Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-dagars på hemmaplan etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 5-dagars på hemmaplan etapp 1
Arrangörsorganisation: OK Stigen
Datum: tisdag 8 maj 2018

Bana 1

2 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jeanette RingbergBredaryds SOK24:3711:30
2Sanna SigvardsonBredaryds SOK24:48+0:1111:35
3Anneli SigvardsonBredaryds SOK25:30+0:5311:54
4Wilmer TenggrenOK Stigen29:17+4:4013:41
5Elwin TenggrenOK Stigen29:26+4:4913:45
6Madeleine ClaessonOK Stigen33:12+8:3515:30
7Gunnel BörjessonBredaryds SOK40:33+15:5618:56
8Bengt BörjessonIFK Stockaryd40:39+16:0218:59
9Olle NilssonOK Stigen41:48+17:1119:31
10Stig FranssonOK Stigen44:11+19:3420:38
11Sara StormBredaryds SOK47:34+22:5722:13
12Hanna HallqvistOK Stigen53:40+29:0325:04
13Greta Lundborg DanåsOK Stigen54:07+29:3025:17

Bana 2

3 340 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma AmrénOK Stigen33:4810:07
2Charlott LiljaOK Stigen34:08+0:2010:13
3Gustav ClassonOK Stigen34:12+0:2410:14
4Elsa NilssonOK Stigen36:01+2:1310:47
5Susanne DombyOK Stigen36:09+2:2110:49
6Thomas AxelssonOK Stigen36:59+3:1111:04
7Ida HenningssonBredaryds SOK39:05+5:1711:42
8Oskar NilssonOK Stigen39:32+5:4411:50
9Marita JohanssonOK Stigen40:11+6:2312:01
10Kurt KarlssonOK Stigen44:17+10:2913:15
11Jessica MunkholmOK Stigen45:03+11:1513:29
12Bo JohanssonOK Stigen45:04+11:1613:29
13Hans SöderströmOK Stigen45:48+12:0013:42
14Anna NilssonOK Stigen46:15+12:2713:50
15Gunilla SandströmOK Stigen47:19+13:3114:10
16Frida EnglundOK Stigen48:12+14:2414:25
17Kajsa-Lena AmrénOK Stigen50:45+16:5715:11
18Hanna HäljestigOK Stigen57:57+24:0917:21
Arne AnderssonBredaryds SOKej godkänd
Karin HelmiusOK Refteleej godkänd

Bana 3

4 920 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob AnderssonOK Linné25:015:05
2Viktor HermanssonOK Stigen31:03+6:026:18
3Magnus TrofastBredaryds SOK36:06+11:057:20
4Christer LiljaOK Stigen36:51+11:507:29
5Rasmus JohanssonOK Stigen42:01+17:008:32
6Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK43:01+18:008:44
7Maria SturessonAnderstorps OK48:11+23:109:47
8Magnus ClassonOK Stigen48:13+23:129:48
9Johan LindOK Stigen48:16+23:159:48
10Lars ThorstenssonOK Stigen48:42+23:419:53
11Linus BerglundOK Stigen51:01+26:0010:22
12Viktor ParkOK Stigen51:02+26:0110:22
13Stefan ClaessonOK Stigen51:57+26:5610:33
14Rickard AmrénOK Stigen52:24+27:2310:39
15Ellen SigvardsonBredaryds SOK52:28+27:2710:39
16Maria StrömOK Stigen56:55+31:5411:34
Susann BerntssonOK Refteleej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser