Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafett
Arrangörsorganisation: Skogspojkarnas OK
Datum: onsdag 8 augusti 2018

Distriktslag

30 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Södermanlands OF 11:05:14
1. Melker Lundin (OK Hällen)14:222+0:1214:222+0:12
2. Meja Alenius (Nyköpings OK)17:419+2:5732:035+3+1:22+1:10
3. Odin Ek (Nyköpings OK)13:443+0:5645:471-4-1:22
4. Sofia Wigle (Södertälje-Nykvarn OF)19:275+3:551:05:14100:00
2Örebro Läns OF 11:06:10+0:56
1. Valter Pettersson (OK Tisaren)14:10114:101
2. Karin Lindgren (KFUM Örebro OK)17:5510+3:1132:056+5+1:24+1:24
3. Vilma Larsson (OK Milan)16:279+3:3948:324-2+2:45+1:21
4. Hugo Örn (KFUM Örebro OK)17:382+2:061:06:102-2+0:56-1:49
3Örebro Läns OF 21:06:13+0:59
1. Henrik Franzén (Almby IK)15:2612+1:1615:2612+1:16
2. Sofie Franzén (Almby IK)15:312+0:4730:572-10+0:16-1:00
3. Johanna Berg (KFUM Örebro OK)19:4417+6:5650:417+5+4:54+4:38
4. Anton Kruse (KFUM Örebro OK)15:3211:06:133-4+0:59-3:55
4Värmlands OF 21:07:43+2:29
1. Rasmus Pettersson (OK Djerf)14:263+0:1614:263+0:16
2. Julia Forsgren (OK Tyr)16:506+2:0631:1630+0:35+0:19
3. Hjalmar WIlhelmsson (Filipstads OK)16:046+3:1647:2030+1:33+0:58
4. Nicolina Moberg (OK Tyr)20:239+4:511:07:434+1+2:29+0:56
5Örebro Läns OF 31:08:28+3:14
1. Linus Malm (KFUM Örebro OK)14:395+0:2914:395+0:29
2. Jonatan Green (Almby IK)16:023+1:1830:411-4-0:29
3. Amanda Sjödin (OK Tisaren)18:2515+5:3749:066+5+3:19+3:19
4. Lovisa Gustafsson (KFUM Örebro OK)19:224+3:501:08:285-1+3:14-0:05
6Södermanlands OF 31:09:30+4:16
1. Edvin Hellsten (Nyköpings OK)15:138+1:0315:138+1:03
2. Lovis Hellsten (Nyköpings OK)17:127+2:2832:257-1+1:44+0:41
3. Erik Månsson (Södertälje-Nykvarn OF)14:414+1:5347:062-5+1:19-0:25
4. Alice Ek (Nyköpings OK)22:2418+6:521:09:306+4+4:16+2:57
7Östergötlands OF 11:10:05+4:51
1. Malte Eveborn (OK Roxen)15:159+1:0515:159+1:05
2. Ida Hjort (OK Roxen)20:4721+6:0336:0215+6+5:21+4:16
3. Johan Årbrink (Linköpings OK)12:48148:505-10+3:03-2:18
4. Alice Marmelid (OK Roxen)21:1514+5:431:10:057+2+4:51+1:48
8Södermanlands OF 21:10:32+5:18
1. Hugo Kindborn (OK Hällen)15:066+0:5615:066+0:56
2. Stina Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF)20:2119+5:3735:2713+7+4:46+3:50
3. Casper Karlsson (OK Tor)15:335+2:4551:0010-3+5:13+0:27
4. Malin Bierfeldt (Ärla IF)19:326+4:001:10:328-2+5:18+0:05
9Östergötlands OF 71:12:56+7:42
1. Hanna Kromnér (Skogspojkarnas OK)18:3619+4:2618:3619+4:26
2. Daniel Jonsson (Tjällmo-Godegårds OK)16:244+1:4035:0011-8+4:19-0:07
3. Ludvig Eronn (Linköpings OK)16:097+3:2151:09110+5:22+1:03
3. Gustav Granström (NAIS Orienteringsklubb)18:2112+5:3351:09110+5:22+1:03
4. Elin Kjellman (Linköpings OK)21:4716+6:151:12:569-2+7:42+2:20
10Östergötlands OF 21:13:02+7:48
1. Erik Johnsson (OK Kolmården)17:0918+2:5917:0918+2:59
2. Stella Rosengren (Tjalve IF Norrköping)21:0322+6:1938:1217-1+7:31+4:32
3. Hugo Persson (OK Denseln)13:122+0:2451:2412-5+5:37-1:54
4. Hanna Roth (Linköpings OK)21:3815+6:061:13:0210-2+7:48+2:11
11Värmlands OF 31:13:11+7:57
1. Fredrik Hane (OK Tyr)15:1810+1:0815:1810+1:08
2. Arvid Eriksson (OK Tyr)17:188+2:3432:368-2+1:55+0:47
3. Jonna Lindblad (OK Djerf)18:1611+5:2850:5280+5:05+3:10
4. Klara Johansson (Västvärmlands OK)22:1917+6:471:13:1111+3+7:57+2:52
12Östergötlands OF 31:13:55+8:41
1. Valter Fredriksson (Tjalve IF Norrköping)16:2715+2:1716:2715+2:17
2. Alice Johansson (Finspångs SOK)18:0511+3:2134:329-6+3:51+1:34
3. Ludvig Karlqvist (Tjällmo-Godegårds OK)16:228+3:3450:5490+5:07+1:16
4. Elin Netz (OK Kolmården)23:0119+7:291:13:5512+3+8:41+3:34
13Östergötlands OF 61:18:04+12:50
1. Alva Svensk (Tjällmo-Godegårds OK)17:0617+2:5617:0617+2:56
2. Simon Flankegård (Tjalve IF Norrköping)14:44131:504-13+1:09-1:47
3. Elis Peterson (OK Denseln)22:2622+9:3854:1614+10+8:29+7:20
4. Wilhelm Larsson (Linköpings OK)23:4820+8:161:18:0413-1+12:50+4:21
14Södermanlands OF 51:20:23+15:09
1. Isak Anängen (Nyköpings OK)15:117+1:0115:117+1:01
2. Hanna Anängen (Nyköpings OK)19:2315+4:3934:3410+3+3:53+2:52
3. Oscar Ekenborg (Nyköpings OK)19:0616+6:1853:4013+3+7:53+4:00
4. Frida Jarding (Nyköpings OK)26:4326+11:111:20:2314+1+15:09+7:16
15Östergötlands OF 51:20:40+15:26
1. Ida Waernqvist (NAIS Orienteringsklubb)22:4721+8:3722:4721+8:37
2. Sofia Tunesson (Skogspojkarnas OK)18:5314+4:0941:4020-1+10:59+2:22
3. Albin Kjellberg (Björkfors GOIF)22:4223+9:541:00:0318-2+14:16+3:17
3. Rikard Hellgren (Finspångs SOK)18:2314+5:351:00:0318-2+14:16+3:17
4. Alfons Peterson (OK Denseln)20:3710+5:051:20:4015-3+15:26+1:10
16Södermanlands OF 41:20:53+15:39
1. Karl Lundin (OK Hällen)14:284+0:1814:284+0:18
2. Katja Gustafsson (Nyköpings OK)27:0826+12:2441:3619+15+10:55+10:37
3. Viktor Fröberg (OK Tor)18:1510+5:2759:5116-3+14:04+3:09
4. Hillevie Svärd (Strängnäs-Malmby OL)21:0213+5:301:20:53160+15:39+1:35
17Örebro Läns OF 41:20:54+15:40
1. David Mårtensson (Garphyttans IF)16:3016+2:2016:3016+2:20
2. Olle Malm (KFUM Örebro OK)18:3813+3:5435:0812-4+4:27+2:07
3. Nelly Mårtensson (Garphyttans IF)20:4319+7:5555:5115+3+10:04+5:37
4. Sanna Sander (OK Milan)25:0325+9:311:20:5417+2+15:40+5:36
18Södermanlands OF 81:23:49+18:35
1. Martin Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF)15:2011+1:1015:2011+1:10
2. Amanda Jansson (OK Klemmingen)20:4520+6:0136:0516+5+5:24+4:14
3. Rasmus Hedar (OK Tor)23:4825+11:0059:5317+1+14:06+8:42
4. Emma Westerlund (Nyköpings OK)23:5621+8:241:23:4918+1+18:35+4:29
19Värmlands OF 51:24:22+19:08
1. Amanda Alfredsson (OK Tyr)24:5426+10:4424:5426+10:44
2. Albert Brohede (OK Tyr)22:2323+7:3947:17260+16:36+5:52
3. Ellen Pelander (OK Djerf)18:2112+5:331:05:3822-4+19:51+3:15
4. Alexander Jansson (OK Djerf)18:443+3:121:24:2219-3+19:08-0:43
20Östergötlands OF 41:25:54+20:40
1. Mattis Granström (Finspångs SOK)28:0728+13:5728:0728+13:57
2. Sofie Ettling (Skogspojkarnas OK)16:285+1:4444:3523-5+13:54-0:03
3. Ellen Trofast21:0820+8:201:05:43230+19:56+6:02
4. Sara Wänström (NAIS Orienteringsklubb)20:118+4:391:25:5420-3+20:40+0:44
21Värmlands OF 11:29:00+23:46
1. Lova Perman (OK Tyr)23:4223+9:3223:4223+9:32
2. Linn Andersson (OK Tyr)20:0818+5:2443:5022-1+13:09+3:37
3. Emma Alfredsson (OK Tyr)20:3618+7:481:04:2620-2+18:39+5:30
4. Isak Wikström (OK Tyr)24:3423+9:021:29:0021+1+23:46+5:07
22Örebro Läns OF 51:29:40+24:26
1. Gustav Askroth (KFUM Örebro OK)23:1222+9:0223:1222+9:02
2. Sofie Bodin (Almby IK)18:1012+3:2641:2218-4+10:41+1:39
3. Sofia Green (Almby IK)24:1327+11:251:05:3521+3+19:48+9:07
4. Askrot Gustaf24:0522+8:331:29:4022+1+24:26+4:38
23Södermanlands OF 111:34:17+29:03
1. Viktor Löfgren (Södertälje-Nykvarn OF)18:4820+4:3818:4820+4:38
2. Vilma Johansson (OK Hällen)27:5327+13:0946:4125+5+16:00+11:22
3. Jonatan Wickström (OK Tor)22:5424+10:061:09:3526+1+23:48+7:48
4. Ella Stenils (OK Hällen)24:4224+9:101:34:1723-3+29:03+5:15
24Södermanlands OF 91:37:02+31:48
1. Axel Lindgren (Nyköpings OK)15:4613+1:3615:4613+1:36
2. Alma Gauffin (Södertälje-Nykvarn OF)26:4125+11:5742:2721+8+11:46+10:10
3. Zeb Svensson (OK Tjärnen)23:5626+11:081:06:2324+3+20:36+8:50
4. Sara Hede (Södertälje-Nykvarn OF)30:3927+15:071:37:02240+31:48+11:12
25Södermanlands OF 101:41:31+36:17
1. Kasper Lagerström (Nyköpings OK)16:2214+2:1216:2214+2:12
2. Alexandra Stål (Södertälje-Nykvarn OF)19:3616+4:5235:58140+5:17+3:05
3. Melker Kronqvist (OK Klemmingen)28:1129+15:231:04:0919+5+18:22+13:05
4. Mildred Pettersson (OK Tor)37:2229+21:501:41:3125+6+36:17+17:55
26Värmlands OF 41:41:39+36:25
1. Rebecka Westlund (Kils OK)25:2327+11:1325:2327+11:13
2. Milla Forkéus (OK Tyr)19:4817+5:0445:1124-3+14:30+3:17
3. Emelie Forslund (Kristinehamns OK)22:1421+9:261:07:2525+1+21:38+7:08
4. Elin Boman (OK Tyr)34:1428+18:421:41:3926+1+36:25+14:47
27Södermanlands OF 71:52:44+47:30
1. Olle Molin (OK Klemmingen)24:2425+10:1424:2425+10:14
2. Lina Holmqvist (OK Tor)41:4229+26:581:06:0629+4+35:25+25:11
3. Wilhelm Tengroth (OK Måsen)26:5928+14:111:33:0527-2+47:18+11:53
4. Josefine Jonsson (OK Tor)19:397+4:071:52:44270+47:30+0:12
28Södermanlands OF 61:56:10+50:56
1. Gustav Norberg (OK Hällen)29:0529+14:5529:0529+14:55
2. Annika Källman (OK Hällen)25:2124+10:3754:2627-2+23:45+8:50
3. Albin Stensson (Nyköpings OK)40:4330+27:551:35:0928+1+49:22+25:37
4. Lisa Heldt (Södertälje-Nykvarn OF)21:0112+5:291:56:10280+50:56+1:34
Södermanlands OF 12ej godkänd
1. Andreas Holmqvist (Nyköpings OK)23:5724+9:4723:5724+9:47
2. Tilda Larsson (OK Klemmingen)56:3830+41:541:20:3530+6+49:54+40:07
3. Pablo Aristondo Magnusson (OK Tor)ej godkändej godkänd
4. Elsa Linder (OK Hällen)20:5611+5:24ej godkänd
Södermanlands OF 13utgått
1. William Vuorinen (OK Tor)29:3430+15:2429:3430+15:24
2. Tindra Ekholm (Södertälje-Nykvarn OF)32:2928+17:451:02:0328-2+31:22+15:58
3. ej startej start
4. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser