Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Härskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Härskogen
Arrangörsorganisation: Lerums SOK
Datum: tisdag 8 maj 2018

Kort lätt

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabella Johansssonklubblös29:2114:40

Kort medelsvår

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Levin Lumanderklubblös27:0811:47

Mellan medelsvår

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael AlfredssonLerums SOK33:5810:36
2Christina NilssonLerums SOK36:41+2:4311:27
3Frida LyxellGöteborg-Majorna OK41:02+7:0412:49
4Elin AxelssonLerums SOK47:37+13:3914:52
5Linda DanielssonLerums SOK47:54+13:5614:58
6Lars Renbergklubblös1:03:38+29:4019:53

Lång svår

4 900 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton Karlssonklubblös36:237:25
2Pär MoqvistLerums SOK41:34+5:118:28
3Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK42:49+6:268:44
4William SturessonLerums SOK46:42+10:199:31
5Emil AxelssonLerums SOK46:50+10:279:33
6Gabriel SturessonLerums SOK46:52+10:299:33
7Klara DjerfLerums SOK47:00+10:379:35
8Emma Djerfklubblös47:03+10:409:36
9Matilda Hagstrandklubblös47:11+10:489:37
10Jakob Gunnarssonklubblös47:22+10:599:40
11Robert Johanssonklubblös50:44+14:2110:21
12Henrik MelkstamLerums SOK52:27+16:0410:42
13Susanne CoxLerums SOK53:48+17:2510:58
14Andreas NäsmanLerums SOK55:45+19:2211:22
15Lars-Erik AnderssonLerums SOK58:45+22:2211:59
16Lars AxviLerums SOK59:37+23:1412:09
16Camilla Axviiklubblös59:37+23:1412:09
18Tilda MelkstamLerums SOK1:00:09+23:4612:16
19Erik Nilssonklubblös1:00:59+24:3612:26
20Jörgen AnderssonMalmö OK1:09:54+33:3114:15
21Simon AlfredssonLerums SOK1:10:24+34:0114:22
22Maja AxelssonLerums SOK1:16:41+40:1815:38
23Filippa Johanssonklubblös1:17:07+40:4415:44
Carolina Melkstamklubblösej godkänd
Erik SparrevikLerums SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser