Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Älgots cup sydöstra kretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älgots cup sydöstra kretsen
Arrangörsorganisation: Andrarums IF
Datum: söndag 13 maj 2018

D16

4 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin NilssonAndrarums IF38:509:04
2Clara EhrnbornAndrarums IF54:20+15:3012:41

H16

4 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ThoressonAndrarums IF38:258:58
2Stellan GradinAndrarums IF50:59+12:3411:54

D14

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma AssarssonAndrarums IF42:3112:08
Wilma LindvallAndrarums IFej godkänd

H14

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludwig AnderssonAndrarums IF42:4112:11

H14 Kort

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias NilssonAndrarums IF50:4718:32

D12

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lilly OlssonYstads OK44:5416:23

H12

2 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ThoressonAndrarums IF32:0811:43
Eskil SoelbergAndrarums IFej godkänd

Inskolning

1 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Fritjof HärwellAndrarums IFfullföljt
Hjalmar HärwellAndrarums IFfullföljt
Oliver MånssonSimrishamns OKfullföljt
Telma NordstedtYstads OKfullföljt
Lotta OlssonYstads OKfullföljt
Anton SoelbergAndrarums IFfullföljt
Sixten WesterbergSimrishamns OKfullföljt

U1

1 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludwig NilssonAndrarums IF28:5514:58
2Robin AhlmAndrarums IF30:34+1:3915:50
3Gustaf EhrnbornAndrarums IF45:15+16:2023:26

U2

2 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip Soares OlsonSimrishamns OK24:4812:02
2Matilda RosqvistAndrarums IF24:53+0:0512:04
3Elin RosqvistAndrarums IF26:47+1:5913:00
4Eneko Soares OlsonSimrishamns OK29:45+4:5714:26
5August HärwellAndrarums IF30:03+5:1514:35
6Casper NilssonAndrarums IF34:09+9:2116:34
7Isaac Soares OlsonSimrishamns OK36:34+11:4617:45

Öppen motion 3

2 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LindqvistOK Stigen35:1712:52
2Lena ErikssonAndrarums IF46:59+11:4217:08
Carina GöranssonYstads OKej godkänd

Öppen motion 7

3 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NilssonAndrarums IF27:228:02
2Mikael SöderströmOK Stigen30:10+2:488:52
3Jan Gradin32:52+5:309:40
4Per AssarssonAndrarums IF38:45+11:2311:23
5Rolf NilssonAndrarums IF49:21+21:5914:30

Öppen motion 8

4 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael NilssonLunds OK32:397:37
2Hans PerssonAndrarums IF35:28+2:498:17
3Johanna HärwellAndrarums IF41:56+9:179:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser