Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien deltävling 2
Arrangörsorganisation: IFK Linköpings OS
Datum: onsdag 23 maj 2018

Linköpings OK

55 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jalmar OtterströmU3 (1)1:38:1029:50
1Edvin ÅttingH12 (15)22:077:31
1Ebba SkullmanD12 (6)20:286:57
1Sigrid LjunggrenD14 (10)22:076:32
1Johan ÅrbrinkH14 (11)24:017:07
1Frida SöderqvistD10 (7)17:228:25
1Oskar SjöstrandU1 (12)18:318:59
2Axel AnderssonU2 (12)43:10+6:0514:40
2Alexander MarcussonU1 (12)25:20+6:4912:17
2Anders KnutssonÖppen motion 5 (23)25:50+5:466:55
2Erik SjöstrandH10 (6)18:33+2:369:00
3Tilde SöderbergD10 (7)26:00+8:3812:37
3Magnus SahlmanÖppen motion 5 (23)26:12+6:087:01
3Emilia MarcussonD12 (6)27:12+6:449:15
3Love OtterströmH10 (6)19:26+3:299:26
4Sigrid ForsmanD14 (10)34:50+12:4310:18
4Oscar KjellmanH12 (15)25:25+3:188:38
4Johan ÅttingÖppen motion 5 (23)26:33+6:297:07
5Ludvig EronnH14 (11)30:09+6:088:56
5Stina SöderqvistD12 (6)31:26+10:5810:41
5Amanda BlomvallD10 (7)27:46+10:2413:28
5Ida KjellmanU1 (12)30:21+11:5014:43
5Alva ForsmanD14 (10)37:57+15:5011:13
5Axel JeanssonU2 (12)51:24+14:1917:28
5Oskar LindströmÖppen motion 5 (23)27:00+6:567:14
6Klara LjunggrenÖppen motion 5 (23)27:46+7:427:26
6Josefine CederholmU1 (12)30:42+12:1114:54
6Ludvig RantzerU2 (12)51:31+14:2617:31
6Elina NyqvistD10 (7)46:52+29:3022:45
6Theo ÅrbrinkH12 (15)26:10+4:038:54
7Gabriel BlomvallH12 (15)27:53+5:469:29
8Ludvig ErikssonH12 (15)30:49+8:4210:28
8Alve AdolfssonU2 (12)55:05+18:0018:44
8Vilgot ElnegårdH14 (11)36:07+12:0610:43
9Magnus DjerfstenÖppen motion 5 (23)28:29+8:257:38
9Theodor ThomassenH14 (11)40:25+16:2411:59
9Linus SöderbergH12 (15)35:31+13:2412:04
9Tage PalängU1 (12)38:42+20:1118:47
9Astrid GunnarssonU2 (12)1:00:05+23:0020:26
10Jakob RattfältU1 (12)38:54+20:2318:53
10Frida SahlmanÖppen motion 5 (23)31:17+11:138:23
10Frode AsplundU2 (12)1:07:15+30:1022:52
11Märta HageströmU2 (12)1:12:35+35:3024:41
11Vilhelm ThomassenH12 (15)39:59+17:5213:35
11Robert SöderbergÖppen motion 5 (23)34:40+14:369:17
12Elin RydbergU2 (12)1:14:41+37:3625:24
12Alfred KalmsU1 (12)43:22+24:5121:03
13Vilgot LidvikH12 (15)58:43+36:3619:58
15Hugo RantzerH12 (15)1:19:16+57:0926:57
18Patrik GustavssonÖppen motion 5 (23)38:09+18:0510:13
22Emelie AdolfssonÖppen motion 5 (23)51:47+31:4313:52
Clara KnuthammarInskolning (14)fullföljt
Simon SöderbergInskolning (14)fullföljt
Elsa GunnarssonU3 (1)ej start
Otto NilssonH14 (11)ej start
Julia ÅttingD14 (10)ej start
Anna WiklundInskolning (14)ej godkänd
Cecilia WiklundInskolning (14)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser