Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ParkO 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ParkO 6
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: torsdag 3 maj 2018

D21

3 390 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefina SundholmÅsarna IK18:365:29
2Elin KristofferssonLitsbygdens SK21:08+2:326:14
3Johanna ÅgranOK Storsjön21:39+3:036:23
4Ingela EngholmLitsbygdens SK22:45+4:096:42
5Erica JohanssonÖstersunds OK24:29+5:537:13
6Tindra ÖsterbergÖstersunds OK24:30+5:547:13
7Frida HäggmarkFrösö IF25:55+7:197:38
8Malin OlssonÖstersunds OK26:24+7:487:47
9Agnes MattssonTandsbyns IF26:53+8:177:55
10Matilda HeiskanenÖstersunds OK27:13+8:378:01
11Ingela RönnestrandFrösö IF31:21+12:459:14
12Emma LundstedtKlubblös35:43+17:0710:32

H21

4 060 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edward SundmanÅsarna IK18:434:36
2Hampus LindblomÅsarna IK19:48+1:054:52
3Daniel BerggrenÖstersunds OK21:07+2:245:12
4John LagerskogArvidsjaurs OK21:48+3:055:22
5Jesper JohnssonÅre OK22:31+3:485:32
6Tiio SöderhjelmÅsarna IK22:35+3:525:33
7Markus BäckströmÖstersunds OK22:46+4:035:36
8Magnus OscarssonFrösö IF23:00+4:175:39
9Johan AdreassonFrösöIF23:26+4:435:46
10Daniel SjölundÖstersunds OK23:47+5:045:51
11Hampus MillestuSikås IF23:52+5:095:52
12Peo ErikssonFrösö IF23:56+5:135:53
13Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK24:28+5:456:01
14Per Erik RönnestrandFrösö IF24:54+6:116:07
15Fredrik BernstenÖstersunds OK26:42+7:596:34
16Anders ErikssonFrösö IF32:57+14:148:06
Olof RoosÖstersunds OKutgått

H20

3 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Richard EngholmTandsbyns IF21:456:24
2Tor RönnestrandFrösö IF25:32+3:477:31
3Jon OsckarssonFrösö IF25:33+3:487:32

D16

2 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Flisa RavaldÖstersunds OK19:297:49

H16

2 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob WickenbergÖstersunds OK19:097:41

D14

2 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LindqvistÖstersunds OK13:026:15
2Filippa BernstenÖstersunds OK14:38+1:367:02
3Elsa ArnessonÖstersunds OK14:46+1:447:05
4Greta HedmanÖstersunds OK20:51+7:4910:01

H14

2 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar NowénFrösö IF13:506:39
2Björn RönnestrandFrösö IF13:51+0:016:39
3Joar BäckmanFrösö IF15:30+1:407:27

D12

1 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elma RoosÖstersunds OK20:1813:42

H12

1 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle HambergÖstersunds OK8:375:49
2Felix Sjölund MyhrÖstersunds OK8:44+0:075:54
3Olle SjöblomÖstersunds OK9:22+0:456:19
4Adam TengbladFrösö IF9:31+0:546:25
5Isak OscarssonFrösö IF15:16+6:3910:18
6Erik TengbladFrösö IF15:17+6:4010:19
7Rasmus KarlströmFrösö IF16:33+7:5611:10
8Nils KonradssonÖstersunds OK19:55+11:1813:27

D10

950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edith OlofssonOK Storsjön12:5213:32

H10

950 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Loa NordströmFrösö IF7:017:23
2Nils RönnerstrandFrösö IF7:19+0:187:42
3Arvid HedmanÖstersunds OK8:47+1:469:14
4Arvid BerggrenÖstersunds OK10:05+3:0410:36
5Elias WikströmOK Storsjön12:51+5:5013:31

D35

3 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla HambergÖstersunds OK23:407:39
LIsa JohanssonKlubblösej godkänd
Torun JacobssonKlubblösej godkänd

H35

3 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn OlofssonOK Storsjön19:585:53
2Jesper KolmodinAndrarums IF20:32+0:346:03
3Johan BeiersenÖstersunds OK23:37+3:396:57
4Hans HäggmarkFrösö IF23:42+3:446:59
5Mats KarlströmFrösö IF24:39+4:417:16

D45

2 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger DahlgrenÖstersunds OK18:437:31
2Britta BrännströmÖstersunds OK22:13+3:308:55
3Ulrika WillénÖstersunds OK27:31+8:4811:03

H45

3 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny LarssonLitsbygdens SK21:407:00
2Erik WillénÖstersunds OK23:05+1:257:28

D55

2 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina HammarfalkÖstersunds OK21:528:46
2Camilla GillströmÖstersunds OK22:00+0:088:50
3Agneta SamuelssonFältjägarnas IF26:46+4:5410:44

H55

2 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny LarssonLitsbygdens SK16:466:44
2Göran NilssonOK Vildhussen25:48+9:0210:21
3Eric LindbergÖstersunds OK25:51+9:0510:22

D65

2 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WalltinÖstersunds OK18:368:56

H65

2 080 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars StrinnholmÖstersunds OK12:366:03
2Ola LindgrenÖstersunds OK13:13+0:376:21
3Ove HemmingssonBrunflo IF13:50+1:146:39
4Tom BrantheimÖstersunds OK15:11+2:357:17
5Sven Martin ErikssonÖstersunds OK15:54+3:187:38
6Seth PerssonFältjägarnas IF15:55+3:197:39
7Kurt HalvarssonÖstersunds OK16:11+3:357:46
8Bertil NordströmÖstersunds OK16:55+4:198:07

D75

1 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivor LindgrenBrunflo IF11:298:58

H75

1 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tord Erik NilssonFrösö IF20:0415:40

Öppen motion 3

1 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias HalvarssonÖstersunds OK9:167:14
2Lo FlygareÖstersunds OK18:53+9:3714:45
3Henrik FlygareÖstersunds OK18:58+9:4214:49

Öppen motion 5

2 490 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva NowénFrösö IF21:158:32
2Siri NybergFrösö IF21:58+0:438:49
3Ann-Karin LindebergFrösö IF23:22+2:079:23
4Torulf BäckmanFrösö IF24:41+3:269:54
5Stina BodénLitsbygdens SK26:54+5:3910:48
6Bengt JonssonÖstersunds OK30:56+9:4112:25
7Belinda DahlinBrunflo IF31:22+10:0712:35
8Emilia PetterssonSollefteå Skidor IF39:46+18:3115:58
8Lowisa EngholmJohannesbergs AIK39:46+18:3115:58

Öppen motion 7

4 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per BodénLitsbygdens SK27:176:43
2Joakim StenvallÖstersunds OK27:59+0:426:53
3Josefine AugustssonÅsarna IK29:10+1:537:11
4Charlotta NilssonFrösö IF31:50+4:337:50
5Sofia LindegrenÖstersunds OK33:04+5:478:08

Knatte

750 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Melvin JohanssonKlubblös15:50+4:0121:06
Olle BrännströmKlubblös15:49+4:0021:05
Mia BrännströmKlubblös18:02+6:1324:02
Bob Filip NymanKlubblös17:06+5:1722:48
Nike LindebergFrösö IF16:55+5:0622:33
Elsa HägglundKlubblös14:44+2:5519:38
Philip BylanderKlubblös11:4915:45
Moa HanssonKlubblös12:52+1:0317:09
Julia HanssonKlubblös12:52+1:0317:09
Xander DahlinBrunflo IF13:57+2:0818:36
Ricky DahlinBrunflo IF13:36+1:4718:08
Miranda EkholmFrösö IF3:55:12+3:43:235:13:36

Inskolning

950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Gunnar BodénLitsbygdens SKfullföljt
Emilia FrönbergKlubblösfullföljt
Nova HåkanssonFrösö IFfullföljt
Alice KIndmalmÖstersunds OKfullföljt
Ellen KindmalmÖstersunds OKfullföljt
Olivia KindmalmÖstersunds OKfullföljt
Agnes KonradssonÖstersunds OKfullföljt
Robyn LindebergFrösö IFfullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser