Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå
Arrangörsorganisation: IFK Umeå
Datum: söndag 13 maj 2018

Bergnäsets AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Albert AskengrenÖppen motion 8 (22)30:29+2:566:37

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav NordströmÖppen motion 8 (22)27:335:59

Högåkers OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Bert ForsbergÖppen motion 10 (7)34:35+9:307:51
8Gerd BerglundÖppen motion 5 (9)1:35:29+1:10:3931:49
9Åke BerglundÖppen motion 7 (15)54:22+22:0416:59

IFK Mora OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Per FrostÖppen motion 8 (22)53:16+25:4311:34

IFK Umeå

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav KvarnbrinkÖppen motion 3 (15)18:166:17
3Andreas KvarnbringÖppen motion 10 (7)35:51+10:468:08
4Sofia AnderssonÖppen motion 5 (9)39:58+15:0813:19
4Albin BjörnuddÖppen motion 8 (22)32:54+5:217:09
6Hans-Eric CarlborgÖppen motion 8 (22)34:00+6:277:23
6Anna-Maria GrimmerÖppen motion 3 (15)39:30+13:0413:37
7Elina RönnlundÖppen motion 8 (22)34:05+6:327:24
10Johan ÅhmanÖppen motion 8 (22)43:39+16:069:29
14Julia AnderssonÖppen motion 8 (22)49:51+22:1810:50

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Mia BokeskogÖppen motion 3 (15)1:02:12+35:4621:26

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Hanna LindströmÖppen motion 3 (15)1:02:15+35:4921:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mattias VesterbergÖppen motion 5 (9)24:508:16

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anna HelmerssonÖppen motion 5 (9)39:06+14:1613:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Veronica Svanbro JonssonÖppen motion 8 (22)57:06+29:3312:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Magnus KemiÖppen motion 10 (7)41:24+16:199:24

Lugnviks IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Anna AhlströmÖppen motion 7 (15)58:35+26:1718:18

OK Renen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Markus LundholmÖppen motion 8 (22)31:18+3:456:48
20Johan BergmanÖppen motion 8 (22)1:00:16+32:4313:06

Robertsfors IK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oskar Jonsson Öppen motion 1 (2)18:559:27
2Per EngströmÖppen motion 7 (15)38:41+6:2312:05
3Arvid JonssonÖppen motion 3 (15)28:45+2:199:54
Arvid EngströmInskolning (8)fullföljt
Malte EngströmInskolning (8)fullföljt
Irma BjurdammÖppen motion 3 (15)ej godkänd

Stöcksjö IS

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Jenny EkmanÖppen motion 5 (9)50:39+25:4916:53
15Mikael BrändströmÖppen motion 8 (22)50:09+22:3610:54

Umedalens IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav KvarnbrinkÖppen motion 10 (7)25:055:42

Umeå OK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per EngmanÖppen motion 7 (15)32:1810:05
1Fredrik RagnarssonÖppen motion 3 (15)26:269:06
2Thomas ErikssonÖppen motion 5 (9)38:55+14:0512:58
2Josie BeekÖppen motion 1 (2)21:29+2:3410:44
2Ida ÅströmÖppen motion 3 (15)28:37+2:119:52
3Åsa GustavssonÖppen motion 7 (15)47:21+15:0314:47
4Lina SamuelssonÖppen motion 3 (15)35:24+8:5812:12
4Kerstin ÖstbergÖppen motion 10 (7)36:39+11:348:19
4Maja SimmÖppen motion 7 (15)47:44+15:2614:55
5John ValingerÖppen motion 3 (15)38:42+12:1613:20
5Marcus LagebrandtÖppen motion 10 (7)40:15+15:109:08
5Vesa SärkiojaÖppen motion 7 (15)50:36+18:1815:48
6Aino-Mari KivikoskiÖppen motion 5 (9)1:04:13+39:2321:24
6Petra BerggrundÖppen motion 7 (15)50:49+18:3115:52
7Mattias BerggrundÖppen motion 7 (15)50:52+18:3415:53
8Alfred GidlundÖppen motion 3 (15)44:46+18:2015:26
8Oskar ÅdahlÖppen motion 8 (22)37:18+9:458:06
8Linus HallgrenÖppen motion 7 (15)52:07+19:4916:17
9Ebba SamuelssonÖppen motion 3 (15)50:45+24:1917:30
9Erik AbelÖppen motion 8 (22)42:15+14:429:11
10Birgitta NilssonÖppen motion 3 (15)52:53+26:2718:14
11Svante SirviöÖppen motion 8 (22)44:11+16:389:36
11Ernst ÅmanÖppen motion 3 (15)52:58+26:3218:15
11Valdemar G LidenÖppen motion 7 (15)1:00:32+28:1418:55
12Daniel AnderssonÖppen motion 7 (15)1:11:17+38:5922:16
12Stefan GyllenbergÖppen motion 8 (22)44:45+17:129:43
13Hardy PaulssonÖppen motion 7 (15)1:13:30+41:1222:58
13Karl RejverÖppen motion 8 (22)45:27+17:549:52
14Jonathan OttenÖppen motion 3 (15)1:25:54+59:2829:37
14Adrian WidmarkÖppen motion 7 (15)1:19:10+46:5224:44
18Åsa BäckstrandÖppen motion 8 (22)57:11+29:3812:25
19Robert WidmarkÖppen motion 8 (22)57:16+29:4312:26
21Mattias KarlssonÖppen motion 8 (22)1:11:43+44:1015:35
Alve GyllenbergInskolning (8)fullföljt
Hanna OttenInskolning (8)fullföljt
Sofia OttenInskolning (8)fullföljt
Elsa SundqvistInskolning (8)fullföljt
Amanda Vallinger AggerydInskolning (8)fullföljt
Erik ÅdalInskolning (8)fullföljt
Monika LövsundÖppen motion 10 (7)diskvalificerad
Elin ÅdahlÖppen motion 5 (9)ej godkänd
Linda SandbladÖppen motion 7 (15)ej godkänd
Terho NevalainenÖppen motion 8 (22)ej godkänd

Vittjärvs IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5David LundstenÖppen motion 8 (22)32:56+5:237:09
7Maja BjörkhagenÖppen motion 5 (9)1:09:51+45:0123:17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser