Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå
Arrangörsorganisation: IFK Umeå
Datum: söndag 13 maj 2018

Umeå OK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per EngmanÖppen motion 7 (15)32:1810:05
1Fredrik RagnarssonÖppen motion 3 (15)26:269:06
2Thomas ErikssonÖppen motion 5 (9)38:55+14:0512:58
2Josie BeekÖppen motion 1 (2)21:29+2:3410:44
2Ida ÅströmÖppen motion 3 (15)28:37+2:119:52
3Åsa GustavssonÖppen motion 7 (15)47:21+15:0314:47
4Lina SamuelssonÖppen motion 3 (15)35:24+8:5812:12
4Kerstin ÖstbergÖppen motion 10 (7)36:39+11:348:19
4Maja SimmÖppen motion 7 (15)47:44+15:2614:55
5John ValingerÖppen motion 3 (15)38:42+12:1613:20
5Marcus LagebrandtÖppen motion 10 (7)40:15+15:109:08
5Vesa SärkiojaÖppen motion 7 (15)50:36+18:1815:48
6Aino-Mari KivikoskiÖppen motion 5 (9)1:04:13+39:2321:24
6Petra BerggrundÖppen motion 7 (15)50:49+18:3115:52
7Mattias BerggrundÖppen motion 7 (15)50:52+18:3415:53
8Alfred GidlundÖppen motion 3 (15)44:46+18:2015:26
8Oskar ÅdahlÖppen motion 8 (22)37:18+9:458:06
8Linus HallgrenÖppen motion 7 (15)52:07+19:4916:17
9Ebba SamuelssonÖppen motion 3 (15)50:45+24:1917:30
9Erik AbelÖppen motion 8 (22)42:15+14:429:11
10Birgitta NilssonÖppen motion 3 (15)52:53+26:2718:14
11Svante SirviöÖppen motion 8 (22)44:11+16:389:36
11Ernst ÅmanÖppen motion 3 (15)52:58+26:3218:15
11Valdemar G LidenÖppen motion 7 (15)1:00:32+28:1418:55
12Daniel AnderssonÖppen motion 7 (15)1:11:17+38:5922:16
12Stefan GyllenbergÖppen motion 8 (22)44:45+17:129:43
13Hardy PaulssonÖppen motion 7 (15)1:13:30+41:1222:58
13Karl RejverÖppen motion 8 (22)45:27+17:549:52
14Jonathan OttenÖppen motion 3 (15)1:25:54+59:2829:37
14Adrian WidmarkÖppen motion 7 (15)1:19:10+46:5224:44
18Åsa BäckstrandÖppen motion 8 (22)57:11+29:3812:25
19Robert WidmarkÖppen motion 8 (22)57:16+29:4312:26
21Mattias KarlssonÖppen motion 8 (22)1:11:43+44:1015:35
Alve GyllenbergInskolning (8)fullföljt
Hanna OttenInskolning (8)fullföljt
Sofia OttenInskolning (8)fullföljt
Elsa SundqvistInskolning (8)fullföljt
Amanda Vallinger AggerydInskolning (8)fullföljt
Erik ÅdalInskolning (8)fullföljt
Monika LövsundÖppen motion 10 (7)diskvalificerad
Elin ÅdahlÖppen motion 5 (9)ej godkänd
Linda SandbladÖppen motion 7 (15)ej godkänd
Terho NevalainenÖppen motion 8 (22)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser