Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Alehofs Ultralång KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Alehofs Ultralång KM
Arrangörsorganisation: OK Alehof
Datum: söndag 18 november 2018

1H

20 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK2:15:466:39
2Albin ThunbergSävedalens AIK2:15:47+0:016:39
3Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK2:19:54+4:086:51
4Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK2:22:53+7:077:00
5Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK2:44:22+28:368:03
6Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK2:52:00+36:148:25
7Mattias KarlssonOK Alehof3:01:04+45:188:52
8Gustav BoquistIK Uven3:03:44+47:589:00
9Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb3:08:28+52:429:14
10Tobias LindellOK Alehof3:11:46+56:009:24
11Fredrik SturessonOK Alehof3:13:37+57:519:29
12Lennart BengtssonFalkenbergs OK3:35:15+1:19:2910:33
13Martin SykGöteborgs SK3:57:54+1:42:0811:39
14Hugo ThunbergOK Alehof4:17:17+2:01:3112:36
15Martin RådboMölndal Outdoor IF4:47:55+2:32:0914:06
Axel ForsmanFK Herkulesej godkänd
Ulrik MagnussonHalmstad OKutgått
Fredrik MårtenssonHalmstad OKutgått
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OKej start
John PerssonIFK Göteborg Orienteringej start

2H

15 000 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl JosefssonSävedalens AIK1:42:496:51
2William SturessonLerums SOK1:43:38+0:496:54
3Sören SturessonLerums SOK1:47:10+4:217:08
4Magnus HomannOK Orinto1:49:09+6:207:16
5Jakob GunnarssonLerums SOK1:56:35+13:467:46
6Robert EneljungIFK Göteborg Orientering1:57:26+14:377:49
7Anders le DousMölndal Outdoor IF1:58:05+15:167:52
8Peter AspIFK Göteborg Orientering1:58:07+15:187:52
9Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK2:00:58+18:098:03
10Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb2:01:54+19:058:07
11Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb2:03:58+21:098:15
12Anders LövgärdOK Alehof2:04:23+21:348:17
13Lars KullmanOK Alehof2:04:24+21:358:17
14Johan BertsOK Alehof2:04:30+21:418:18
15Erik AderstedtKungälvs OK2:05:30+22:418:22
16Anders ArfwedsonFrölunda OL2:07:56+25:078:31
17Carl NorinFrölunda OL2:08:38+25:498:34
18Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb2:10:10+27:218:40
19Henrik MelkstamLerums SOK2:13:26+30:378:53
20Gustav le DousMölndal Outdoor IF2:14:11+31:228:56
21Hans NilssonKungälvs OK2:19:17+36:289:17
22Hugo KastrupFK Herkules2:23:13+40:249:32
23Erik LauriFK Herkules2:23:50+41:019:35
24Johan WettergrenFK Herkules2:28:05+45:169:52
25Tobias Den BraverOK Gränsen2:31:42+48:5310:06
26Martin LindsjöSävedalens AIK2:31:57+49:0810:07 Ladda ner rutt i gpx-format
27Jonas HöijerSävedalens AIK2:32:14+49:2510:08
28Pontus KastrupFK Herkules2:32:49+50:0010:11 Ladda ner rutt i gpx-format
29Dan-Olof JohanssonOK Alehof2:43:49+1:01:0010:55
30Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb2:43:55+1:01:0610:55
31Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK2:48:10+1:05:2111:12
32Joakim KopkaIFK Göteborg Orientering2:48:16+1:05:2711:13
32Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK2:48:16+1:05:2711:13
34Ulf SundinGöteborg-Majorna OK2:48:17+1:05:2811:13 Ladda ner rutt i gpx-format
35Erik JohanssonOK Alehof2:50:13+1:07:2411:20
36Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb3:03:23+1:20:3412:13
37Bo LissLerums SOK3:06:53+1:24:0412:27
38Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb3:08:16+1:25:2712:33
Richard DahlOK Alehofej start
Magnus HedmanKungälvs OKej start
Anton KastrupSävedalens AIKej start
Casper SkeppSävedalens AIKej start

2D

15 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LemanGöteborgs SK2:10:008:40
2Sofia EbermarkSävedalens AIK2:10:20+0:208:41
3Klara PålssonSävedalens AIK2:11:33+1:338:46

2UT

15 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik BrusSävedalens AIK1:57:337:50
2John LandstedtIFK Göteborg Orientering1:58:12+0:397:52
3Daniel LarssonIFK Göteborg Orientering1:59:34+2:017:58
Jonas NielsenOK Skogshjortarnaej start

3H

11 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK1:24:257:36
2Emil LindbladSävedalens AIK1:24:39+0:147:37
3Axel WasseniusUddevalla OK1:27:07+2:427:50
4Jan HanssonStenungsunds OK1:36:02+11:378:39
5Hannes PerssonFK Herkules1:36:19+11:548:40
6Gustav BertsOK Alehof1:40:30+16:059:03
6Lucas BoströmOK Alehof1:40:30+16:059:03
8Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:41:13+16:489:07
9William RönnborgIK Uven1:44:51+20:269:26
10Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:45:14+20:499:28
11Simon BååthSävedalens AIK1:54:06+29:4110:16
12Hannes EssungerSjövalla FK1:54:08+29:4310:16
13Henrik EssungerSjövalla FK1:54:17+29:5210:17
14Hans GarmerGöteborg-Majorna OK1:55:04+30:3910:21
15Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF1:55:28+31:0310:24
16Ulf BjörkdahlHerrestads AIF1:56:06+31:4110:27
17Urban LarssonOK Gipen2:01:20+36:5510:55
18Erik SlättOK Alehof2:03:20+38:5511:06
19Adrian BergqvistOK Alehof2:54:06+1:29:4115:41

3D

11 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof1:35:528:38
2Elina ReinholdssonOK Alehof1:37:20+1:288:46
3Laila B HöglundFK Herkules1:41:22+5:309:07
4Anna BerlinKungälvs OK1:41:30+5:389:08
5Therese DahlströmOK Alehof1:42:08+6:169:12
6Matilda HagstrandLerums SOK1:47:59+12:079:43
6Tilda MelkstamLerums SOK1:47:59+12:079:43
8Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:48:26+12:349:46
9Gisela LindFK Herkules1:48:33+12:419:46
10Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:54:17+18:2510:17
11Olivia AspIFK Göteborg Orientering1:59:09+23:1710:44
12Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb2:03:01+27:0911:04
13Karolina MelkstamLerums SOK2:03:08+27:1611:05
14Åsa BrusehedFK Herkules2:05:59+30:0711:20
15Christina BirathStenungsunds OK2:12:26+36:3411:55
16Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb2:47:16+1:11:2415:04

3UT

11 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias AnderssonGöteborgs SK1:36:508:43
2Björn LindbladSävedalens AIK1:37:03+0:138:44
3Mattias BååthSävedalens AIK1:39:49+2:598:59
4Niklas JambrénGöteborgs SK1:43:41+6:519:20
5Therese LjungbergGöteborgs SK1:44:16+7:269:23
6Julia LindbladSävedalens AIK2:00:56+24:0610:53
7Arvid WikströmGöteborgs SK2:05:28+28:3811:18
8Julia BirathStenungsunds OK2:12:11+35:2111:54

4H

8 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:12:428:51
2Arvid HermanssonKungälvs OK1:17:07+4:259:24
3Ingvar BergmanOK Tranan1:24:25+11:4310:17
4Felix JohanssonOK Alehof1:25:40+12:5810:26
5Axel SlättOK Alehof1:26:06+13:2410:30
6Emil SkeppSävedalens AIK1:26:12+13:3010:30

4D

8 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma ReinholdssonOK Alehof1:17:159:25
2Lena PeterssonOK Alehof1:25:37+8:2210:26
3Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb1:25:48+8:3310:27
4Heli MarjomaaStigsökarna1:28:09+10:5410:45
5Annika AasaIK Uven1:35:59+18:4411:42
6Nina BejbomUddevalla OK1:37:29+20:1411:53
7Karin AxelssonIK Uven1:50:20+33:0513:27
8Karin LaurellOK Flundrehof1:53:49+36:3413:52
9Eva BlomströmIK Stern2:03:13+45:5815:01
Agnetha Le ClaireFK Herkulesej start
Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SKej start

4UT

8 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK1:17:099:24
2Anna LövgärdOK Alehof1:17:39+0:309:28
3Kent KardellLjungskile FK1:17:54+0:459:30
4Daniel TorstenssonGöteborgs SK1:24:31+7:2210:18
5Maja BergmanOK Tranan1:24:34+7:2510:18
6Joel FlakbergIFK Göteborg Orientering1:25:19+8:1010:24
7Sten BlomströmIK Stern1:26:17+9:0810:31
8Lennart AnderssonGöteborgs SK1:36:20+19:1111:44
9Gunnar BejbomUddevalla OK1:37:30+20:2111:53
10Cecilia KarlssonGöteborgs SK1:39:52+22:4312:10
11Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering1:40:00+22:5112:11
12Simon LindbergIK Uven1:50:02+32:5313:25
13Ronja ArvidssonIK Uven1:50:04+32:5513:25
14Lars TorstenssonGöteborgs SK2:07:31+50:2215:33
15Tove JohanssonOK Alehof2:09:43+52:3415:49
16Anna BeischerIK Uven2:17:32+1:00:2316:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser