Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering på Centrum Team Sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering på Centrum Team Sprint
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: onsdag 6 juni 2018

Öppen motion 1

1 600 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert RylanderSpårvägens OK15:409:47
2Anna BlomgrenTullinge SK16:38+0:5810:23
3Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK19:38+3:5812:16
4Noel HedmanSnättringe SK20:54+5:1413:03
5Jenny AxelssonSkarpnäcks OL21:24+5:4413:22
6Sara HellströmAttunda OK21:28+5:4813:25
7Mathilda BakSkogsluffarnas OK22:28+6:4814:02
7Ebba ForsbergOK Ravinen22:28+6:4814:02
7Tilde CarlssonÄlta IF22:28+6:4814:02
10Milla KlassonOK Ravinen22:30+6:5014:03
11Felix AhlströmIFK Enskede23:00+7:2014:22
12Mona LifTumba-Mälarhöjden OK23:11+7:3114:29
13Lars LöthmanJärfälla OK24:41+9:0115:25
14Ulrika AxellIFK Enskede24:47+9:0715:29
15Lova JonssonSkarpnäcks OL25:45+10:0516:05
16Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK26:55+11:1516:49
17Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK28:00+12:2017:30
18Dondi NilssonJärla Orientering28:26+12:4617:46
19Riina LarssonFredrikshof IF CK28:30+12:5017:48
20Wilma DalekantIFK Enskede28:41+13:0117:55
21Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL32:37+16:5720:23
22Petra LöfgrenÄlta IF33:06+17:2620:41
23Hilma KropfCentrum OK34:17+18:3721:25
24Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK36:02+20:2222:31
25Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK38:28+22:4824:02
26Mats JonssonBromma-Vällingby SOK38:41+23:0124:10
27Sanna HolmqvistOK Österåker39:24+23:4424:37
28Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK39:54+24:1424:56
29Hampus AlzénGustavsbergs OK40:14+24:3425:08
30Ebba HultqvistMälarö SOK40:40+25:0025:25
31Samuel JonasSkarpnäcks OL41:26+25:4625:53
32Ida AnderssonTullinge SK43:49+28:0927:23
33Andrew ButlerKlubblös46:32+30:5229:05
34Vide MessingOK Älvsjö-Örby57:56+42:1636:12
35Loa MattilaTullinge SK1:14:45+59:0546:43
36Joel HolmgrenIFK Enskede4:55:09+4:39:293:04:28
Majken JanssonSkarpnäcks OLej godkänd
Hedda MogensenOK Ravinenej godkänd
Anton WarneIFK Lidingö SOKej godkänd
Viktor WarneIFK Lidingö SOKej godkänd
Frega DentIFK Lidingö SOKej godkänd
Siri HolmgrenIFK Enskedeej godkänd

Öppen motion 3

2 800 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin ForsbergOK Ravinen18:386:39
2Erik NorinSöders-Tyresö21:55+3:177:49
3Björn RegerSöders-Tyresö22:24+3:468:00
4Elin Ekblom BakSkogsluffarnas OK22:58+4:208:12
5Matts AnderssonOK Ravinen23:00+4:228:12
6Eva NygrenOK Ravinen23:21+4:438:20
7Torbjörn BergmanSnättringe SK24:30+5:528:45
8Ulrika ForsbergOK Ravinen25:54+7:169:15
9Kjell HolmbergOK Södertörn26:59+8:219:38
10Lars LundKlubblös28:27+9:4910:09
10Boel SundbergOK Södertörn28:27+9:4910:09
12Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK29:46+11:0810:37
13Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF30:07+11:2910:45
14Margareta WadinOK Älvsjö-Örby30:51+12:1311:01
15Stefan HultqvistMälarö SOK31:13+12:3511:08
16Rune RådeströmSnättringe SK31:34+12:5611:16
17Bror FureskogAlfta-Ösa OK32:12+13:3411:30
18Göran HanssonTäby OK32:54+14:1611:45
19Helena NilssonOK Älvsjö-Örby33:34+14:5611:59
20Gunilla BergOK Ravinen35:12+16:3412:34
21Helena BerglindOK Södertörn36:25+17:4713:00
22Anki LandarvKlubblös36:47+18:0913:08
23Bo LandarvKlubblös36:54+18:1613:10
24Mia JönssonKlubblös37:51+19:1313:31
25Sanna RinnbäckOK Ravinen38:18+19:4013:40
26Ida NamslauerSkogsluffarnas OK39:03+20:2513:56
27Märta NamslauerSkogsluffarnas OK39:06+20:2813:57
28Kristina NorinSöders-Tyresö40:13+21:3514:21
29Sofie DellcrantzKlubblös41:47+23:0914:55
30Teodor JonssonSkarpnäcks OL41:50+23:1214:56
31Jan LarssonTullinge SK42:43+24:0515:15
32Elisabeth LindstedtOK Ravinen43:07+24:2915:23
33Elisabeth CarlinSöders-Tyresö43:49+25:1115:38
34Marianne JernbergSöders-Tyresö44:01+25:2315:43
35Madeleine CasselIFK Lidingö SOK44:12+25:3415:47
36Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby46:05+27:2716:27
37Britt EricsonHammarby IF OF46:14+27:3616:30
38Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby52:49+34:1118:51
39Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby57:32+38:5420:32
Johan WallinSkarpnäcks OLej godkänd
Gudrun EldhageKlubblösej start

Öppen motion 5

4 400 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK25:595:54
2Hannes SvahnOK Ravinen26:42+0:436:04
3Martin LindskogOK Ravinen27:11+1:126:10
4Tobias AnderssonOK Österåker30:36+4:376:57
5Malin LindskogOK Ravinen31:53+5:547:14
6Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF32:09+6:107:18
7Asbjörn GrövlenJärfälla OK32:33+6:347:23
8Oskar BacklundÄrla IF32:44+6:457:26
9Simon StålhammarTullinge SK33:02+7:037:30
10Andreas NamslauerSkogsluffarnas OK33:14+7:157:33
11Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK34:08+8:097:45
12Per WollbrandOK Ravinen34:33+8:347:51
13Lars ForsbergOK Ravinen34:58+8:597:56
14Ylva SandénOK Södertörn35:06+9:077:58
15Annie ForsbergOK Ravinen35:19+9:208:01
16Jonas HellströmAttunda OK36:13+10:148:13
17Fredrik AnderssonOK Södertörn36:23+10:248:16
18Linda LönnebergTäby OK36:54+10:558:23
19Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK37:44+11:458:34
20Bengt NilssonKlubblös37:58+11:598:37
21Björn LinderGustavsbergs OK38:06+12:078:39
22Stefan HenrikssonIFK Enskede38:23+12:248:43
23Tapani MattusIFK Lidingö SOK39:11+13:128:54
24Per LjungStockholms OK39:23+13:248:57
25Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK39:49+13:509:02
26Max WenzinOK Södertörn40:07+14:089:07
27Henrik LundforsIFK Enskede40:24+14:259:10
28Per ÖlundGustavsbergs OK40:52+14:539:17
29Johan AnemyrNässjö OK40:53+14:549:17
30Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK41:15+15:169:22
31Johan ElghKlubblös41:17+15:189:22
32Björn SandénOK Södertörn41:34+15:359:26
33David LifTumba-Mälarhöjden OK41:54+15:559:31
34Erland SimonssonSundbybergs IK42:35+16:369:40
35Lisa PerssonKlubblös42:48+16:499:43
36Rebecka HallerbyKlubblös42:58+16:599:45
37Per DalekantIFK Enskede43:23+17:249:51
38Ann GranqvistOK Ravinen43:46+17:479:56
39Per-Erik JanssonIF Thor44:25+18:2610:05
40Per StålhammarTullinge SK44:37+18:3810:08
41Peter MattilaTullinge SK46:09+20:1010:29
42Torbjörn SvedinBrunflo IF46:10+20:1110:29
43Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK46:46+20:4710:37
44Per BlomIFK Enskede47:26+21:2710:46
44Denny MattssonKlubblös47:26+21:2710:46
46Klas LandqvistVallentuna-Össeby OL47:30+21:3110:47
47Mats HolmgrenIFK Enskede47:42+21:4310:50
48Kent BerggrenTullinge SK47:47+21:4810:51
49Elisabeth StålhammarTullinge SK48:15+22:1610:57
50Lena HellströmOK Ravinen48:40+22:4111:03
51Karin FredriksonIstrums SK48:42+22:4311:04
52Peter LübckeOK Ravinen49:30+23:3111:14
53Susanne BovalliusJärfälla OK50:14+24:1511:24
54Caroline MannestålKlubblös50:30+24:3111:28
55Thomas HammarströmSödertälje-Nykvarn OF51:19+25:2011:39
56Anders NauHaninge SOK51:59+26:0011:48
57Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK52:25+26:2611:54
58Priscilla FerreraSkarpnäcks OL52:53+26:5412:01
59Edvin WollbrandOK Ravinen52:54+26:5512:01
60Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK53:50+27:5112:14
61Carin MattilaTullinge SK57:22+31:2313:02
62Carolina AnderssonTullinge SK57:25+31:2613:02
63Olga AxellKlubblös57:36+31:3713:05
64Fia ErikssonVäsby OK59:17+33:1813:28
65Maria PollMölndal Outdoor IF1:00:25+34:2613:43
66Mikaela WallerströmOK Österåker1:01:17+35:1813:55
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej godkänd
Annica LübckeOK Ravinenej godkänd
Catrine JohanssonVäsby OKej godkänd
Mats SalemyrBromma-Vällingby SOKej godkänd
Sara SalemyrBromma-Vällingby SOKej godkänd
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Peter LandénGustavsbergs OKej godkänd
Ingela ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser