Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VetOL OK Hällen Ålberga 2018-06-05

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VetOL OK Hällen Ålberga 2018-06-05
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: tisdag 5 juni 2018

A

4 320 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK45:3410:32
2Peter RasmussenNyköpings OK51:56+6:2212:01
3Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL53:51+8:1712:27
4Stig LandstorpOK Tor55:28+9:5412:50
5Runar AldénOK Kolmården58:54+13:2013:38
6Sten ÅhlinOK Måsen59:07+13:3313:41
7Inge LöwegrenKatrineholms OK59:58+14:2413:52
8Curt KarlssonNyköpings OK1:00:31+14:5714:00
9Britt-Marie AldénOK Kolmården1:01:26+15:5214:13
10Peter HagströmTjalve IF Norrköping1:01:44+16:1014:17
11Kurt Håkan AnderssonOK Tor1:02:50+17:1614:32
12Rolf MathisenEskilstuna OL1:02:53+17:1914:33
13Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb1:02:59+17:2514:34
14Krister KarlssonIK Standard1:06:36+21:0215:25
15Claes ÖgrenSkarpnäcks OL1:08:42+23:0815:54
16Ove JohanssonOK Kolmården1:09:29+23:5516:05
17Claes MartinssonFinspångs SOK1:10:02+24:2816:12
18Leif MathisenEskilstuna OL1:13:11+27:3716:56
19Kurt NyströmNyköpings OK1:16:06+30:3217:36
20Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:21:13+35:3918:48
Göran ForsbergNyköpings OKej godkänd
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Frank NordahlSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Christer AndénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

B

3 420 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig Arne BorgÄrla IF39:1611:28
2Mats GärlingStjärnhovs OK 6540:15+0:5911:46
3Göran SvärdOK Klemmingen44:40+5:2413:03
4Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF46:17+7:0113:31
5Erik HallgrenFinspångs SOK46:18+7:0213:32
6Gunnar CarlénOK Måsen47:01+7:4513:44
7Per-Erik CarleniusKatrineholms OK47:51+8:3513:59
8Lars-Olof LundströmVästerås SOK48:59+9:4314:19
9Mona ForsbergNyköpings OK49:32+10:1614:29
10Arne KarlssonOK Tor49:44+10:2814:32
11Jerry HolmEskilstuna OL51:13+11:5714:58
12Anders MobergKatrineholms OK51:38+12:2215:05
13Mikael HogréusOK Tor53:01+13:4515:30
14Åke GranstamOK Tor53:11+13:5515:33
15Rolf HedlundEskilstuna OL53:47+14:3115:43
16Bendy WallinTrosabygdens OK55:00+15:4416:04
17Hans GustavssonNyköpings OK55:43+16:2716:17
18Bo JanssonOK Hällen57:51+18:3516:54
19Lennart LundquistOK Nalle58:05+18:4916:59
20Sven-Arne NilssonOK Klemmingen58:43+19:2717:10
21Evy NordSödertälje IF1:00:43+21:2717:45
22Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK1:04:55+25:3918:58
23Lars NordSödertälje IF1:06:13+26:5719:21
24Stig PedersonSnO1:08:18+29:0219:58
25Tomas KjellbergStjärnhovs OK 651:09:49+30:3320:24
26Ingemar GreisOK Måsen1:13:06+33:5021:22

C

3 010 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf JerningSödertälje IF43:5014:33
2Göran LarssonSnO51:17+7:2717:02
3Bo CarlssonNyköpings OK51:23+7:3317:04
4Christina SjölanderOK Hällen54:39+10:4918:09
5Gerd HagströmTjalve IF Norrköping55:45+11:5518:31
6Kjell JohanssonNyköpings OK57:14+13:2419:00
7Åke ErikssonOK Grip57:44+13:5419:10
8Bertil GranbergOK Klemmingen58:34+14:4419:27
9Lennart KarlssonOK Grip1:00:50+17:0020:12
10Inger HellqvistNyköpings OK1:01:55+18:0520:34
11Monica SvärdOK Klemmingen1:02:26+18:3620:44
12Nils-Gunnar LindbergOK Nalle1:05:23+21:3321:43
13Berit MartinssonFinspångs SOK1:07:05+23:1522:17
14Birgitta WallinTrosabygdens OK1:07:25+23:3522:23
15Stina GunnarssonÄrla IF1:09:59+26:0923:15
16Nils JohanssonOK Tjärnen1:14:15+30:2524:40
17Alf MattssonOK Kolmården1:21:21+37:3127:01
18Christer LiwellÄrla IF1:29:10+45:2029:37
Nils HagbergNyköpings OKej godkänd
Inga JohanssonNyköpings OKej godkänd
Sixten WesterlundSödertälje IFej godkänd
Göran HildenborgNOKej godkänd
Kerstin LissEskilstuna OLej godkänd
Leif JanssonEskilstuna OLej godkänd
Helena BachmanTäby OKej godkänd

D

2 440 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna BlomgrenTullinge SK41:5717:11
2Anders JohanssonNyköpings OK54:26+12:2922:18
3Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL54:48+12:5122:27
4Ingrid LundströmVästerås SOK57:07+15:1023:24
5Sven-Erik StenbergStjärnhovs OK 6558:57+17:0024:09
6Karl-Robert MoqvistOK Tor58:59+17:0224:10
7Bengt DagermarkÄrla IF1:06:41+24:4427:19
8Lars-Gösta NilssonSträngnäs-Malmby OL1:07:58+26:0127:51
9Lennart LundhÄrla IF1:08:53+26:5628:13
10Eva HogréusOK Tor1:09:18+27:2128:24
11Catharina JohanssonOK Kolmården1:14:13+32:1630:25
12Berit EdengrenNyköpings OK1:16:12+34:1531:13
13Britt-Marie ErikssonOK Grip1:17:36+35:3931:48
14Stig LundinEskilstuna OL1:18:21+36:2432:06
15Göran KarlssonOK Grip1:28:17+46:2036:10
16Ann-Christine EkNyköpings OK1:28:34+46:3736:17
17Karin CarlssonNyköpings OK1:34:28+52:3138:42
Harriet KarlssonOK Gripej godkänd
Agneta KarlssonIK Standardej godkänd
Doris NilssonOK Klemmingenej godkänd
Britt-Inger LindbergOK Nalleej godkänd

E

1 640 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars GustafssonSträngnäs-Malmby OL33:3420:28
2Eva JerningSödertälje IF38:39+5:0523:34
3Lars PetterssonOK Nalle40:32+6:5824:42
4Harry AxelssonKatrineholms OK40:56+7:2224:57
5Dagny AnderssonOK Tjärnen42:24+8:5025:51
6Ingrid LundinEskilstuna OL42:28+8:5425:53
7Els-Marie LundquistOK Nalle59:21+25:4736:11
Erik PetterssonKatrineholms OKej godkänd

L

2 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf LindblomOK Klemmingen54:5818:53
Tuula ÅhlinOKMej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser