprdKlubblös50:37+17:4614:27
12Karin BorggrenGöteborg-Majorna OK50:40+17:4914:28
13Johan SvärdKlubblös52:24+19:3314:58
14Hugo LindbladKlubblös53:23+20:3215:15
15Cecilia AldebertGöteborg-Majorna OK53:29+20:3815:16
16Linda JakobssonIK Uven54:34+21:4315:35
17Sandra WiklundKlubblös54:40+21:4915:37
18Stina MartinssonKlubbös56:18+23:2716:05
19Henrik StåhlbågeKlubbös56:38+23:4716:10
20Ida AlainenPEAB58:25+25:3416:41
21Christer AndreIF Marin Väst59:29+26:3816:59
22Hanna LjungbladGöteborg-Majorna OK59:52+27:0117:06
23Alexandra SvantessonKlubblös1:01:43+28:5217:38
24Andreas SandgrenKlubblös1:02:49+29:5817:56
25Johan StridkvistKlubblös1:02:50+29:5917:57
26Fia MånssonGöteborg-Majorna OK1:04:16+31:2518:21
27Annika SvenssonGöteborg-Majorna OK1:05:05+32:1418:35
28Stanley TaivulaKlubblös1:06:05+33:1418:52
29Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:11:43+38:5220:29
30Linn StrannegårdKlubblös1:12:42+39:5120:46
31Erik AnderssonIstrums SK1:14:59+42:0821:25
32Auden TengsFK Herkules1:15:25+42:3421:32
33Jonas ReunersKlubblös1:19:09+46:1822:36
34Kaj JenssenKlubblös1:20:43+47:5223:03
35Mathias NirvanderKlubblös1:24:35+51:4424:10
36Lena IvarssonKlubblös1:30:34+57:4325:52
37Ida AnderssonIK Stern1:30:37+57:4625:53
Jan KlasmanKlubblösej godkänd
Thomas FridnerKlubblösej godkänd
Kristina LeivoKlubblösej godkänd
Nathalie LeivoKlubblösej godkänd

Öppen motion 6

5 600 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin SkaarRyda SK50:369:02
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK52:56+2:209:27
3Anton KarlssonOK Kullingshof53:00+2:249:27
4Niklas HidmanHalmstad OK55:57+5:219:59
5Stefan TisellIK Stern58:10+7:3410:23
6David SteenKungälvs OK58:45+8:0910:29
7Oskar EkbergGöteborg-Majorna OK59:38+9:0210:38
8Jan Kelhamnklublös1:00:03+9:2710:43
9Maria KlamfeltSävedalens AIK1:00:23+9:4710:46
10Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK1:00:52+10:1610:52
11Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:00:56+10:2010:52
12Janis LacisEmblem IL1:01:59+11:2311:04
13Stefan PauliGöteborg-Majorna OK1:04:15+13:3911:28
14Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OK1:05:29+14:5311:41
15Lina DahlbergKlubblös1:05:54+15:1811:46
16Anders LövingKlubblös1:06:00+15:2411:47
17John LandstedtIFK Göteborg Orientering1:07:03+16:2711:58
18Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK1:07:58+17:2212:08
19Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK1:08:31+17:5512:14
20Mats G AnderssonOK Skogshjortarna1:09:05+18:2912:20
21Olof BlombergGöteborg-Majorna OK1:09:44+19:0812:27
22Louise WanemarkEksjö SOK1:10:45+20:0912:38
23Andreas GårdstamIK Stern1:11:48+21:1212:49
24Christoffer MalikkiGöteborgs Polismäns IF1:11:57+21:2112:50
25Erik StrannegårdKlubblös1:12:13+21:3712:53
26Josef PetterssonGöteborg-Majorna OK1:12:19+21:4312:54
27Max MagnellKlubblös1:12:54+22:1813:01
28Joakim HanssonKlubblös1:14:07+23:3113:14
29Stafan MadjarKlubblös1:15:25+24:4913:28
30Robert SonneKlubblös1:16:16+25:4013:37
31Matilda SvenssonÅmåls OK1:16:29+25:5313:39
32Maria AnderssonOK Tyr1:17:13+26:3713:47
33Jonas RutbergIK Stern1:24:56+34:2015:10
34Johan SimonssonKlubblös1:29:21+38:4515:57
35Martin ThorslundKlubblös1:40:50+50:1418:00
36Andreas LindbladKlubblös1:41:05+50:2918:03
Björn ErikssenIstrums SKej godkänd
Karl LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Henrik UndelandIFK Göteborg Orienteringutgått
Pär NyströmKlubblösutgått
Olof BlombergGöteborg-Majorna OKutgått

Öppen motion 7

3 000 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK20:356:51
2Johan EngebrattGöteborgs SK21:16+0:417:05
3Ola WallinderGöteborg-Majorna OK24:05+3:308:01
4David AndréGöteborg-Majorna OK26:01+5:268:40
5John GabrielssonSävedalens AIK26:22+5:478:47
6Stefan NormanSävedalens AIK26:33+5:588:51
7Filip LemanGöteborgs SK27:49+7:149:16
8Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK27:52+7:179:17
9Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK28:12+7:379:24
10Jon JonssonGöteborgs SK28:18+7:439:26
11Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb28:26+7:519:28
12Emmy DahlströmLustens OK29:45+9:109:55
13David GustfssonKlubblös30:15+9:4010:05
14Stefan EmbornKlubblös30:43+10:0810:14
15Robert SvenssonGöteborg-Majorna OK31:06+10:3110:22
16Anna LebarGöteborg-Majorna OK31:13+10:3810:24
17Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK31:45+11:1010:35
18August RamleGöteborg-Majorna OK32:09+11:3410:43
19Agnes RamleGöteborg-Majorna OK32:19+11:4410:46
20Oskar AfzeliusGöteborg-Majorna OK32:35+12:0010:51
21Malin SettergrenHalmstad OK33:16+12:4111:05
22Johan SärnbrattTolered-Utby Ol-klubb33:26+12:5111:08
23Daniel SundhFjärås AIK34:01+13:2611:20
24Lennart AnderssonGöteborgs SK34:06+13:3111:22
25Tomas AxelssonGöteborg-Majorna OK34:07+13:3211:22
26Isak BjurströmeKlubblös34:23+13:4811:27
27Elin SandahlKlubblös34:27+13:5211:29
28Jakob LjungkvistIFK Göteborg Orientering34:40+14:0511:33
29Johan NilssonKlubblös34:42+14:0711:34
30Simon EkströmKlubblös36:46+16:1112:15
31Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK37:10+16:3512:23
32Anders GustafssonKlubbös37:11+16:3612:23
33Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK37:27+16:5212:29
34Emma SilvergrundLerums SOK37:36+17:0112:32
35Phil MullinsSjövalla FK38:20+17:4512:46
36Simon KrantzKlubblös38:27+17:5212:49
37Maria EngebrattGöteborgs SK38:39+18:0412:53
37Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK38:39+18:0412:53
39Jan RydénSjövalla FK38:42+18:0712:54
40Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK39:12+18:3713:04
41Sandra AnderssonFalkenbergs OK39:16+18:4113:05
42Charlotta LarsjöKlubblös39:18+18:4313:06
43Maja BjuggrenKlubblös39:20+18:4513:06
44Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK39:24+18:4913:08
45Johanna SjonsIFK Hedemora OK39:25+18:5013:08
46Cecilia KarlssonGöteborgs SK39:35+19:0013:11
47Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK39:47+19:1213:15
48Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering40:01+19:2613:20
49Björn BorgGMOK40:06+19:3113:22
50Måns DahlströmLustens OK40:18+19:4313:26
51Mats GruvefeldtGöteborg-Majorna OK40:21+19:4613:27
52Thomas BjörrothGMOK41:04+20:2913:41
53Sofia PåhlmanGöteborg-Majorna OK41:54+21:1913:58
54Peter RamleSjövalla FK42:28+21:5314:09
55Alwin EinarssonKungälvs OK44:40+24:0514:53
56Klas ErikssonKlubblös45:18+24:4315:06
57Kristina JonssonGöteborg-Majorna OK47:21+26:4615:47
58Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb51:25+30:5017:08
59Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb51:40+31:0517:13
60Per RobertssonIFK Göteborg Orientering59:27+38:5219:49
Lars-Åke JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Tom NilssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser