Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skärmjakt #2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skärmjakt #2
Arrangörsorganisation: OK Pers Lärjungar
Datum: torsdag 31 maj 2018

2,5km Lätt

2 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SkoglundHofors OK38:3416:08
Ville ItkonenOK Hammarenej godkänd

2,5km Svår

2 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ale ThorslingKungsgårdens SK45:0717:37
2Johan LinjerGävle OK48:10+3:0318:48
3Roland ForsblomKungsgårdens SK48:28+3:2118:55
4Andreas J. WikströmOK Hammaren49:09+4:0219:11
5Josefin LindströmOK Hammaren50:08+5:0119:35
6Sören AnderssonJärbo OK50:44+5:3719:49
7Marita KarlssonStorviks IF57:12+12:0522:20
8Emelie OlssonOK Hammaren1:10:30+25:2327:32
9Katrin OlssonKlubblös1:27:56+42:4934:20

3,5km

3 460 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias EklundOckelbo OK33:389:43
2Lars-Ove SkoghÖsterfärnebo IF36:40+3:0210:35
3Lennarth KarlssonValbo AIF39:25+5:4711:23
4Ove ÅbergStorviks IF40:14+6:3611:37
5Maria WikströmOK Hammaren40:52+7:1411:48
6Maria HållströmGävle OK41:44+8:0612:03
7Linda LejdströmStorviks IF42:42+9:0412:20
8Tor AuglandTrimtex Team44:32+10:5412:52
9Ann-Sofie TäckOK Hammaren50:38+17:0014:38
10Anders PerssonOK Hammaren58:30+24:5216:54
Jan AnderssonOK Hammarenej godkänd
Anders ÖenTrimtex Teamej godkänd

5km

4 980 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Richard HejdenbergGävle OK34:006:49
2Kristian DahlströmIFK Mora OK35:21+1:217:05
3Mikael PalmbergOK Hammaren36:13+2:137:16
4Henrik BjörkOK Hammaren42:30+8:308:32
5Patrik OttossonGävle OK44:57+10:579:01
6Jonatan SöderbergGävle OK45:11+11:119:04
7Mathias DanielssonOK Hammaren46:28+12:289:19
8Torbjörn BlomValbo AIF47:44+13:449:35
9Karin WallinOK Hammaren51:33+17:3310:21
10Bo BörjessonStorviks IF59:53+25:5312:01
11Göran HedmanValbo AIF1:09:50+35:5014:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser