Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trekvällars, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trekvällars
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: måndag 2 juli 2018 - onsdag 4 juli 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D21

7 825 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF59:107:33
2Helena KarlssonIFK Lidingö SOK59:12+0:027:33
3Irina NybergAlfta-Ösa OK1:03:59+4:498:10
4Johanna SanderiIFK Lidingö SOK1:04:10+5:008:12
5Ida HylanderNyköpings OK1:04:49+5:398:16
6Sara SjökvistJärla Orientering1:06:41+7:318:31
7Galina RibediucHellas Orientering1:07:35+8:258:38
8Stina HaraldssonJärla Orientering1:08:10+9:008:42
9Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:08:58+9:488:48
10Victoria HöstmanIF Femman1:12:03+12:539:12
11Tove LagerbergOK Södertörn1:19:08+19:5810:06
12Carolin SvenssonHaninge SOK1:25:10+26:0010:53
13Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:38:45+39:3512:37
14Hanna SöderbergSkarpnäcks OL1:40:48+41:3812:52
Sofia PerssonSnättringe SKej godkänd
Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OLej godkänd
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej godkänd
Helen HanstockÖstersunds OKej godkänd
Moa KjellstrandCentrum OKej godkänd
Inga KazlauskaitéOK Roslagenej godkänd
Linnéa DanielsAttunda OKej start
Matilda MartinssonFalkenbergs OKej start

H21

9 800 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering1:05:566:43
2Anders HedmanSnättringe SK1:07:46+1:506:54
3Oskar EdvardssonJärfälla OK1:09:49+3:537:07
4Halvor Eid NielsenÄrla IF1:10:19+4:237:10
5Niklas WraneSöders-Tyresö1:16:31+10:357:48
6Jonas KjällCentrum OK1:17:34+11:387:54
7Liutauras BileviciusOK Roslagen1:19:50+13:548:08
8Andreas HultqvistTullinge SK1:21:24+15:288:18
9Thomas PetterssonAttunda OK1:21:51+15:558:21
10Mattias ÅgrenCentrum OK1:24:33+18:378:37
11Viktor AntonssonEksjö SOK1:24:54+18:588:39
12Ulrik ImbergOK Linné1:30:23+24:279:13
13Henric FröbergTjalve IF Norrköping1:31:47+25:519:21
14Philip PålssonSkåneslättens OL1:32:28+26:329:26
15Johan LindqvistTäby OK1:33:33+27:379:32
16Ota ŠkvorOK Kamenice1:33:51+27:559:34
17Christofer NäsholmÄrla IF1:48:53+42:5711:06
18Johan ForsstedtSöders-Tyresö1:51:19+45:2311:21
19Jerker DrottenmyrVisborgs OK2:15:22+1:09:2613:48
Simon BohmanRånäs OKej godkänd
Olof LethagenCentrum OKej godkänd
Daniel LindTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Leonas MockunasHellas Orienteringej godkänd
Jesper LidmarSnättringe SKej godkänd
Aleksandr ManoilovJärfälla OKej godkänd
Magnus KarlssonCentrum OKej start
Andreas NordforsStora Tuna OKej start
Simon SanderiIFK Lidingö SOKej start
Jonas ÖhmanVäsby OKej start

D21 Kort

5 450 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea BörjarsCentrum OK53:409:50
2Maria SchmiterlöwHjobygdens OK59:42+6:0210:57
3Boel SundbergOK Södertörn1:11:17+17:3713:04
4Sara JonassonCentrum OK1:15:28+21:4813:50
5Embla MorastHaninge SOK1:28:16+34:3616:11
Marie NilssonCentrum OKej godkänd
Sofie RedtzerAttunda OKej godkänd
Alexandra SundgrenCentrum OKej godkänd
Emma RosénOK Njudungej start

H21 Kort

7 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GranbergOK Klemmingen1:10:239:04
2Erik AnderssonOK Södertörn1:28:12+17:4911:22
3Oliver HagmanOK Roslagen1:34:05+23:4212:08

D18

5 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LängheimTullinge SK59:5911:52
2Sofie ŠafkováOK Kamenice1:04:51+4:5212:50
Vera RolfssonSkarpnäcks OLej start

H18

6 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK55:578:44
2Emil StørmerOK Kamenice59:20+3:239:16
3Mattias IvaresOK Södertörn59:58+4:019:22
4Niklas SvenssonJärfälla OK1:01:59+6:029:41
5Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK1:02:35+6:389:46
6Filip MöllerOK Södertörn1:07:21+11:2410:31
7Sebastian ŠafkaOK Kamenice1:07:38+11:4110:34
8Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby1:25:15+29:1813:19
9Alexander SchandlOK Södertörn1:28:22+32:2513:48
Gustav NirvinHaninge SOKej start

D16

4 650 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolína BejvlováOK Kamenice39:288:29
2Sara MöllerOK Södertörn43:30+4:029:21
3Helena HankovcováOK Kamenice50:08+10:4010:46
4Lovisa HambäckLånghundra IF50:33+11:0510:52
5Sanna HedbergOK Södertörn52:16+12:4811:14
6Katja LeicktTullinge SK1:09:50+30:2215:01
7Lisa WadenbrantSundbybergs IK1:18:14+38:4616:49
8Sofia EdvardssonJärfälla OK1:20:27+40:5917:18
Tilde CarlingerSkogsluffarnas OKej godkänd

H16

5 450 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna39:187:12
2Adam ŠkvorOK Kamenice43:37+4:198:00
3Martin GajdaOK Kamenice44:29+5:118:09
4Jakob Gadefors NauHaninge SOK45:38+6:208:22
5Alfred LängheimTullinge SK45:44+6:268:23
6Martin RinnbäckOK Ravinen47:12+7:548:39
7Erik Lidström LauriSnättringe SK49:49+10:319:08
8Manne HammarbergJärfälla OK50:22+11:049:14
9Tomáš KováříkOK Kamenice51:40+12:229:28
10John WolgastSnättringe SK1:02:25+23:0711:27
11Albin LindskogOK Ravinen1:04:32+25:1411:50
12Hugo HankovecOK Kamenice1:20:48+41:3014:49
13Henrik LundforsIFK Enskede1:22:24+43:0615:07
Ludvig SigrandOK Södertörnej godkänd
Isak WestringJärfälla OKej start
Jesper ÅkessonJärfälla OKej start

D16 Kort

4 075 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Louise LindellGustavsbergs OKej godkänd

H16 Kort

4 075 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim RobertsHellas Orientering1:04:3215:50

D14

4 075 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn32:388:00
2Linn De BoussardIFK Enskede48:53+16:1511:59
3Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK51:51+19:1312:43
4Emma NorinSöders-Tyresö53:31+20:5313:07
5Ema ČernáOK Kamenice53:56+21:1813:14
6Tilde MansénSkarpnäcks OL55:42+23:0413:40
7Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK56:42+24:0413:54
8Alva Lidström LauriSnättringe SK57:15+24:3714:02
9Kristýna JedličkováOK Kamenice58:27+25:4914:20
10Wilma LeicktTullinge SK59:59+27:2114:43
11Sanna RinnbäckOK Ravinen1:00:19+27:4114:48
12Sonja AhlquistJärla Orientering1:04:52+32:1415:55
13Olivia EngelOK Ravinen1:07:51+35:1316:39
14Linn OlssonOK Södertörn1:08:01+35:2316:41
15Tove OlssonOK Södertörn1:09:02+36:2416:56
16Märta SödervallTullinge SK1:14:49+42:1118:21
17Vendela RundströmOK Ravinen1:21:39+49:0120:02
Lovisa LindqvistIFK Enskedeej godkänd

H14

4 075 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik SvenssonOK Ravinen28:126:55
2Filip LindqvistTäby OK38:05+9:539:20
3Erik NederheimTäby OK39:23+11:119:39
4Björn RennerOK Södertörn41:00+12:4810:03
5Simon LundellOK Österåker44:47+16:3510:59
6Tore AhlinHellas Orientering45:41+17:2911:12
7Hugo LindskogOK Ravinen47:25+19:1311:38
8Valle LarssonIF Thor51:24+23:1212:36
9Marcus GrunderJärfälla OK1:05:35+37:2316:05
10Jakub JedličkaOK Kamenice1:12:56+44:4417:53
Teo StruckOK Ravinenej godkänd
Simon StridhSkogsluffarnas OKej godkänd
Hannes LindqvistIFK Enskedeej godkänd
Justus ArenanderSkarpnäcks OLej start
Niklas ErlandssonOK Södertörnej start

H14 Kort

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin HyppelOK Österåker1:16:4324:44

D12

3 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta AhlquistJärla Orientering37:4112:09
2Tuva HolmströmOK Ravinen37:43+0:0212:10
3Lovis de VilliersOK Södertörn49:09+11:2815:51
4Ella LindqvistTäby OK52:51+15:1017:02
5Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK59:02+21:2119:02
6Elin AbelSnättringe SK59:28+21:4719:10
7Sofie LindellGustavsbergs OK1:24:58+47:1727:24
Britta BörjessonJärla Orienteringej start
Ebba WestringJärfälla OKej start

H12

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NorinSöders-Tyresö29:219:28
2Svante SandvikAttunda OK31:43+2:2210:13
3Elmin HovmöllerSöders-Tyresö35:52+6:3111:34
4Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK37:46+8:2512:10
5Fabian TörnqvistAttunda OK41:43+12:2213:27
6Gustav NetzJärla Orientering56:41+27:2018:17
7Malte BellanderGustavsbergs OK1:01:17+31:5619:46
8Noel HellbergSundbybergs IK1:01:47+32:2619:55
Arvid MyrbergerTullinge SKej godkänd
Ruben ArenanderSkarpnäcks OLej start
Botvid SimonssonSundbybergs IKej start

H12 Kort

2 625 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin FranzénOK Södertörn35:4513:37

D10

2 625 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HellbergSundbybergs IK24:269:18
2Viola HolmströmOK Ravinen40:38+16:1215:28
3Nora AhlströmIFK Enskede51:57+27:3119:47
4Irma WidehagSundbybergs IK57:04+32:3821:44
5Greta SandvikAttunda OK1:20:09+55:4330:32

H10

2 625 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven BörjessonJärla Orientering23:028:46
2Arvid RundströmOK Ravinen45:22+22:2017:16
3Max LindqvistTäby OK45:36+22:3417:22
4Lucas De BoussardIFK Enskede46:52+23:5017:51
5Hugo AbelSnättringe SK51:57+28:5519:47
6Eskil MyrbergerTullinge SK1:00:22+37:2022:59
7Marius HovmöllerSöders-Tyresö1:30:27+1:07:2534:27
Petr GajdaOK Kameniceej godkänd

D35

6 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Briohny SeamanWagga and Riverina1:04:3910:25
2Hana TichovskaSK Praga1:13:41+9:0211:53
3Jenny CasanovaWallaringa Orienteers1:19:23+14:4412:48
Åsa FaxéusTäby OKej godkänd

H35

7 825 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle HägglundSträngnäs-Malmby OL1:08:218:44
2Jon LindmarkCentrum OK1:12:28+4:079:15
3Martin AhlströmIFK Enskede1:13:02+4:419:20
4Martin TichovskySK Praga1:17:53+9:329:57
5Linus HolmqvistOK Österåker1:26:35+18:1411:03
6David GranathTjällmo-Godegårds OK1:33:36+25:1511:57
7Anders AbelSnättringe SK1:36:33+28:1212:20
8Peter SundströmSkogsluffarnas OK1:40:01+31:4012:46
Jonatan DahlHellas Orienteringej start

D40

5 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina HellbergSundbybergs IK44:158:45
2Maria HenriquesOK Södertörn53:17+9:0210:33
3Maria PedersenJärfälla OK1:00:37+16:2212:00
4Daniela RennerOK Södertörn1:00:42+16:2712:01
5Mette BrolinsonCentrum OK1:07:27+23:1213:21
6Emma SwärdhSöders-Tyresö1:18:30+34:1515:32
7Michaela LundellOK Österåker1:29:43+45:2817:45
8Josefin LindqvistIFK Enskede1:37:39+53:2419:20
Elin AhlströmIFK Enskedeej godkänd
Stina BorängSnättringe SKej godkänd
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKej start

H40

7 750 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sverker LenasCentrum OK1:08:568:53
2Robert PedersenJärfälla OK1:09:08+0:128:55
3Linus RisplingCentrum OK1:11:56+3:009:16
4Henrik SjögrenHaninge SOK1:13:03+4:079:25
5Daniel EleniusCentrum OK1:13:34+4:389:29
6Emil AnderssonLänna IF1:27:17+18:2111:15
7Allan EverumStockholm Multisport Klubb1:45:13+36:1713:34
8Mikael WallnäsSundbybergs IK1:49:33+40:3714:08
9Adam JedličkaOK Kamenice2:15:22+1:06:2617:28
Jonas SjöblomAttunda OKej godkänd
Fredrik NilssonHaninge SOKej godkänd
Ove OksvoldCentrum OKej start

D45

5 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Von SchmalenséeAttunda OK48:189:33
2Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF55:00+6:4210:53
3Åsa BörjessonJärla Orientering1:02:18+14:0012:20
4Lenka HankovcováOK Kamenice1:04:30+16:1212:46
5Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna1:04:49+16:3112:50
6Zuzana ŠkvorováOK Kamenice1:07:55+19:3713:26
7Lisa TörnqvistAttunda OK1:20:42+32:2415:58
8Anethe MansénSkarpnäcks OL1:21:32+33:1416:08
9Lisa LeicktTullinge SK1:28:59+40:4117:37
10Maria EdvardssonJärfälla OK1:36:37+48:1919:07
11Magdalena GrunderJärfälla OK1:47:37+59:1921:18
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OLej godkänd

H45

6 400 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils EdvardssonJärfälla OK55:058:36
2Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK55:44+0:398:42
3Calle BohmanHellas Orientering58:30+3:259:08
4Per EdvallSkarpnäcks OL59:10+4:059:14
5Urban SelanderSkarpnäcks OL1:01:57+6:529:40
6Tobias GeliusSnättringe SK1:02:45+7:409:48
7Martin SigrandOK Södertörn1:03:20+8:159:53
8Johan WestringJärfälla OK1:04:05+9:0010:00
9Henrik MorastHaninge SOK1:04:08+9:0310:01
10Patric De BoussardIFK Enskede1:04:42+9:3710:06
11Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:04:43+9:3810:06
12Christoffer NorrmanAttunda OK1:06:13+11:0810:20
13Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:06:38+11:3310:24
14Anders KällTumba-Mälarhöjden OK1:08:26+13:2110:41
15Ronnie PetterssonHaninge SOK1:09:06+14:0110:47
16Magnus ElwinIFK Enskede1:11:11+16:0611:07
17Anders EdquistTäby OK1:14:53+19:4811:42
18Roland PerssonSkarpnäcks OL1:18:29+23:2412:15
19Andreas GrunderJärfälla OK1:18:33+23:2812:16
20Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:18:47+23:4212:18
21Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:19:08+24:0312:21
22Erik MöllerOK Södertörn1:19:21+24:1612:23
23Jörgen TheanderHaninge SOK1:21:41+26:3612:45
24Magnus LennartssonJärfälla OK1:23:27+28:2213:02
25Fredrik MorastHaninge SOK1:27:10+32:0513:37
26Jonas HellströmAttunda OK1:35:18+40:1314:53
27Beat RykartTV Gebenstorf1:35:49+40:4414:58
28Magnus GrafströmCentrum OK1:38:44+43:3915:25
29Erik DyreliusSnättringe SK1:41:06+46:0115:47
30Tomas EklundSkogsluffarnas OK2:10:42+1:15:3720:25
Mattias HovmöllerSöders-Tyresöej godkänd
Torkel SkogmanSkogsluffarnas OKej godkänd
Mattias HolmbergCentrum OKej godkänd
Christopher LindqvistIFK Enskedeej godkänd
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOKej godkänd
Stefan LindströmSundbybergs IKej godkänd
Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej start

D50

4 175 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Lena LängheimTullinge SK38:049:07
2Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK46:36+8:3211:09
3Ann FranzénOK Södertörn49:45+11:4111:54
4Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF50:41+12:3712:08
5Tove HammarbergJärfälla OK52:28+14:2412:34
6Kristina KlangHaninge SOK1:11:00+32:5617:00
7Katarina LindbärgOK Södertörn1:14:50+36:4617:55
8Susanne BovalliusJärfälla OK1:27:43+49:3921:00
9Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:43:32+1:05:2824:47
10Louise NilssonJärfälla OK3:11:31+2:33:2745:52
Lena BrobergSnättringe SKej godkänd
Johanna  AnderssonNynäshamns OKej start
Lena ErlandssonOK Södertörnej start
Cecilia WestströmSundbybergs IKej start

H50

6 200 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael NybergHellas Orientering43:277:00
2Dan NorinGävle OK46:13+2:467:27
3Conny ForsbergLånghundra IF46:38+3:117:31
4Mats SandinHaninge SOK49:57+6:308:03
5Jesper LagerbergOK Södertörn50:08+6:418:05
6Ulf KallhaugeSnättringe SK51:34+8:078:19
7Thomas CallebergSnättringe SK53:33+10:068:38
8Per FranzénOK Södertörn53:46+10:198:40
9Peter HambäckLånghundra IF55:15+11:488:54
10Erik BerggrenTullinge SK55:42+12:158:59
11Göran LängheimTullinge SK55:56+12:299:01
12Jan CarlssonSöders-Tyresö56:00+12:339:01
13Frank SteinerJärfälla OK56:14+12:479:04
14Piero SannicoloTullinge SK57:02+13:359:11
15Peter ZetterströmSöders-Tyresö57:14+13:479:13
16Martin ŠkvorOK Kamenice58:24+14:579:25
17Mikael ZetterströmSkarpnäcks OL1:00:41+17:149:47
18Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:03:06+19:3910:10
19Sven BolmbladOK Södertörn1:03:17+19:5010:12
20Göran HellgrenOK Södertörn1:05:03+21:3610:29
21Mattias SkepplingOK Södertörn1:05:52+22:2510:37
22Per WolgastSnättringe SK1:12:41+29:1411:43
23Hans JonssonVäsby OK1:12:54+29:2711:45
24Tom SvenssonHammarby IF OF1:15:21+31:5412:09
25Nils ErikssonVäsby OK1:15:36+32:0912:11
26Ola BovalliusJärfälla OK1:19:32+36:0512:49
27Peter WippJärla Orientering1:23:24+39:5713:27
28Eric HuijsersHammarby IF OF1:26:42+43:1513:59
29Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:26:55+43:2814:01
30Mattias RobertsonCentrum OK1:35:25+51:5815:23
Joakim SkantzeSundbybergs IKej godkänd
Thomas BabtistBromma-Vällingby SOKej godkänd
Olle SjöforsOK Älmeej godkänd
Henrik HanssonJärfälla OKej godkänd
Pontus RosbergOK Linnéej start
Urban StåhlSundbybergs IKej start
Lennart SwahnSundbybergs IKej start

D55

4 175 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MalmborgSöders-Tyresö51:3012:20
2Annika SvenssonSolna OK52:41+1:1112:37
3Kristina JohanssonKalmar OK54:35+3:0513:04
4Carina DoyleSundbybergs IK55:53+4:2313:23
5Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK57:41+6:1113:48
6Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby1:01:44+10:1414:47
7Maria GelinderAttunda OK1:16:43+25:1318:22
8Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK1:26:01+34:3120:36
Johanna SundströmJärla Orienteringej start

H55

5 450 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK49:159:02
2Janne NilssonCentrum OK50:33+1:189:16
3Anders LundJärfälla OK51:36+2:219:28
4Jörgen BatzSkarpnäcks OL53:44+4:299:51
5Lars GerhardssonAttunda OK54:22+5:079:58
6Erik AnderssonOK Österåker56:11+6:5610:18
7Anders MattssonOK Älvsjö-Örby57:25+8:1010:32
8Bengt SvenssonSundbybergs IK59:46+10:3110:57
9Lars GreilertHaninge SOK1:00:29+11:1411:05
10Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:02:35+13:2011:28
11Ronny NordgrenSundbybergs IK1:05:23+16:0811:59
12Per LjungStockholms OK1:05:50+16:3512:04
13Tomas MovinSnättringe SK1:06:52+17:3712:16
14Anders HedbergSnättringe SK1:10:02+20:4712:51
15Patrik AhlgrenTäby OK1:10:13+20:5812:53
16Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:11:45+22:3013:09
17Bo LauriSnättringe SK1:12:18+23:0313:15
18Göran EklundSkarpnäcks OL1:13:24+24:0913:28
19Hans MalmbergWaxholms OK1:20:38+31:2314:47
20Tomas BjörelindJärla Orientering1:26:19+37:0415:50
21Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:26:38+37:2315:53
22Bengt NilssonSolna OK1:28:12+38:5716:11
23Björn LönneSkarpnäcks OL1:32:22+43:0716:56
24Jan NettelbjerJärfälla OK1:39:06+49:5118:11
Christer HördellStockholms OKej godkänd
Lars ÖhrmanStockholms OKej godkänd
Jan LavénGustavsbergs OKej godkänd
Henrik DufbergTullinge SKej godkänd
Johan PalmgrenTäby OKej start
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej start

D60

3 675 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF42:2711:33
2Pia-Lena PutkonenTullinge SK44:39+2:1212:08
3Anita KarlssonOK Södertörn45:56+3:2912:29
4Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby47:36+5:0912:57
5Lotta ValentinGustavsbergs OK55:55+13:2815:12
6Inger SchwartzOK Södertörn56:22+13:5515:20
7Margareta WadinOK Älvsjö-Örby58:03+15:3615:47
8Maggan TärnblomSöders-Tyresö1:08:08+25:4118:32
9Eva WareniusAvesta OK1:18:25+35:5821:20
10Fiona HanstockBOK1:20:52+38:2522:00
11Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:42:05+59:3827:46
Monika LarssonSkarpnäcks OLej godkänd

H60

5 025 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn-Ove PetterssonAttunda OK45:439:05
2Mikael SternJärla Orientering47:37+1:549:28
3Ulf BurmanGustavsbergs OK48:01+2:189:33
4Göran NilssonSnättringe SK48:15+2:329:36
5Hans TarandiIFK Lidingö SOK49:46+4:039:54
6Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF50:58+5:1510:08
7Tapani MattusIFK Lidingö SOK52:15+6:3210:23
8Håkan SanderiLidköpings VSK53:31+7:4810:39
9Rolf KarlssonJärla Orientering53:54+8:1110:43
10Lars LandströmLånghundra IF54:21+8:3810:48
11Jan LindgrenOK Södertörn56:58+11:1511:20
12Mats LarssonIFK Enskede1:00:29+14:4612:02
13Harald BauerIFK Lidingö SOK1:01:05+15:2212:09
14Lars HagrotTäby OK1:09:41+23:5813:52
15Per MolinSödertälje-Nykvarn OF1:11:08+25:2514:09
16Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK1:17:47+32:0415:28
17Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:31:30+45:4718:12
18David HanstockBOK1:40:32+54:4920:00
Göran DoyleSundbybergs IKej godkänd
Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start

D65

3 675 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KorhonenHaninge SOK52:2514:15
2Lena StenbergIFK Umeå59:46+7:2116:15
3Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:15:14+22:4920:28
4Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:35:26+43:0125:58
Agneta PorkénFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Margareta HallménAttunda OKej godkänd
Ingrid GraneliHaninge SOKej start

H65

5 025 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö48:569:44
2Anders KärrströmTullinge SK52:54+3:5810:31
3Per ÖhlundGustavsbergs OK53:58+5:0210:44
4Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL55:39+6:4311:04
5Paul NorénOK Södertörn59:16+10:2011:47
6Anders HallménAttunda OK1:00:09+11:1311:58
7Matz LarssonGustavsbergs OK1:00:58+12:0212:07
8Anders KarlssonTullinge SK1:01:05+12:0912:09
9Anders LarssonSkarpnäcks OL1:01:14+12:1812:11
10Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK1:01:29+12:3312:14
11Olof PerssonSnättringe SK1:04:39+15:4312:51
12Björn LindgrenOK Österåker1:06:16+17:2013:11
13Dan KlangHaninge SOK1:06:33+17:3713:14
14Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn1:09:31+20:3513:50
15Sven-Inge NylundJärfälla OK1:11:18+22:2214:11
16Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF1:12:51+23:5514:29
17Leif JonssonGustavsbergs OK1:24:02+35:0616:43
18Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK1:27:20+38:2417:22
Christer NordströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Svante SandbergSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Urban BoströmSolna OKej godkänd
Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OKej godkänd
Roland WareniusAvesta OKej godkänd

D70

3 475 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL34:5210:02
2Birgitta BillstamJärfälla OK52:02+17:1014:58
3Inger JanssonNynäshamns OK52:25+17:3315:05
4Rigmor SchouMariager Fjord OK1:04:44+29:5218:37
5Ingalill TimgrenOK Österåker1:05:55+31:0318:58
6Birgitta NylundJärfälla OK1:54:17+1:19:2532:53
Ina WidegrenSkogsluffarnas OKej godkänd

H70

3 975 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF38:309:41
2Leif StrandbergGustavsbergs OK40:24+1:5410:09
3Berndt StenbergIFK Umeå41:44+3:1410:29
4Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF48:37+10:0712:13
5John ÖstlundSundbybergs IK48:53+10:2312:17
6Ingvar SvenssonBjursås OK50:19+11:4912:39
7Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö50:22+11:5212:40
8Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden50:28+11:5812:41
9Ian CooperDore OC53:32+15:0213:28
10Ebbe AdolfssonSundbybergs IK55:51+17:2114:03
11Göran LarboAttunda OK56:37+18:0714:14
12Jan BojlingSolna OK57:09+18:3914:22
13Torbjörn HellquistTullinge SK58:41+20:1114:45
14Åke LewanderSkarpnäcks OL1:01:04+22:3415:21
15Leif CarlssonSkarpnäcks OL1:03:53+25:2316:04
16Lars JonassonJärfälla OK1:07:07+28:3716:53
17Lars NordinSolna OK2:06:25+1:27:5531:48
Anders GärderudIFK Lidingö SOKej start
Klas LangelsSkarpnäcks OLej start
Jan Olof NorénJärla Orienteringej start

D75

3 475 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK48:4214:00
2Marianne HamiltonEnebybergs IF50:26+1:4414:30
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:00:34+11:5217:25
4Berit GustavssonSödertälje IF1:17:32+28:5022:18
5Gun LarssonHammarby IF OF1:35:35+46:5327:30

H75

3 975 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf ÖhrnNynäshamns OK41:4710:30
2Rune RådeströmSnättringe SK43:52+2:0511:02
3Ingvar LarssonGustavsbergs OK46:54+5:0711:47
4Bo HedlundIFK Enskede49:35+7:4812:28
5Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF52:35+10:4813:13
6Staffan ElmhagenSöders-Tyresö58:27+16:4014:42
7Leif HermundstadSnättringe SK1:00:29+18:4215:12
8Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:04:02+22:1516:06
9Bertil RydgrenIFK Enskede1:09:19+27:3217:26
10Håkan SjökvistSöders-Tyresö1:28:09+46:2222:10
11Hugo IsgrenIFK Enskede1:36:46+54:5924:20 Ladda ner rutt i gpx-format
12Gunnar BramstenSundbybergs IK2:04:30+1:22:4331:19
Arne PedersenMariager Fjord OKej godkänd
Lars EnglundJärla Orienteringej start

D80

2 525 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann SjöbergEnebybergs IF1:10:1827:50
2Gunnel JunegardOK Södertörn1:13:09+2:5128:58

H80

3 475 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK46:2013:20
2Erland LjungströmGustavsbergs OK1:04:01+17:4118:25
3Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:09:08+22:4819:53
4Ulf EskilssonOK Södertörn1:13:41+27:2121:12
5Ulf ÅströmOK Roslagen1:29:01+42:4125:36
6Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:39:08+52:4828:31
Bo ElmgrenSundbybergs IKej start

Inskolning

2 275 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tora BjörklundOK Ravinenfullföljt
Wera BjörklundOK Ravinenfullföljt
Erik EkbladOK Ravinenfullföljt
Alvin ForsgrenTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Hilma ForsgrenTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Maja ForsgrenTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Siri HåstadBromma-Vällingby SOKfullföljt
Wilmer LindquistTäby OKfullföljt
Erika ReménSnättringe SKfullföljt
Vanja ReménSnättringe SKfullföljt
Moa WilanderOK Österåkerej godkänd

U1

2 525 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KällTumba-Mälarhöjden OK30:0611:55
2Simon AhlströmIFK Enskede30:08+0:0211:56
3Felix AhlströmIFK Enskede30:25+0:1912:02
4Isak NetzJärla Orientering48:31+18:2519:12

U2

2 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vidar LarssonIF Thor50:1417:37
2Elina HåstadBromma-Vällingby SOK52:33+2:1918:26
3Signe HåstadBromma-Vällingby SOK52:42+2:2818:29
4Lukas Ferner ThurénSkarpnäcks OL53:36+3:2218:48
5Isabella SjögrenOK Ravinen1:06:08+15:5423:12

U3

3 100 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ludvig NirvinHaninge SOKej start

U4

4 075 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LotsanderOK Hammaren1:50:5427:12

Öppen motion 1

2 850 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HagwallJärla Orientering29:0310:11
2Ida HellbergSundbybergs IK32:49+3:4611:30
3Saga HellbergSundbybergs IK32:50+3:4711:31
4Ylva ReménSnättringe SK38:11+9:0813:23
5Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK38:19+9:1613:26
6Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK38:47+9:4413:36
7Jerker RuthströmJärla Orientering41:37+12:3414:36
8Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby49:03+20:0017:12
9Isak WinnerstamEskilstuna OL49:04+20:0117:12
10Matilda FlordalSnättringe SK49:44+20:4117:27
11Alvin NordinOK Älvsjö-Örby51:24+22:2118:02
12Elion ReimeringerHaninge SOK52:00+22:5718:14
13Elmer WielanderLinköpings OK57:46+28:4320:16
14Barbro HolmbergSödertälje-Nykvarn OF58:37+29:3420:34
15Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK1:01:21+32:1821:31
16Märta FalkenströmSkogsluffarnas OK1:02:56+33:5322:04
17Christina WillénKlubblös1:19:54+50:5128:02
18Selma WielanderLinköpings OK1:27:11+58:0830:35
19Hanna HelgessonKlubblös1:40:08+1:11:0535:08
20Maja HelgessonKlubblös1:42:46+1:13:4336:03
21Eva LarssonKlubblös1:42:56+1:13:5336:07
Yvonne NilssonSolna OKej godkänd
Alice RuthströmJärla Orienteringej godkänd

Öppen motion 2

3 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa SundinKlubblös36:109:54
2Amelie DryseliusSkarpnäcks OL1:16:43+40:3321:01

Öppen motion 3

3 150 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig HagwallJärla Orientering28:389:05
2Gustav EklundKlubblös33:18+4:4010:34
3Anton HaeffnerJärla Orientering35:54+7:1611:23
4Peter TörnkvistOK Loch ness37:56+9:1812:02
5Anna GerhardssonAttunda OK40:19+11:4112:47
6Karin NybergKlubblös40:35+11:5712:53
7Michal de VilliersOK Södertörn45:25+16:4714:25
8Karin WinbladSkogsluffarnas OK47:12+18:3414:59
9Jenny AxelssonSkarpnäcks OL47:54+19:1615:12
10Truls MansénSkarpnäcks OL54:32+25:5417:18
11Louise BergmanSöders-Tyresö58:42+30:0418:38
12Jacob SvenssonSöders-Tyresö58:46+30:0818:39
13Eva HagrotTäby OK1:01:17+32:3919:27
14Johan WallinSkarpnäcks OL1:03:15+34:3720:04
15Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL1:03:21+34:4320:06
16Louise Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:05:38+37:0020:50
17Annica AhlgrenTäby OK1:08:41+40:0321:48
18Pia VikströmTäby OK1:09:28+40:5022:03
19Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:20:49+52:1125:39
20Monica  CooperSYO1:59:26+1:30:4837:54
21Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK2:00:22+1:31:4438:12
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd

Öppen motion 4

4 775 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK45:459:34
2Miia RollerJärfälla OK48:27+2:4210:08
3Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL1:02:53+17:0813:10
4Johanna WallnäsSundbybergs IK1:25:02+39:1717:48
5Gustav GrandinJärla Orientering2:06:09+1:20:2426:25
Lars YenckenKlubblösej godkänd
Anders ÖnerudOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 5

3 600 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF32:359:03
2Elin WolgastSnättringe SK35:21+2:469:49
3Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF35:53+3:189:58
4Melker PalmJärfälla OK37:48+5:1310:30
5Edvin ForsbergOK Ravinen39:05+6:3010:51
6Linus ForsbergOK Ravinen39:28+6:5310:57
7Mats HolmgrenIFK Enskede46:16+13:4112:51
8Cecilia KarlsenJärfälla OK46:45+14:1012:59
9David EiderbrantSkogsluffarnas OK47:42+15:0713:15
10Anders Johnny KarlsenJärfälla OK48:00+15:2513:20
11Anders HänströmTäby OK48:07+15:3213:21
12Filip DryseliusSkarpnäcks OL49:53+17:1813:51
13Ulrik LindströmTumba-Mälarhöjden OK51:10+18:3514:12
14Jessica KarlsenJärfälla OK54:44+22:0915:12
15Mathias DryseliusSkarpnäcks OL55:25+22:5015:23
16Amanda TibellLånghundra IF55:51+23:1615:30
17Anders PerssonJärla Orientering1:00:29+27:5416:48
18Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:02:00+29:2517:13
19Nova MatthewsTullinge SK1:03:51+31:1617:44
20Kerstin JensenKlubblös1:05:54+33:1918:18
21Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:07:05+34:3018:38
22Linnea MattusIFK Lidingö SOK1:07:25+34:5018:43
23Helena NymanJärfälla OK1:10:21+37:4619:32
24Håkan Hjortzberg-nordlundJärfälla OK1:11:21+38:4619:49
25Ulf FranzénCentrum OK1:12:10+39:3520:02
26Loke SundbergOK Södertörn1:12:49+40:1420:13
27Lars WaernulfSkarpnäcks OL1:12:55+40:2020:15
28Mia HolmbergKlubblös1:17:04+44:2921:24
29Johanna Nimvik SternJärla Orientering1:18:00+45:2521:40
30Kristina NorinSöders-Tyresö1:18:14+45:3921:43
31Emma SundströmKlubblös1:18:55+46:2021:55
32Nicklas SödervallTullinge SK1:19:07+46:3221:58
33Lena SödervallTullinge SK1:19:08+46:3321:58
34Anneli ChristieSnättringe SK1:19:28+46:5322:04
35Anna Holmström WikellCentrum OK1:20:01+47:2622:13
36Gunilla ErikssonTullinge SK1:20:21+47:4622:19
37Cecilia EnbäckSöders-Tyresö1:20:56+48:2122:28
38Sara DyreliusSnättringe SK1:22:47+50:1222:59
39Linn RönnolsKlubblös1:27:42+55:0724:21
40Mathias FlinkKlubblös1:27:43+55:0824:21
41Monika MagnussonKlubblös1:33:50+1:01:1526:03
42Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:44:10+1:11:3528:56
43Anette MörtbergKlubblös2:04:33+1:31:5834:35
Anki LandarvKlubblösej godkänd
Peter NovotnyOK Ravinenej godkänd
Aija SadurskisCentrum OKej godkänd
Karin SetterqvistOK Södertörnej godkänd
Madeleine CasselIFK Lidingö SOKej godkänd

Öppen motion 6

5 850 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK55:279:28
2Viktor SoneAttunda OK56:19+0:529:37
3Ola SandénKlubblös1:01:19+5:5210:28
4Anders SundellStockholm Multisport Klubb1:13:13+17:4612:30
5Thomas LundinSundbybergs IK1:13:17+17:5012:31
6Mattias HenrikssonCentrum OK1:21:14+25:4713:53
7Morgan SkoghKlubblös1:26:13+30:4614:44
8Björn BorgmanKlubblös1:27:26+31:5914:56
9Martin JohnssonHellas Orientering1:33:19+37:5215:57
10Björn WinnerstamEskilstuna OL1:34:31+39:0416:09
10Mikael WesterVingåkers OK1:34:31+39:0416:09
12Johanna JonssonIK Gandvik1:36:58+41:3116:34
13Daniel Holmström WikellCentrum OK1:49:23+53:5618:41
14Adam MalmcronaKlubblös1:52:18+56:5119:11
Per RuthströmJärla Orienteringej godkänd
Urban StåhlSundbybergs IKej godkänd
Emil SoneAttunda OKej godkänd
Johan FogelKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 600 m, 90 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina AndreassonGustavsbergs OK33:409:21
2Mikael MoserKlubblös35:20+1:409:48
3Malin DahlströmTullinge SK38:10+4:3010:36
4Ola NyqvistOK Södertörn39:27+5:4710:57
5Rasmus MörtbergKlubblös40:23+6:4311:13
6Stefan RedtzerAttunda OK42:15+8:3511:44
7Jonathan NorrmanOK Ravinen42:25+8:4511:46
8Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK42:57+9:1711:55
9Jonatan LindellGustavsbergs OK43:00+9:2011:56
10Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL43:03+9:2311:57
11Sören AnderssonOK Loch ness43:43+10:0312:08
12Karin GreilertHaninge SOK43:55+10:1512:11
13Lars RönnolsTäby OK44:24+10:4412:20
14Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF45:33+11:5312:39
15Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby46:05+12:2512:48
16Karl-Erik JohanssonOK Södertörn46:10+12:3012:49
17Per-Erik CarleniusKatrineholms OK47:27+13:4713:10
18Lars MongårdSkogsluffarnas OK48:52+15:1213:34
19John AlexanderCentrum OK49:31+15:5113:45
20Olle ArmanNyköpings OK50:04+16:2413:54
21Caroline Cederquist TörnbladCentrum OK50:23+16:4313:59
22Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK50:27+16:4714:00
23Nina WallanderJärla Orientering51:52+18:1214:24
24Kjell BengtssonKlubblös52:35+18:5514:36
25Annika BjörkrothStockholm Multisport Klubb52:49+19:0914:40
26Inger VikströmOK Linné53:04+19:2414:44
27Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK54:19+20:3915:05
28Torbjörn BergmanSnättringe SK54:29+20:4915:08
29Karin FriströmTullinge SK54:46+21:0615:12
30Anna-Clara WistedtSundbybergs IK54:47+21:0715:13
31Sofia IversAttunda OK54:53+21:1315:14
32My RönnolsTäby OK54:57+21:1715:15
33Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF56:07+22:2715:35
34Maria EhnTullinge SK57:03+23:2315:50
35Åke AndreassonGustavsbergs OK57:14+23:3415:53
36Eva HagwallJärla Orientering57:42+24:0216:01
37Nils BabtistBromma-Vällingby SOK57:53+24:1316:04
38Ulf LundströmHaninge SOK58:13+24:3316:10
39Sofie MörtbergKlubblös59:13+25:3316:26
40Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK59:19+25:3916:28
41Jacob Hård Af SegerstadOK Södertörn59:45+26:0516:35
42Reinhold LenneboIF Thor1:00:31+26:5116:48
43Kenneth BerglundHellas Orientering1:01:16+27:3617:01
44Gösta GutelandSnättringe SK1:01:26+27:4617:03
45Håkan ErikssonUmeå OK1:01:45+28:0517:09
46Lovisa Nimvik SternJärla Orientering1:01:58+28:1817:12
47Tommy SvenssonHellas Orientering1:03:14+29:3417:33
48Karin BjörklundIFK Enskede1:03:23+29:4317:36
49Siv FrölundHaninge SOK1:03:41+30:0117:41
50Linnéa GranlundTäby OK1:04:06+30:2617:48
51Anders StenbackBromma-Vällingby SOK1:04:27+30:4717:54
52Anders NauHaninge SOK1:05:36+31:5618:13
53Inez EklundSkarpnäcks OL1:06:18+32:3818:25
54Johan KarlstenSolna OK1:06:28+32:4818:27
55Britt ErikssonHammarby IF OF1:06:36+32:5618:30
56Anna PernebyTullinge SK1:06:42+33:0218:31
57Sven SetterqvistOK Södertörn1:07:37+33:5718:46
58Sissel WidehagSundbybergs IK1:07:53+34:1318:51
59Tomas MörtbergKlubblös1:08:25+34:4519:00
60Anna Brandhorst-SatzkornJärla Orientering1:09:12+35:3219:13
61Charlotte CheethamRAFO1:09:21+35:4119:15
62Peter CheethamRAFO1:09:25+35:4519:16
63Annika LundströmVäsby OK1:10:08+36:2819:28
64Marianne JernbergSöders-Tyresö1:10:46+37:0619:39
65Rasmus LöfgrenStora Tuna OK1:14:08+40:2820:35
66Anna LindellGustavsbergs OK1:14:27+40:4720:40
67Carl CarlinSöders-Tyresö1:14:44+41:0420:45
68James ChristieSnättringe SK1:17:06+43:2621:25
69Caroline JohanssonGustavsbergs OK1:17:07+43:2721:25
70Berit LindungerHaninge SOK1:17:13+43:3321:26
71Ann LeesmentMälarö SOK1:17:23+43:4321:29
72Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:20:12+46:3222:16
73David SöderströmSala OK1:21:22+47:4222:36
74Lovisa LarssonTullinge SK1:21:42+48:0222:41
75Uno BjörklundOK Ravinen1:22:45+49:0522:59
76Henrik NorlanderKlubblös1:25:55+52:1523:51
77Filippa ArmanNyköpings OK1:26:06+52:2623:55
78Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:26:23+52:4323:59
79Therese BergstedtCentrum OK1:26:33+52:5324:02
80Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby1:30:20+56:4025:05
81Elisabeth HectorSnättringe SK1:32:14+58:3425:37
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OLej godkänd
Gunnar EhnTullinge SKej godkänd
Daniel AltakausKlubblösej godkänd
Håkan KarlssonMälarö SOKej godkänd
Elin TörnqvistTullinge SKej godkänd
Nicole FlandersCentrum OKej godkänd
Ulf AleniusIFK Lidingö SOKej godkänd
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OKej godkänd
Joel SanderiIFK Lidingö SOKej godkänd
Thomas WidehagSundbybergs IKej start
Eva Hadmark-P.Tullinge SKej start

Öppen motion 8

4 625 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan WesterJärla Orientering31:426:51
2Oscar ArmanNyköpings OK38:29+6:478:19
3Kristina TedhamreSnättringe SK38:50+7:088:23
4Kajsa BogrenSundbybergs IK39:40+7:588:34
5Jan-Olof BogrenSundbybergs IK41:45+10:039:01
6Anders ThuresonHellas Orientering42:05+10:239:05
7Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF42:12+10:309:07
7Mats TibellLånghundra IF42:12+10:309:07
9Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK43:07+11:259:19
10Ulrik IversAttunda OK43:30+11:489:24
11Johan AleniusIFK Lidingö SOK44:17+12:359:34
12Malin DahlbäckOK Österåker45:02+13:209:44
13Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK45:16+13:349:47
14Håkan DahlbäckOK Österåker45:21+13:399:48
15Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF45:24+13:429:48
16Jonatan AndersonJärfälla OK45:59+14:179:56
17Ida HofstedtTäby OK47:10+15:2810:11
18Robert JohanssonTäby OK47:21+15:3910:14
19Magnus LindblomGustavsbergs OK47:29+15:4710:16
20Frida HectorSnättringe SK47:34+15:5210:17
21Tomas LiljaSöders-Tyresö48:29+16:4710:28
22Anders ErikssonOK Linné49:51+18:0910:46
23Örjan WallersKlubblös50:05+18:2310:49
24Michael HolmgrenIF Thor50:10+18:2810:50
25Linda SjögrenKamrat och IF KIF50:30+18:4810:55
26Daniel RejmentOK Linné50:37+18:5510:56
27Björn RegerSöders-Tyresö51:08+19:2611:03 Ladda ner rutt i gpx-format
28Elin PramlidOK Klemmingen51:16+19:3411:05
29Thomas LundbergMälarö SOK51:26+19:4411:07
30Mattias PalmKlubblös51:28+19:4611:07
31Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF51:36+19:5411:09
32Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering52:13+20:3111:17
33Michael AhlquistJärla Orientering52:46+21:0411:24
34Anna StrandAttunda OK52:53+21:1111:26
35Mikael CronhjortSolna OK53:10+21:2811:29
36Elis IversAttunda OK53:25+21:4311:32
37Björn BängtssonCentrum OK53:58+22:1611:40
38Björn LinderGustavsbergs OK54:57+23:1511:52
39Håkan BrandbergLånghundra IF55:23+23:4111:58
40Stefan SundeliusJärfälla OK56:51+25:0912:17
41Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK57:07+25:2512:20
42Jesper AnderssonSnättringe SK57:52+26:1012:30
43Karin HofstedtTäby OK58:09+26:2712:34
44Ulf MagnussonKlubblös58:23+26:4112:37
45Gustaf EricsonJärla Orientering58:48+27:0612:42
46Fredrik MaxénFMTIS1:00:15+28:3313:01
47Tomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:00:40+28:5813:07
48Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL1:02:01+30:1913:24
49Pär DahlströmTullinge SK1:02:11+30:2913:26
50Johanna ClarinIF Rigor1:05:10+33:2814:05
51Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL1:05:44+34:0214:12
52Johan GrafKlubblös1:08:10+36:2814:44
53Ingemar LindströmOK Österåker1:14:21+42:3916:04
54Erik ForsbergBromma-Vällingby SOK1:15:25+43:4316:18
55Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK1:16:14+44:3216:28
56Ian McKinzieUringa Orienteers1:17:25+45:4316:44
57Therese PerssonSnättringe SK1:29:10+57:2819:16
58Matilda AhlquistJärla Orientering1:32:44+1:01:0220:03
Anders RöstinSöders-Tyresöej godkänd
Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Gustav BjörklundIFK Enskedeej godkänd
Jenni SimolaFinspångs SOKej start

Öppen motion 9

7 525 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK44:105:52
2Robert WallsténSnättringe SK48:31+4:216:26
3Timo MähönenIFK Lidingö SOK48:47+4:376:28
4Casper GidingKamrat och IF KIF49:26+5:166:34
5David MellinSundbybergs IK56:01+11:517:26
6Johan BernhardCentrum OK56:54+12:447:33
7Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF59:40+15:307:55
8Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö1:00:29+16:198:02
9Henrik ErikssonCentrum OK1:00:31+16:218:02
10Björn NormanKFUM Örebro OK1:00:55+16:458:05
11David HectorSnättringe SK1:01:20+17:108:09
12Elias RöstinSöders-Tyresö1:01:45+17:358:12
13Simon MellinSundbybergs IK1:02:29+18:198:18
14Tomas SjökvistOK Österåker1:03:22+19:128:25
15Tomas LöfgrenStora Tuna OK1:04:51+20:418:37
16Peter LundinKlubblös1:06:00+21:508:46
17Niclas SjögrenHaninge SOK1:06:15+22:058:48
18Edvin NilssonLånghundra IF1:06:53+22:438:53
19Pär SvenssonSöders-Tyresö1:08:16+24:069:04
20Krister GumaeliusWaxholms OK1:10:01+25:519:18
21Olof LarssonSnättringe SK1:11:15+27:059:28
22Jörgen HectorSnättringe SK1:13:06+28:569:42
23Joel BerringCentrum OK1:15:35+31:2510:02
24Robert HagelinGustavsbergs OK1:18:57+34:4710:29
25Fredrik NilssonLånghundra IF1:23:20+39:1011:04
26Jan StridhSkogsluffarnas OK1:24:12+40:0211:11
27Niklas MannbergHögåkers OK1:25:48+41:3811:24
28Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby1:28:34+44:2411:46
29Kalle BjörkeSöders-Tyresö1:35:55+51:4512:44
30Anders HaglundLinköpings OK1:40:33+56:2313:21
31Johan AnderssonSundbybergs IK2:28:25+1:44:1519:43 Ladda ner rutt i gpx-format
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOKej godkänd
Lars SegermanSkarpnäcks OLej godkänd
Kennet NilssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Anders BjörklundIFK Enskedeej godkänd

Öppen Motion 10

7 125 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan SöderkvistKlubblös1:13:5810:22
2Erik KarlströmJokkmokks SK1:43:37+29:3914:32
Jens KarlssonSTHLM Multisportej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser