Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering i Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering i Skatås
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: onsdag 22 augusti 2018

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sandra AnderssonÖM7 (68)ej godkänd

FK Herkules

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Audun TengsÖM5 (49)41:36+16:5813:00
55Tuuli SaariÖM7 (68)53:45+27:4516:47

FK Åsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Fredrik PerssonÖM7 (68)38:01+12:0111:52

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Håkan BerndtssonÖM7 (68)34:18+8:1810:43

Göteborg-Majorna OK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Andreas EklundÖM7 (68)26:008:07
4Laust SörensenÖM6 (21)46:32+7:078:18
6Oskar EkbergÖM7 (68)27:54+1:548:43
8Carl FältÖM3 (15)56:51+18:3517:13
9Johanna BlombergÖM5 (49)30:50+6:129:38
9Johan GunnarssonÖM7 (68)31:10+5:109:44
14Oskar AfzeliusÖM7 (68)33:42+7:4210:31
18Stefan PauliÖM7 (68)34:30+8:3010:46
18Johan AxelssonÖM6 (21)1:32:20+52:5516:29
25Peter SävingerÖM7 (68)37:30+11:3011:43
25Cecilia JönssonÖM5 (49)39:41+15:0312:24
26Daniel SjölundÖM7 (68)37:33+11:3311:44
33Agnes RamleÖM7 (68)38:58+12:5812:10
37August RamleÖM7 (68)40:19+14:1912:35
38Lena HermanssonÖM7 (68)40:49+14:4912:45
40Karin BorggrenÖM7 (68)41:51+15:5113:04
46Joakim LundqvistÖM7 (68)46:21+20:2114:29
48Malin Sjölund OlssonÖM7 (68)46:57+20:5714:40
56Thomas BjörkrothÖM7 (68)56:09+30:0917:32
59Jill ÅgrenÖM7 (68)1:02:04+36:0419:23
Gerd Pålsson BergÖM3 (15)ej godkänd

Göteborgs Polismäns IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Christopher MalkkiÖM6 (21)54:31+15:069:44

Göteborgs SK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna BjörckÖM3 (15)38:1611:35
2Peter AugustssonÖM6 (21)41:03+1:387:19
6Johan EngebrattÖM7 (68)27:54+1:548:43
30Lennart AnderssonÖM7 (68)38:30+12:3012:01
Gunnar MarkinhuhtaÖM7 (68)ej godkänd
Katarina Rydén MarkinhuhtaÖM7 (68)utgått

Halmstad OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Niklas HidmanÖM6 (21)44:06+4:417:52
12Malin SettergrenÖM7 (68)33:11+7:1110:22

IF Marin Väst

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Christer AndréÖM5 (49)35:09+10:3110:59

IFK Göteborg Orientering

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Karolina LundinÖM3 (15)40:48+2:3212:21
8Jakob LjungkvistÖM7 (68)31:04+5:049:42
10Malin AlbrektssonÖM5 (49)31:08+6:309:43
15Henrik AlbrektssonÖM5 (49)33:15+8:3710:23
15Frida KjellbergÖM7 (68)33:48+7:4810:33
20John LandstedtÖM7 (68)34:43+8:4310:50
30Caroline SvenssonÖM5 (49)40:45+16:0712:44
42Per RobertssonÖM5 (49)46:25+21:4714:30
45Anna LjungkvistÖM5 (49)57:31+32:5317:58
52Henrik SahlbergÖM7 (68)51:54+25:5416:13
61Malin LantzÖM7 (68)1:06:30+40:3020:46

IK Stern

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Sten BlomströmÖM7 (68)36:48+10:4811:30
43Stefan TisellÖM7 (68)43:12+17:1213:30

Kils OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Erik KvarnströmÖM6 (21)56:18+16:5310:03

klubbl

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Anna AriasÖM5 (49)37:55+13:1711:50

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elin OlssonÖM3 (15)39:23+1:0711:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anders OlssonÖM3 (15)39:24+1:0811:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Malin EgarttÖM3 (15)47:23+9:0714:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Carina LindskogÖM3 (15)51:04+12:4815:28

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Petra SmalströmÖM3 (15)51:49+13:3315:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Maria NyströmÖM3 (15)57:51+19:3517:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Bror BoklundÖM3 (15)1:10:53+32:3721:28

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Beng-Åke HenrikssonÖM3 (15)1:29:46+51:3027:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Lisa SelvarajÖM3 (15)1:40:41+1:02:2530:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Arun SelvarajÖM3 (15)1:40:44+1:02:2830:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ay ZehraÖM3 (15)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Per NyströmÖM5 (49)28:33+3:558:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Jonas BrömsÖM5 (49)29:19+4:419:09

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Sandra WiklundÖM5 (49)30:10+5:329:25

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Hugo LindbladÖM5 (49)30:27+5:499:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12David OestÖM5 (49)32:33+7:5510:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Karolina ÖrnbladÖM5 (49)32:54+8:1610:16

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Per-Erik JohanssonÖM5 (49)33:48+9:1010:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Alexandra SvantessonÖM5 (49)34:04+9:2610:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Simon LindenforsÖM5 (49)34:52+10:1410:53

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Erik NilssonÖM5 (49)35:56+11:1811:13

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Elisabeth WästlundÖM5 (49)37:23+12:4511:40

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Linnéa DahlqvistÖM5 (49)37:47+13:0911:48

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Viktor SvanerudÖM5 (49)37:47+13:0911:48

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Axel GranströmÖM5 (49)39:42+15:0412:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Karin MatssonÖM5 (49)39:43+15:0512:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Sara KarleforsÖM5 (49)39:43+15:0512:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Johan SvärdÖM5 (49)40:19+15:4112:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Karin BjörkblomÖM5 (49)41:55+17:1713:05

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Fredrik FridlundÖM5 (49)42:10+17:3213:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Cecilia HanssonÖM5 (49)42:14+17:3613:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Paula OlsborgÖM5 (49)42:42+18:0413:20

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Matthias NirvanderÖM5 (49)42:44+18:0613:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Annika LaineÖM5 (49)43:11+18:3313:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
41Linn StrannegårdÖM5 (49)45:46+21:0814:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Mats BergÖM5 (49)51:19+26:4116:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Jonas ReimersÖM5 (49)1:01:56+37:1819:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Henrik LundeÖM5 (49)1:48:29+1:23:5133:54

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Johanna HesslindÖM5 (49)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Kaj JensenÖM5 (49)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Robert SonneÖM6 (21)1:00:12+20:4710:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Jan KilhamnÖM6 (21)1:01:03+21:3810:54

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Joakim HolmströmÖM6 (21)1:02:30+23:0511:09

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Johan SimonssonÖM6 (21)1:06:22+26:5711:51

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Thomas FridnerÖM6 (21)1:21:08+41:4314:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Johan DavidssonÖM6 (21)1:21:45+42:2014:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Charlotta LarsjöÖM6 (21)1:41:13+1:01:4818:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Erik DavidssonÖM6 (21)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ted AnderssonÖM6 (21)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Olof SundinÖM7 (68)27:35+1:358:37

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Joakim HanssonÖM7 (68)33:36+7:3610:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Pernilla HanssonÖM7 (68)34:09+8:0910:40

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Gustav AlbertssonÖM7 (68)35:33+9:3311:06

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Stefan MadjarÖM7 (68)36:54+10:5411:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Johan NilssonÖM7 (68)38:02+12:0211:53

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31David GustafssonÖM7 (68)38:50+12:5012:08

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Fredrik BjörkquistÖM7 (68)39:25+13:2512:19

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Erik StrannegårdÖM7 (68)39:52+13:5212:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Richard LärkängÖM7 (68)41:43+15:4313:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
41Maja BjuggrenÖM7 (68)42:52+16:5213:23

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Anders MalmÖM7 (68)43:05+17:0513:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Stefan JohanssonÖM7 (68)43:17+17:1713:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45Klas ErikssonÖM7 (68)44:13+18:1313:49

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Liv TörnqvistÖM7 (68)52:48+26:4816:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
58Simon KrantzÖM7 (68)59:32+33:3218:36

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
62Anders LöfvingÖM7 (68)1:06:47+40:4720:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
62Petter BolanderÖM7 (68)1:06:47+40:4720:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64Simon EkströmÖM7 (68)1:10:54+44:5422:09

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
65Malin RosqvistÖM7 (68)1:13:11+47:1122:52

Kungälvs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Liam StillmanÖM3 (15)1:04:44+26:2819:36

Lerums SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Tommy WedlinÖM6 (21)52:13+12:489:19
14Peter WissöÖM6 (21)1:05:50+26:2511:45
40Hans AlvebrattÖM5 (49)43:25+18:4713:34
43Barbro AlvebrattÖM5 (49)48:04+23:2615:01
47Emma SilvergrundÖM7 (68)46:45+20:4514:36

Ljungskile FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kent KardellÖM5 (49)25:06+0:287:50

Lustens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Emmy DahlströmÖM7 (68)37:55+11:5511:50
51Måns DahlströmÖM7 (68)51:01+25:0115:56

Mölndal Outdoor IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Carl Magnus IsakssonÖM5 (49)41:51+17:1313:04

OK Gränsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Jonatan FridolfssonÖM6 (21)1:01:55+22:3011:03
12Irma FridolfssonÖM6 (21)1:01:56+22:3111:03

OK Klyftamo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Fabian WennerbergÖM6 (21)39:257:02

OK Räven

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Alexander WeddmarkÖM5 (49)31:34+6:569:51

OK Skogshjortarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Mats G AnderssonÖM7 (68)38:56+12:5612:10

OK Skärmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Therese LjungbergÖM5 (49)25:24+0:467:56

OK Tyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Michelle AnderssonÖM7 (68)39:38+13:3812:23

Ryda SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kristin SkaarÖM7 (68)27:12+1:128:30

Rävetofta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Johan TykessonÖM6 (21)55:06+15:419:50

Sjövalla FK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Ingalill MullinsÖM5 (49)42:47+18:0913:22
49Phil MullinsÖM7 (68)47:48+21:4814:56
57Peter RamleÖM7 (68)56:28+30:2817:38
60Jan RydénÖM7 (68)1:03:17+37:1719:46

Sävedalens AIK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emil SkeppÖM5 (49)24:387:41
2Emil LindbladÖM7 (68)26:42+0:428:20Ladda ner rutt i gpx-format
4John GabrielssonÖM7 (68)27:16+1:168:31
4Erika GrenÖM5 (49)27:33+2:558:36
10Björn LindbladÖM7 (68)32:29+6:2910:09Ladda ner rutt i gpx-format
11David GabrielssonÖM7 (68)33:09+7:0910:21
13Kerstin LindbladÖM5 (49)32:36+7:5810:11
50Julia LindbladÖM7 (68)49:54+23:5415:35

Tolered-Utby Ol-klubb

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Emma EkbergÖM7 (68)34:42+8:4210:50
24Johan SärnbrattÖM7 (68)36:59+10:5911:33
53Marie NilssonÖM7 (68)52:01+26:0116:15
Linda SternöÖM7 (68)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser