Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Brösarps sprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Brösarps sprinten
Arrangörsorganisation: Andrarums IF
Datum: tisdag 22 maj 2018

D14

1 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma AssarssonAndrarums IF17:1912:49
2Wilma LindvallAndrarums IF18:02+0:4313:21

H14

1 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias NilssonAndrarums IF25:0518:34

H12

1 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ThoressonAndrarums IF10:318:50
2Eskil Soelberg11:25+0:549:35
3Philip LindvallAndrarums IF13:05+2:3410:59
4August HärwellAndrarums IF13:52+3:2111:39
5Gustaf EhrnbornAndrarums IF49:15+38:4441:23

H10

1 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton SoelbergAndrarums IF8:548:54
2Alfons MickelåkerAndrarums IF10:09+1:1510:09
3August HärwellAndrarums IF11:18+2:2411:18
4Milliam ÅkessonAndrarums IF12:05+3:1112:05
5Theo NilssonAndrarums IF12:28+3:3412:28
6Hjalmar HärwellAndrarums IF12:44+3:5012:44
7Kasper NilssonAndrarums IF15:31+6:3715:31
8Tim NilssonAndrarums IF18:09+9:1518:09
9Fritjof HärwellAndrarums IF21:07+12:1321:07

Mellan

1 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun NilssonAndrarums IF15:4011:36
2Ingela NilssonAndrarums IF15:47+0:0711:41
3Jan-Evert OlssonAndrarums IF15:56+0:1611:48
4Jan BergströmAndrarums IF16:50+1:1012:28
5Bertil OlofssonAndrarums IF17:16+1:3612:47
6Barbro NilssonAndrarums IF18:40+3:0013:49
7Bertil ElmvikAndrarums IF19:14+3:3414:14
8Christina NilssonAndrarums IF21:55+6:1516:14
9Bengt QvistAndrarums IF23:28+7:4817:22
10Ingvar JönssonAndrarums IF25:51+10:1119:08
11Sven PerssonAndrarums IF26:25+10:4519:34
Jan-Evert OlssonAndrarums IFej godkänd

Lång

2 460 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas GustafssonAndrarums IF17:577:17
2Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb19:41+1:448:00
3Johan MickelåkerAndrarums IF19:55+1:588:05
4Erik ThoressonAndrarums IF21:04+3:078:33
4Jan NilssonAndrarums IF21:04+3:078:33
6Brian AhlmAndrarums IF21:12+3:158:37
7Johanna HärwellAndrarums IF21:25+3:288:42
8Elin NilssonAndrarums IF21:40+3:438:48
9Hans PerssonAndrarums IF22:09+4:129:00
10Ola HäggströmAndrarums IF22:31+4:349:09
11Emil NilssonAndrarums IF23:24+5:279:30
12Sune SoelbergAndrarums IF24:25+6:289:55
13Ingemar NilssonAndrarums IF24:39+6:4210:01
14Stellan GradinAndrarums IF24:51+6:5410:06
15Andreas NilssonAndrarums IF25:14+7:1710:15
16Tyr HäggströmAndrarums IF26:27+8:3010:45
17Jan Gradin27:08+9:1111:01
18Alfred HagstedtAndrarums IF27:34+9:3711:12
19Oscar EhrnbornAndrarums IF27:41+9:4411:15
20Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF28:45+10:4811:41
21Kent R NilssonAndrarums IF29:10+11:1311:51
21Erika NilssonAndrarums IF29:10+11:1311:51
23Ingela ThoressonAndrarums IF29:16+11:1911:53
24Per AssarssonAndrarums IF29:33+11:3612:00
25Suzanne QvistAndrarums IF31:41+13:4412:52
26Clara EhrnbornAndrarums IF35:50+17:5314:33
Jonathan AnderssonAndrarums IFej godkänd
Magnus HärwellAndrarums IFej godkänd

Lätt

1 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina PerssonAndrarums IF12:2812:28
2Anita PerssonAndrarums IF16:32+4:0416:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser