Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL Barnarp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL Barnarp
Arrangörsorganisation: Jönköpings OK
Datum: torsdag 17 maj 2018

Damer Kort

2 130 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Turid PeterssonIK Hakarpspojkarna39:4018:37
2Bernice AntonssonVaggeryds SOK43:37+3:5720:28
3Janet TenlidJönköpings OK44:17+4:3720:47
4Gerd WallinJönköpings OK44:42+5:0220:59
5Gunilla HolstBottnaryds IF45:03+5:2321:09
6Carina WennblomJönköpings OK48:22+8:4222:42
7Kristina JohanssonMullsjö SOK49:19+9:3923:09
8Kristina HåmåsIK Hakarpspojkarna52:42+13:0224:44
9Marianne CarlssonIK Vista53:52+14:1225:17
10Eva RybergJönköpings OK56:08+16:2826:21
11Gunvor ArnessonJönköpings OK56:09+16:2926:21
12Karin ClaessonJönköpings OK1:05:02+25:2230:31
13Yvonne LiljelandVaggeryds SOK1:06:29+26:4931:12
14Marie-Louise PeterssonJönköpings OK1:23:27+43:4739:10
15Gunnel LarssonIK Vista1:23:32+43:5239:13
Kerstin ElfÖlmstads ISej godkänd

Damer Mellan

3 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK50:0815:40
2Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna50:57+0:4915:55
3Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK52:27+2:1916:23
4Kerstin GustafssonOK Gränsen1:02:32+12:2419:32
5Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK1:03:08+13:0019:43
6Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:10:58+20:5022:10
7Ann-Britt BjörnlingerIK Vista1:11:21+21:1322:17
8Marianne SjöbergOK Gränsen1:13:01+22:5322:49
9Ulla LingJönköpings OK1:19:11+29:0324:44

Damer Lång

4 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica MartinssonOK Tranan1:07:1516:19
2Lena SternerBottnaryds IF1:13:14+5:5917:46
3Liselott SigbyIK Vista1:24:17+17:0220:27

Herrar Kort

2 130 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans BredhIK Hakarpspojkarna34:1016:02
2Lars-Göran BjörnlingerIK Vista36:39+2:2917:12
3Torild BornetunSkillingaryds FK37:24+3:1417:33
3Kenneth CarlssonIK Vista37:24+3:1417:33
5Torbjörn BlomqvistJönköpings OK39:51+5:4118:42
6Jan WennerbergIF Hallby SOK41:13+7:0319:21
7Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK41:26+7:1619:27
8Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna41:55+7:4519:40
9Gunnar JohanssonTenhults SOK42:47+8:3720:05
10Rolf EskilssonJönköpings OK43:05+8:5520:13
11Ingemar IvarssonBottnaryds IF45:18+11:0821:16
12Björn RybergJönköpings OK46:03+11:5321:37
13Kenneth GattmalmJönköpings OK46:20+12:1021:45
14Kjell HolmqvistIK Hakarpspojkarna46:37+12:2721:53
15Agne PerssonTenhults SOK47:13+13:0322:10
16Arne JohanssonJönköpings OK48:22+14:1222:42
17Rolf LindJönköpings OK51:13+17:0324:02
18Eskil FolkelidTenhults SOK51:37+17:2724:13
19Stellan CardellKFUK-KFUM Göteborg53:38+19:2825:10
20Bernt EmanuelssonSkillingaryds FK54:21+20:1125:30
21Olöf OlssonSkillingaryds FK55:09+20:5925:53
22Stig WikströmTenhults SOK56:00+21:5026:17
23Carl Johan illströmTenhults SOK58:49+24:3927:36
24Björn MalmqvistJönköpings OK1:04:06+29:5630:05
25Anders HjorthJönköpings OK1:05:52+31:4230:55
26Sören BråhnJönköpings OK1:07:32+33:2231:42
27Alf LarssonIK Vista1:07:36+33:2631:44
28John-Erik ErikssonJönköpings OK1:12:55+38:4534:13
Åke JohanssonTenhults SOKej godkänd
Sture FilipssonSkillingaryds FKej godkänd
Eibert DanielssonSkillingaryds FKej godkänd
Åke PerssonlJönköpings OKej godkänd

Herrar Mellan

3 200 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Åke ArnessonBottnaryds IF37:0911:36
2Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna38:41+1:3212:05
3Åke SjöbergOK Gränsen40:51+3:4212:45
4Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna44:23+7:1413:52
5Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK44:53+7:4414:01
6Bernt EkfeldtVaggeryds SOK45:41+8:3214:16
7Ingemar GustavssonVaggeryds SOK47:07+9:5814:43
8Erland LingJönköpings OK48:11+11:0215:03
9Bengt SörensenJönköpings OK49:32+12:2315:28
10Lars WürsigJönköpings OK50:28+13:1915:46
11Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna50:41+13:3215:50
12Gunnar AnderssonIK Vista51:18+14:0916:01
13Rolf JonassonJönköpings OK51:54+14:4516:13
14Gunnar AntonssonJok52:11+15:0216:18
15Agne RybeckVaggeryds SOK52:36+15:2716:26
16Birger WennblomJönköpings OK53:17+16:0816:39
17Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK54:08+16:5916:55
18Berndt TenlidJönköpings OK54:36+17:2717:03
19Karl-Axel MalmbergTenhults SOK54:37+17:2817:04
20Sven Erik SjöholmMullsjö SOK55:08+17:5917:13
21Gunnar WallinJönköpings OK55:09+18:0017:14
22Anders FrönellIK Hakarpspojkarna55:24+18:1517:18
23Ingemar EmilssonVaggeryds SOK56:11+19:0217:33
24Jan GustavssonIK Vista58:35+21:2618:18
25Bo GustafssonOK Gränsen1:01:04+23:5519:05
26Arne LarssonIK Vista1:05:45+28:3620:32
Lars-Erik BjökegrenTenhults SOKej godkänd
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd

Herrar Lång

4 120 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK43:2810:33
2Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna48:24+4:5611:44
3Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna52:20+8:5212:42
4Stefan HåmåsIK Hakarpspojkarna53:43+10:1513:02
5Per LindgrenIK Hakarpspojkarna57:49+14:2114:01
6Stefan ElmquistTenhults SOK58:19+14:5114:09
7Lars GustafssonOK Gränsen59:07+15:3914:20
8Sören KarlssonMullsjö SOK1:02:39+19:1115:12
9Allan ArnessonJönköpings OK1:03:37+20:0915:26
10Lars FranssonBottnaryds IF1:03:57+20:2915:31
11Klas BjörkIK Hakarpspojkarna1:05:39+22:1115:56
12Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK1:06:07+22:3916:02
13Kjell MartinssonOK Tranan1:08:11+24:4316:32
14Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna1:19:36+36:0819:19
15Bengt JanssonMullsjö SOK1:22:01+38:3319:54
Bo EklövIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Toms LindbladJönköpings OKej godkänd
Sigvard ErikssonOK Gränsenutgått

Motion

1 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil JonssonIF Hallby SOK38:5029:52
2Anita HolmqvistIK Hakarpspojkarna47:25+8:3536:28
3Bengt CarlheimKFUM Jönköping IA48:26+9:3637:15
4Inger JohanssonTenhults SOK53:14+14:2440:56
5Inger BlomqvistJönköpings OK53:27+14:3741:06
5Inga PetterssonTenhults SOK53:27+14:3741:06
7Gerd JohanssonTenhults SOK53:30+14:4041:09
Harald HåkanssonOK Gränsenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser