Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering SAIK med World Orienteering Day

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering SAIK med World Orienteering Day
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: torsdag 24 maj 2018

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders LindénMellan medelsvår (ÖM5) (9)1:03:00+4:3716:21

Göteborg-Majorna OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin BorggrenMellan medelsvår (ÖM5) (9)58:2315:09
1Alva SellgrenKort svår (ÖM7) (12)36:0710:20
3Helena SellgrenKort svår (ÖM7) (12)51:30+15:2314:45
Frida LyxellMellan medelsvår (ÖM5) (9)ej godkänd
Agnes RamleLång svår (ÖM9) (6)ej godkänd
August BjälemarkKort svår (ÖM7) (12)ej godkänd
Gustav HolmquistKort svår (ÖM7) (12)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Sandra WiklundMellan medelsvår (ÖM5) (9)1:14:06+15:4319:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Karin MattssonMellan medelsvår (ÖM5) (9)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Stanley TaivulaMellan medelsvår (ÖM5) (9)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Simon EkströmMellan medelsvår (ÖM5) (9)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik TönsgårdLång medelsvår (ÖM6) (5)1:00:3510:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Axel YdregårdenLång medelsvår (ÖM6) (5)1:30:30+29:5516:20

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Filip SahlbergLång medelsvår (ÖM6) (5)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Erik StrannegårdKort svår (ÖM7) (12)1:01:24+25:1717:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Anders LövingKort svår (ÖM7) (12)1:16:02+39:5521:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Sofia LundKort svår (ÖM7) (12)1:16:03+39:5621:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Malin RosquistKort svår (ÖM7) (12)1:44:17+1:08:1029:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Johan SärnbrattLång svår (ÖM9) (6)1:42:47+48:4615:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Fredrik NilssonLång svår (ÖM9) (6)2:00:04+1:06:0318:16

Lerums SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Marie-Louise LarssonKort svår (ÖM7) (12)1:26:16+50:0924:43
Tova LarssonKort svår (ÖM7) (12)ej godkänd

OK Kullingshof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anton KarlssonLång svår (ÖM9) (6)1:12:26+18:2511:01

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Göran StuhlhoferLång medelsvår (ÖM6) (5)1:22:23+21:4814:52

Sävedalens AIK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav StåhlKort lätt (ÖM3) (3)34:4814:41
1Fredrik WennermarkLång svår (ÖM9) (6)54:018:13
2Filip StåhlKort lätt (ÖM3) (3)57:31+22:4324:16
2Magnus JosefssonKort svår (ÖM7) (12)43:56+7:4912:35
2Erika GrenLång medelsvår (ÖM6) (5)1:12:10+11:3513:01
3Carl-Johan StåhlMellan medelsvår (ÖM5) (9)1:04:59+6:3616:52
4Katya DzemaKort svår (ÖM7) (12)51:40+15:3314:48
Vitalii HychkoLång svår (ÖM9) (6)ej godkänd
Ellen NormanMellan medelsvår (ÖM5) (9)ej godkänd
Stefan NormanMellan medelsvår (ÖM5) (9)ej godkänd
Amilia BjörklundLång medelsvår (ÖM6) (5)utgått

Uddevalla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Linnea LarssonKort lätt (ÖM3) (3)2:46:22+2:11:341:10:11
5Aron DavidssonKort svår (ÖM7) (12)56:06+19:5916:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser