Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gripsholmsskolan Skolmästerskap Grupp 1-2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gripsholmsskolan Skolmästerskap Grupp 1-2
Arrangörsorganisation: OK Grip
Datum: måndag 21 maj 2018

Pojkar

4 330 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björndal HannesGrupp 253:3512:22
2Roslund ErikGrupp 11:11:38+18:0316:32
3Wrangel HermanGrupp 21:14:37+21:0217:13
4Strömberg LeoGrupp 21:16:41+23:0617:42
5Limmergård HugoGrupp 21:18:33+24:5818:08
6Asplund EdvinGrupp 11:19:44+26:0918:24
7Melén MelvinGrupp 11:24:52+31:1719:35
8Fahlstedt EliasGrupp 21:31:40+38:0521:10
9Agardh GustavGrupp 21:32:07+38:3221:16
10Rosenkvist KalleGrupp 11:39:11+45:3622:54
11Rör Axelsson JonathanGrupp 11:53:59+1:00:2426:19
12Lindholm HugoGrupp 12:02:15+1:08:4028:13
13Johansen CharlieGrupp 12:18:41+1:25:0632:01
14Kinert LudwigGrupp 22:20:23+1:26:4832:25
15Jönsson AntonGrupp 22:21:26+1:27:5132:39
16Thibault MaximilienGrupp 12:22:54+1:29:1933:00
Malmqvist JonathanGrupp 1ej godkänd
Queckfeldt JasonGrupp 1ej godkänd
Svedstedt JakobGrupp 1ej start
Falk LukasGrupp 1ej start
Busch SamuelGrupp 1ej start
Birbas ThanosGrupp 1ej start

Flickor

3 990 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelmsson KajsaGrupp 21:07:1716:51
2Helander MajaGrupp 21:17:35+10:1819:26
3Franzén EmmelieGrupp 21:19:33+12:1619:56
4Kruus KarolinaGrupp 21:21:20+14:0320:23
5Bäckström JuliaGrupp 21:23:13+15:5620:51
6Sköld AliceGrupp 21:26:54+19:3721:46
7Hildebrand MiraGrupp 21:32:00+24:4323:03
8Ejdenwik EstelleGrupp 21:33:48+26:3123:30
9Sveger FilippaGrupp 11:42:41+35:2425:44
10Strömberg AgnesGrupp 11:43:56+36:3926:02
11Haglund LouiseGrupp 11:48:27+41:1027:10
12Thernström MadeleineGrupp 21:51:24+44:0727:55
13Alfredsson SagaGrupp 11:52:18+45:0128:08
14Svensson SaraGrupp 21:52:33+45:1628:12
15Roos EmiliaGrupp 21:55:54+48:3729:02
Bay NovaGrupp 1ej godkänd
Nowakowski MajaGrupp 1ej godkänd
Harding OliviaGrupp 1ej godkänd
van Elmpt ElisaGrupp 2ej start
Nydahl ElsaGrupp 1ej start
Fagergren EmmaGrupp 2ej start
Fagergren JuliaGrupp 1ej start
Dybro Jörgenssen Hammild EmiliaGrupp 1ej start
Colldén MalouGrupp 1ej start
Widaeus TildeGrupp 2ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser