Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-dagars på hemmaplan etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 5-dagars på hemmaplan etapp 5
Arrangörsorganisation: OK Stigen
Datum: tisdag 5 juni 2018

Bana 1

2 380 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor ParkOK Stigen11:444:55
2Monica AlverslidOK Stigen18:10+6:267:37
3Marita JohanssonOK Stigen20:19+8:358:32
4Elwin TenggrenOK Stigen25:04+13:2010:31
5Wilmer TenggrenOK Stigen25:24+13:4010:40
6Hans SöderströmOK Stigen26:37+14:5311:11
7Björn JohanhageOK Stigen30:15+18:3112:42
8Erik BenkertOK Stigen30:35+18:5112:51
9Sonia EmanuelssonOK Stigen30:55+19:1112:59
10Lydia BenkertOK Stigen31:26+19:4213:12
11Susann BerntssonOK Reftele34:46+23:0214:36
12Ylva SöderhjelmOK Stigen37:38+25:5415:48
13Brent OthinOK Stigen38:07+26:2316:00
14Selma-Heléne HanflerEj klubbansluten38:09+26:2516:01
15Tindra EgierOK Stigen38:17+26:3316:05
16Agnes EgierOK Stigen38:22+26:3816:07
17Adrian LiljaOK Stigen38:35+26:5116:12
18Pär SöderhjelmOK Stigen38:41+26:5716:15
19Hanna HallqvistOK Stigen46:51+35:0719:41
Stig FranssonOK Stigenej godkänd

Bana 2

3 540 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Charlott LiljaOK Stigen38:2010:49
2Emma AmrénOK Stigen38:32+0:1210:53
2Emma AmrénOK Stigen38:32+0:1210:53
4Peter RingbergBredaryds SOK38:54+0:3410:59
5Jeanette RingbergBredaryds SOK39:22+1:0211:07
6Susanne DombyOK Stigen40:30+2:1011:26
7Thomas AxelssonOK Stigen40:45+2:2511:30
8Kajsa-Lena AmrénOK Stigen46:10+7:5013:02
9Rickard AmrénOK Stigen46:27+8:0713:07
10Ida HenningssonBredaryds SOK47:04+8:4413:17
11Elsa NilssonOK Stigen47:25+9:0513:23
12Alma NilssonOK Stigen47:54+9:3413:31
13Thomas DavidssonOK Stigen54:21+16:0115:21
14Frida EnglundOK Stigen58:14+19:5416:27
15Gunnel BörjessonBredaryds SOK1:00:36+22:1617:07
16Gunilla SandströmOK Stigen1:09:55+31:3519:45
17Karin HelmiusOK Reftele1:11:24+33:0420:10
18Ingela EskilssonOK Stigen1:17:47+39:2721:58
Sanna SigvardsonBredaryds SOKej godkänd
Axel AmrénOK Stigenutgått
Marcel BenkertOK Stigenutgått

Bana 3

4 850 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats NylundBredaryds SOK37:567:49
2Viktor ParkOK Stigen40:34+2:388:21
3Christer LiljaOK Stigen40:53+2:578:25
4Magnus ClassonOK Stigen45:49+7:539:26
5Malin ClassonOK Stigen48:53+10:5710:04
6Niclas SjögrenOK Stigen51:19+13:2310:34
7Camilla HolmqvistOK Stigen55:40+17:4411:28
8Maria StrömOK Stigen1:02:45+24:4912:56
9Stefan ClaessonOK Stigen1:10:58+33:0214:37
10Bo JohanssonOK Stigen1:11:35+33:3914:45
Rasmus JohanssonOK Stigenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser