Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Alehofs Ultralång KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Alehofs Ultralång KM
Arrangörsorganisation: OK Alehof
Datum: söndag 18 november 2018

Klasser: Visa alla | 1H | 2H | 2D | 2UT | 3H | 3D | 3UT | 4H | 4D | 4UT

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

2H

15 000 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Carl JosefssonSävedalens AIK1:42:49
2William SturessonLerums SOK1:43:38+0:49
3Sören SturessonLerums SOK1:47:10+4:21
4Magnus HomannOK Orinto1:49:09+6:20
5Jakob GunnarssonLerums SOK1:56:35+13:46
6Robert EneljungIFK Göteborg Orientering1:57:26+14:37
7Anders le DousMölndal Outdoor IF1:58:05+15:16
8Peter AspIFK Göteborg Orientering1:58:07+15:18
9Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK2:00:58+18:09
10Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb2:01:54+19:05
11Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb2:03:58+21:09
12Anders LövgärdOK Alehof2:04:23+21:34
13Lars KullmanOK Alehof2:04:24+21:35
14Johan BertsOK Alehof2:04:30+21:41
15Erik AderstedtKungälvs OK2:05:30+22:41
16Anders ArfwedsonFrölunda OL2:07:56+25:07
17Carl NorinFrölunda OL2:08:38+25:49
18Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb2:10:10+27:21
19Henrik MelkstamLerums SOK2:13:26+30:37
20Gustav le DousMölndal Outdoor IF2:14:11+31:22
21Hans NilssonKungälvs OK2:19:17+36:28
22Hugo KastrupFK Herkules2:23:13+40:24
23Erik LauriFK Herkules2:23:50+41:01
24Johan WettergrenFK Herkules2:28:05+45:16
25Tobias Den BraverOK Gränsen2:31:42+48:53
26Martin LindsjöSävedalens AIK2:31:57+49:08Ladda ner rutt i gpx-format
27Jonas HöijerSävedalens AIK2:32:14+49:25
28Pontus KastrupFK Herkules2:32:49+50:00Ladda ner rutt i gpx-format
29Dan-Olof JohanssonOK Alehof2:43:49+1:01:00
30Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb2:43:55+1:01:06
31Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK2:48:10+1:05:21
32Joakim KopkaIFK Göteborg Orientering2:48:16+1:05:27
32Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK2:48:16+1:05:27
34Ulf SundinGöteborg-Majorna OK2:48:17+1:05:28Ladda ner rutt i gpx-format
35Erik JohanssonOK Alehof2:50:13+1:07:24
36Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb3:03:23+1:20:34
37Bo LissLerums SOK3:06:53+1:24:04
38Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb3:08:16+1:25:27
Richard DahlOK Alehofej start
Magnus HedmanKungälvs OKej start
Anton KastrupSävedalens AIKej start
Casper SkeppSävedalens AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila