Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 7-klubbs, Örnliga 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 7-klubbs, Örnliga 1
Arrangörsorganisation: Husums IF OK
Datum: tisdag 15 maj 2018

D16

4 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amelie JosefssonSkogslöparna56:4313:58
2Elin NäslundOK Nolaskogsarna58:03+1:2014:17
3Nora WesterlundOK Nolaskogsarna1:01:04+4:2115:02
4Nora EngströmOK Nolaskogsarna1:03:34+6:5115:39
5Elin ForsgrenOK Nolaskogsarna1:09:52+13:0917:12
6Nova AnundborgSidensjö IK1:13:02+16:1917:59

H16

4 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ByströmOK Nolaskogsarna51:0612:35
2Linus DahlbergOK Nolaskogsarna52:31+1:2512:56

D14

3 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice RytterstedtSkogslöparna42:5911:18
2Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna55:22+12:2314:34
3Clara NordströmSkogslöparna1:08:05+25:0617:55
4Saga BergvinSkogslöparna1:14:25+31:2619:35

H14

3 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus NilssonSkogslöparna34:028:57
2Jonatan HälldalSkogslöparna36:48+2:469:41
3Sixten PerssonSkogslöparna38:12+4:1010:03
4Viktor ÖhmanSkogslöparna42:10+8:0811:05
5Filip NordströmSkogslöparna52:42+18:4013:52
6Victor VikmanOK Nolaskogsarna1:09:16+35:1418:13
7William HäggkvistOK Nolaskogsarna1:10:37+36:3518:35
Isak AbrahamssonSkogslöparnaej godkänd

D12

2 390 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida HägglundOK Nolaskogsarna22:029:13
2Emma ForsgrenOK Nolaskogsarna24:03+2:0110:03
3Signe ForsbergSkogslöparna27:44+5:4211:36
4Tindra RytterstedtSkogslöparna31:50+9:4813:19
5Julina NyströmOK Nolaskogsarna46:03+24:0119:16
6Lisa EdinSidensjö IK58:07+36:0524:18
7Elina OlssonSidensjö IK1:00:14+38:1225:12
Hanna WoxlinSkogslöparnaej start

H12

2 390 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HälldalSkogslöparna17:047:08
2Martin NilssonSkogslöparna20:23+3:198:31
3Felix ÖhmanSkogslöparna23:40+6:369:54
4Joel ByströmOK Nolaskogsarna30:41+13:3712:50
5Titan AnundborgSidensjö IK34:58+17:5414:37
6Axel JonssonSkogslöparna41:14+24:1017:15
7Valter LindbladSkogslöparna42:25+25:2117:44
8Adam AbrahamssonSkogslöparna42:30+25:2617:46

D10

1 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida PaulerSkogslöparna13:227:23
2Theia AnundborgSidensjö IK15:06+1:448:20
3Felicia Aspnäs FermSidensjö IK19:35+6:1310:49
4Delisia NyströmOK Nolaskogsarna20:05+6:4311:05
5Emma PerboSkogslöparna24:31+11:0913:32

H10

1 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten KjellqvistSidensjö IK15:128:23
2Ture ForsbergSkogslöparna16:33+1:219:08
3William BacklundSidensjö IK17:44+2:329:47
4Gustav BergvinSkogslöparna18:45+3:3310:21
5Elias EdinSidensjö IK18:52+3:4010:25
6Hilding KjellqvistSidensjö IK20:55+5:4311:33

U3

2 390 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta HübenetteHusums IF OK35:0814:42
2Johannes UlanderHusums IF OK35:14+0:0614:44
3Wilhelm NygrenSkogslöparna47:33+12:2519:53
4Julian KöhnSkogslöparna50:55+15:4721:18
5Liv Renman GustavssonSkogslöparna56:25+21:1723:36
6Alva MattssonSkogslöparna56:29+21:2123:37
7Tilde LarssonÖrnsköldsviks OK1:02:54+27:4626:19
8Amanda MattssonÖrnsköldsviks OK1:03:29+28:2126:33
9Sara HäggquistOK Nolaskogsarna1:06:42+31:3427:54
10Emma ByströmOK Nolaskogsarna1:06:45+31:3727:55
11Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK1:07:22+32:1428:11
12Isabell AhlqvistÖrnsköldsviks OK1:07:47+32:3928:21

U4

3 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa ErikssonOK Nolaskogsarna1:04:4417:02

Gul

2 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer JonssonSkogslöparna21:589:11
2Stina TelhammerOK Nolaskogsarna35:39+13:4114:54
3Malin PeterssonOK Nolaskogsarna35:43+13:4514:56
4Malin BergvinSkogslöparna55:31+33:3323:13
5Anna HörnquistÖrnsköldsviks OK1:03:09+41:1126:25
6Roger PerboSkogslöparna1:07:36+45:3828:17

Orange

3 800 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1linus beskowKlubblös38:1810:04
2David KjellqvistSidensjö IK39:13+0:5510:19
3Stefan BacklundSidensjö IK42:20+4:0211:08
4Niklas AbrahamssonSkogslöparna43:41+5:2311:29
5Fredrik BergvinSkogslöparna45:54+7:3612:04
6Anders NäslundOK Nolaskogsarna50:09+11:5113:11
7Marie NordströmSkogslöparna50:42+12:2413:20
8Christina JosefssonSkogslöparna52:54+14:3613:55
9erik DanielssonKlubblös53:24+15:0614:03
10charlotta PalmkvistKlubblös53:31+15:1314:05
11Marlene HälldalSkogslöparna53:35+15:1714:06
12Jenny ÖhmanSkogslöparna54:27+16:0914:19
13Mattias OlssonSidensjö IK56:27+18:0914:51
14Kristina PerboSkogslöparna56:30+18:1214:52
15Eilert EdinSidensjö IK58:47+20:2915:28
16Rune EdinSidensjö IK1:00:38+22:2015:57
17Lillemor ErikssonOK Nolaskogsarna1:01:11+22:5316:06

Violett

4 060 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel KnutssonSkogslöparna41:0910:08
2Jan ÅhlundOK Nolaskogsarna46:32+5:2311:27
3Hans NordströmSkogslöparna50:52+9:4312:31
4Åsa HägglundOK Nolaskogsarna54:10+13:0113:20
5Sverker RytterstedtSkogslöparna1:07:12+26:0316:33 Ladda ner rutt i gpx-format
6Katarina KvickSkogslöparna1:10:17+29:0817:18
7Inger EdinSidensjö IK1:17:43+36:3419:08
8Thomas NäslundOK Nolaskogsarna1:23:25+42:1620:32
9Michael AnundborgSidensjö IK1:24:53+43:4420:54
10Iza AnundborgSidensjö IK1:24:54+43:4520:54
11Matilda RundqvistOK Nackhe1:25:54+44:4521:09
12Marina LåglandSkogslöparna1:27:12+46:0321:28
Mikael NilssonSkogslöparnaej godkänd

Blå

4 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen NylénOK Nolaskogsarna42:138:47
2Peter WoxlinSkogslöparna46:25+4:129:40
3Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna51:38+9:2510:45
4Helena ForsbergSkogslöparna52:32+10:1910:56
5Jörgen EdinSidensjö IK54:02+11:4911:15
6Clas EngströmOK Nolaskogsarna54:05+11:5211:16
7Kristofer ÖhmanSkogslöparna57:08+14:5511:54 Ladda ner rutt i gpx-format
8Anette NyströmOK Nolaskogsarna57:30+15:1711:58
9Oskar ForsbergSkogslöparna1:00:47+18:3412:39
10Monika WesterlundOK Nolaskogsarna1:04:25+22:1213:25
11Louise HaneUmeå OK1:21:19+39:0616:56
Björn ByströmOK Nolaskogsarnaej godkänd
n nHusums IF OKej godkänd

Svart

6 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna53:347:47
2Börje PaulerSkogslöparna57:29+3:558:21
3Jonas HälldalSkogslöparna59:51+6:178:41
4Dag StridhOK Nolaskogsarna1:05:09+11:359:28
5Anders MannelqvistOK Nolaskogsarna1:11:18+17:4410:21

Inskolning

1 810 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin WesterSkogslöparna22:4312:33
2Milea NyströmOK Nolaskogsarna26:14+3:3114:29
3Elsa WoxlinSkogslöparna27:29+4:4615:11
4Filip Aspnäs FärmSidensjö IK30:54+8:1117:04
5Stina PerssonSkogslöparna32:09+9:2617:45
6Simon OlssonSidensjö IK47:01+24:1825:58
7Frida AbrahamssonSkogslöparna50:58+28:1528:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser