*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Eskilstuna Sprint CUP #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna Sprint CUP #3
Arrangörsorganisation: Stora Sundby GoIF
Datum: tisdag 22 maj 2018

D16

2 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin BierfeldtÄrla IF22:219:35
2Josefine JonssonOK Tor26:39+4:1811:26

H16

2 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl LindellOK Tor17:177:25
2Lukas WibergStora Sundby GoIF19:10+1:538:13
3Niklas LönnqvistÄrla IF21:32+4:159:14
4Johan VestinOK Tor27:52+10:3511:57
Joel Aristondo MagnussonOK Torej start

D14

1 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa RydensjöOK Tor16:008:04
2Lina HolmqvistOK Tor19:01+3:019:36
3Julia AnderssonOK Tor19:30+3:309:50
4Frida GustavssonStora Sundby GoIF21:45+5:4510:59
5Nora RinmanStora Sundby GoIF25:17+9:1712:46
6Klara JedarOK Tor27:38+11:3813:57
Alma HarrysonEskilstuna OLej start

H14

1 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper KarlssonOK Tor13:116:39
2Jonatan WickströmOK Tor16:18+3:078:13
3Pablo Aristondo MagnussonOK Tor16:27+3:168:18
4Rasmus HedarOK Tor18:33+5:229:22
5Alexander HelminÄrla IF20:22+7:1110:17
6Viktor FröbergOK Tor22:17+9:0611:15
7Rasmus SaloOK Tor26:31+13:2013:23
Hugo ElfOK Torej godkänd
Oscar LandstorpOK Torej start

D12

1 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella JacobsonOK Tor10:006:56
2Elin LönnqvistÄrla IF11:25+1:257:55
3Angelica BladhStora Sundby GoIF11:27+1:277:57
4Elsa VernerOK Tor12:34+2:348:43
5Alice CarlssonIK Standard12:40+2:408:47
6Tilde TimlövStora Sundby GoIF13:56+3:569:40
7Klara BjällhageOK Tor14:14+4:149:53
8Mathilda EkEskilstuna OL14:15+4:159:53
9Emilia AnderssonOK Tor14:27+4:2710:02
10Saga PetterssonStora Sundby GoIF18:02+8:0212:31
11Nike RinaldoOK Tor23:29+13:2916:18
Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIFej godkänd
Vera HarrysonEskilstuna OLej start

H12

1 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL10:457:27
2Melvin StranskyStora Sundby GoIF11:18+0:337:50
3Martin LissStora Sundby GoIF12:00+1:158:20
4Arvid FröbergOK Tor13:13+2:289:10
5Max LarssonKjula IF13:36+2:519:26
Karl MalmqvistStora Sundby GoIFej godkänd

D10

1 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Armida MalmqvistOK Tor10:198:49

H10

1 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander BladhStora Sundby GoIF8:086:57
2Isak WinnerstamEskilstuna OL8:29+0:217:15
3Elias LissStora Sundby GoIF8:31+0:237:16
4Melker VernerOK Tor9:18+1:107:56
5Anton MobergEskilstuna OL9:19+1:117:57
6Emil LindgrenOK Tor10:35+2:279:02
7Gustav MalmqvistStora Sundby GoIF10:40+2:329:07
8Alec SandbergOK Tor10:58+2:509:22
9Cevin KarlssonEskilstuna OL12:24+4:1610:35
10Emil WinnerstamEskilstuna OL12:41+4:3310:50
John DahlinStora Sundby GoIFej start

U1

1 170 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leo GustafssonKjula IF9:578:30
2Tilde HolmbergKjula IF11:44+1:4710:01
3Oskar HelminÄrla IF11:57+2:0010:12
4Malkom MalmqvistOK Tor12:02+2:0510:17
5Casper Persson BierfeldtOK Tor12:21+2:2410:33
6Joel LarssonOK Tor12:46+2:4910:54
7André ÖhlingOK Tor13:17+3:2011:21
8Adam LindgrenOK Tor14:01+4:0411:58
9Stella SaloOK Tor14:22+4:2512:16
10Liv MobergEskilstuna OL15:02+5:0512:50
11Hilding GidemoÄrla IF15:23+5:2613:08
12Isak JohanssonOK Tor16:33+6:3614:08
13Neo FranssonÄrla IF17:27+7:3014:54
14Alice  alströmOK Tor17:52+7:5515:16
15Sigge RinaldoOK Tor17:53+7:5615:17
16Helmer GindemoÄrla IF17:56+7:5915:19
17Leo ErikssonEskilstuna OL18:33+8:3615:51
18Casper KarlssonEskilstuna OL18:35+8:3815:52
18Isabella LennellSträngnäs-Malmby OL18:35+8:3815:52
20Anton LindIK Standard18:59+9:0216:13
21Samuel RytterstedtEskilstuna OL23:27+13:3020:02
22Fanny  Persson BierfeldtÄrla IF27:19+17:2223:20
23Ella ÖbergÄrla IF28:36+18:3924:26
24Sanne Hansen JäderÄrla IF28:37+18:4024:27
25Lina Hansen JäderÄrla IF29:42+19:4525:23
Annie ScholanderEskilstuna OLej start

U3

1 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malachy BrunkerIK Standard22:3911:26
1Amanda LindIK Standard22:3911:26

Öppen motion 1

1 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexandra LyktbergÄrla IF15:4813:30

Öppen motion 2

1 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda WickströmOK Tor12:538:56
2Catharina AnderssonOK Tor15:50+2:5710:59
Ulf LarssonOK Torej godkänd

Öppen motion 10

1 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy LjungkvistÄrla IF19:349:52
2Maud KarlsoonEskilstuna OL29:39+10:0514:58
3Åsa GindemoÄrla IF43:16+23:4221:51
4Isabelle BohmanEskilstuna OL57:57+38:2329:16
Monika JonssonOK Torej godkänd
Bo LindkvistKöping-Kolsva OKej godkänd
Elias JohanssonOK Torej start

Öppen motion 11

2 330 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus BierfeldtÄrla IF14:006:00
2Casper HedarOK Tor15:29+1:296:38
3Jörgen JonssonOK Tor15:45+1:456:45
4Magnus ÖhlingOK Tor16:10+2:106:56
5Johan  KarlssonOK Tor16:57+2:577:16
6Per VernerOK Tor17:09+3:097:21
7Anders FröbergOK Tor17:18+3:187:25
8Casper KarlssonOK Tor17:19+3:197:25
9Magnus FranssonÄrla IF18:20+4:207:52
10Urban RisbergEskilstuna OL18:34+4:347:58
11Arvid RinaldoOK Tor18:37+4:377:59
12Marie HedarOK Tor20:02+6:028:35
13Wilma LarssonOK Tor21:13+7:139:06
14Katarina LissEskilstuna OL23:07+9:079:55
15Erika JedarOK Tor23:33+9:3310:06
16Roger HaapaniemiOK Tor23:40+9:4010:09
17Tomas AnderssonOK Tor23:48+9:4810:12
18Erik NetzOK Tor23:49+9:4910:13
19Johan MobergEskilstuna OL23:51+9:5110:14
20Mona BierfeldtÄrla IF24:03+10:0310:19
21Helen MagnussonOK Tor24:27+10:2710:29
22Tomas LjungkvistÄrla IF26:03+12:0311:10
23Bo SegerEskilstuna OL26:16+12:1611:16
24Agnes LjungkvistÄrla IF26:21+12:2111:18
25Marcus WibergStora Sundby GoIF26:25+12:2511:20
26Marianne LissEskilstuna OL26:57+12:5711:33
27Fredrik JohanssonOK Tor27:36+13:3611:50
28Niclas BjällhageOK Tor28:12+14:1212:06
29Bo Karlsson LöfrothEskilstuna OL28:52+14:5212:23
30Karin LindgrenOK Tor30:38+16:3813:08
31Thomas LindgrenOK Tor31:03+17:0313:19
32Joachim ErikssonEskilstuna OL31:58+17:5813:43
33Sofia KellariÄrla IF32:13+18:1313:49
34Emelie GustafssonStora Sundby GoIF33:29+19:2914:22
35Anna WennbergOK Tor34:34+20:3414:50
35Anders ElovssonIK Standard34:34+20:3414:50
37Pär VestinOK Tor37:11+23:1115:57
Björn WinnerstamEskilstuna OLej godkänd
Patrik LindÄrla IFej godkänd
Johnny FranssonÄrla IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser