Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering SAIK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering SAIK
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: torsdag 30 augusti 2018

Kort lätt (ÖM3)

2 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen NormanSävedalens AIK41:3514:14
2Bruno FovaeusSävedalens AIK55:46+14:1119:05

Mellan medelsvår (ÖM5)

3 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SkeppSävedalens AIK32:189:40
2Jenny AnderssonÄtrans IF37:14+4:5611:08
3Carl-Johan StåhlSävedalens AIK52:15+19:5715:38
4Gustav StåhlSävedalens AIK55:54+23:3616:44
4Olof StåhlSävedalens AIK55:54+23:3616:44
6Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK57:30+25:1217:12
7Peter LarssonPEAB1:13:20+41:0221:57
8Malin SaxenPEAB2:38:09+2:05:5147:21
9Mette SörensenPEAB2:38:11+2:05:5347:21
Lisa SvenssonKlubblösej godkänd
Johanna HesslindKlubblösej godkänd

Lång medelsvår (ÖM6)

4 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena TornéusSävedalens AIK1:17:0616:15
Linn AnderssonKlubblösej godkänd
Jörgen AnderssonMalmö OKej godkänd
Ted AnderssonKlubblösej godkänd

Kort svår (ÖM7)

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias BååthSävedalens AIK37:43
2John GabrielssonSävedalens AIK38:53+1:10
3John LandstedtIFK Göteborg Orientering41:19+3:36
4Joakim HanssonKlubblös44:36+6:53
5Gunnar FovaeusSävedalens AIK45:41+7:58
6Erik ÖsterlinSävedalens AIK47:26+9:43
7Carl AlvelidKalmar OK48:41+10:58
8Malin SettergrenHalmstad OK49:47+12:04
9Pernilla HanssonKlubblös51:25+13:42
10Simon BååthSävedalens AIK51:39+13:56
11Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK51:59+14:16
12Viktor TorstenssonÄtrans IF52:04+14:21
13Stefan MadjarKlubblös54:12+16:29
14Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK57:45+20:02
15Charlie JohanssonKlubblös1:07:10+29:27
16Stefan NormanSävedalens AIK1:13:50+36:07
17Kjell BengtssonKlubblös1:17:51+40:08
18Kajsa NormanSävedalens AIK1:24:05+46:22
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OKej godkänd

Lång svår (ÖM9)

6 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper SjögrenHestra IF46:267:25
2Anders HederskogIFK Göteborg Orientering48:49+2:237:48
3Anton KarlssonOK Kullingshof51:33+5:078:14
4Josefine SvenssonIFK Göteborg Orientering56:11+9:458:59
5Niklas HidmanHalmstad OK1:09:25+22:5911:06
6Daniel LarssonIFK Göteborg Orientering1:18:21+31:5512:32
7Peter SävingerGöteborg-Majorna OK1:37:15+50:4915:33
8Erik StrannegårdKlubblös1:39:53+53:2715:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser