Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcpen sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcpen sprint
Arrangörsorganisation: Forsa OK
Datum: tisdag 5 juni 2018

Öppen motion 1

1 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip ZetterbergHudiksvalls OK9:006:25
2Roland NilssonFOK16:32+7:3211:48
3Ylva SegerbergOK Dellen30:40+21:4021:54
4Harry BrunoOK Dellen31:18+22:1822:21
5Harald SegerbergOK Dellen31:27+22:2722:27

Öppen motion 3

1 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan GunnarssonHudiksvalls OK20:1711:55
2Ellen MikaelssonForsa OK29:25+9:0817:18
3Erik JonssonOK Dellen32:02+11:4518:50
4Martti JokiForsa OK35:29+15:1220:52
5Alfred PerssonOK Dellen36:53+16:3621:41
6Ann-Marie LarssonForsa OK50:00+29:4329:24
Klara JonssonOK Dellenej godkänd

Öppen motion 5

2 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer WennbergHudiksvalls OK23:3210:13
2Agneta ThorsellForsa OK32:37+9:0514:10
3Christina BlomHudiksvalls OK36:52+13:2016:01
4Uno ErikssonFOK37:41+14:0916:23
5Inger CarlssonFOK37:55+14:2316:29
6Marita SandbergForsa OK43:07+19:3518:44
7Walter KazmierczakHudiksvalls OK44:11+20:3919:12
8Terese TerentForsa OK50:39+27:0722:01
9Camilla HägglundHudiksvalls OK51:01+27:2922:10
10Åsa TerentForsa OK51:39+28:0722:27
Max ZetterbergHudiksvalls OKej godkänd
Jonas LindgrenHudiksvalls OKej godkänd

Öppen motion 7

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes JohanssonSöderhamns OK34:2613:14
2Börje StrömLjusdals OK42:38+8:1216:23
3Anders NorbergHudiksvalls OK43:19+8:5316:39
4Björnar OlssonForsa OK51:05+16:3919:38
5Sveke JonssonOK Dellen55:48+21:2221:27
Hjalmar WennbergHudiksvalls OKej godkänd
Lennart WinbergHudiksvalls OKej godkänd
Leif PerssonLjusdals OKutgått

Öppen motion 8

2 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas BjörsLjusdals OK26:329:49
2Björn KnutssonHudiksvalls OK26:45+0:139:54
3Catherine WennbergHudiksvalls OK29:21+2:4910:52
4Tommy ÖstLjusdals OK31:54+5:2211:48
5Erik BrunoOK Dellen33:44+7:1212:29
6Dan ThorsellForsa OK34:35+8:0312:48
7Tord JonssonOK Dellen35:19+8:4713:04
8Karin GustavssonForsa OK37:25+10:5313:51
9Anki Teike AnderssonForsa OK37:57+11:2514:03
10Ingrid SegerbergOK Dellen37:59+11:2714:04
11Lars PetterssonOK Dellen38:57+12:2514:25
12Eva EngmanForsa OK56:15+29:4320:50
Christer EngmanForsa OKej godkänd
Stefan MårdbergLjusdals OKej godkänd

Öppen motion 9

3 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wille LångbergHudiksvalls OK23:217:31
2Albin BergkvistOK Kåre23:47+0:267:40
3Hedwig HaasSundsvalls OK25:59+2:388:22
4Fredrik JuhlinForsa OK26:20+2:598:29
5Johan NymanForsa OK28:34+5:139:12
6Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK31:02+7:4110:00
7Jonas LångbergHudiksvalls OK45:22+22:0114:38
Karin TrolinForsa OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser