Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Eskilstuna Sprint CUP #5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna Sprint CUP #5
Arrangörsorganisation: IK Standard
Datum: tisdag 5 juni 2018

D16

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine JonssonOK Tor17:137:14
2Malin Olofsson BierfeldtÄrla IF17:46+0:337:27

H16

2 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Calle LindellOK Tor17:477:28
1Joel Aristondo MagnussonOK Tor17:477:28
3Niklas LönnqvistÄrla IF18:29+0:427:45
4Lukas WibergStora Sundby GoIF19:11+1:248:03

D14

1 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida GustavssonStora Sundby GoIF23:0811:59
2Lina HolmqvistOK Tor23:19+0:1112:04
3Nora RinmanStora Sundby GoIF26:33+3:2513:45
Alma HarrysonEskilstuna OLej start

H14

1 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor FröbergOK Tor15:237:58
2Rasmus HedarOK Tor17:16+1:538:56
3Jonatan WickströmOK Tor18:15+2:529:27
4Pablo Aristondo MagnussonOK Tor18:57+3:349:49
5Oscar LandstorpOK Tor24:11+8:4812:31
6Rasmus SaloOK Tor30:55+15:3216:01
Hugo ElfOK Torej start

D12

1 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella JacobsonOK Tor13:458:48
2Elin LönnqvistÄrla IF17:24+3:3911:09
3Elsa VernerOK Tor18:42+4:5711:59
4Mathilda EkEskilstuna OL20:53+7:0813:23
5Tilde TimlövStora Sundby GoIF21:07+7:2213:32
6Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIF27:14+13:2917:27
7Nike RinaldoOK Tor33:01+19:1621:09
Alice CarlssonIK Standardej godkänd
Klara BjällhageOK Torej godkänd
Vera HarrysonEskilstuna OLej start

H12

1 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin StranskyStora Sundby GoIF18:2011:45
2Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL20:01+1:4112:49
3Martin LissStora Sundby GoIF23:56+5:3615:20
Max LarssonKjula IFej start
Arvid FröbergOK Torej start

D10

1 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid JacobsonOK Tor14:2811:02
2Armida MalmqvistOK Tor22:30+8:0217:10

H10

1 310 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL8:366:33
2Emil LindgrenOK Tor10:57+2:218:21
3Elias LissStora Sundby GoIF11:17+2:418:36
4Melker VernerOK Tor11:20+2:448:39
5Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL12:24+3:489:27
6Sigge RinaldoOK Tor13:25+4:4910:14
7Karl MalmqvistStora Sundby GoIF15:08+6:3211:33
8Lukas KantarpÄrla IF21:04+12:2816:04
9Gustav MalmqvistStora Sundby GoIF24:07+15:3118:24
10Hilding GindemoÄrla IF25:05+16:2919:08
11Neo FranssonÄrla IF27:00+18:2420:36
Anton MobergEskilstuna OLej godkänd
Emil WinnerstamEskilstuna OLej start
Isak WinnerstamEskilstuna OLej start
Cevin KarlssonEskilstuna OLej start

U1

1 310 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa LindIK Standard12:509:47
2Malkom MalmquistOK Tor13:29+0:3910:17
3Nora HultmanIK Standard13:55+1:0510:37
4Anton LindIK Standard14:06+1:1610:45
5Olle LandstorpOK Tor14:41+1:5111:12
6Casper Persson BierfeldtÄrla IF14:54+2:0411:22
7André ÖhlingOK Tor15:30+2:4011:49
8Linnea EngmanIK Standard15:46+2:5612:02
9Keelan BrunkerIK Standard15:49+2:5912:04
10Tilde HolmbergKjula IF15:53+3:0312:07
11IIsabelle BlombergIK Standard16:07+3:1712:18
12Agnes EngmanIK Standard16:58+4:0812:57
13Markus KantarpÄrla IF17:19+4:2913:13
14Adam LindgrenOK Tor18:17+5:2713:57
15Amilia HitterstenIK Standard18:33+5:4314:09
16Olle JacobsonOK Tor18:49+5:5914:21
17Eric BlombergIK Standard19:50+7:0015:08
18Ylva BlombergIK Standard19:51+7:0115:09
19Lìa BrunkerIK Standard20:24+7:3415:34
20Wilmer HultmanIK Standard20:31+7:4115:39
21Stella SaloOK Tor22:13+9:2316:57
22Line Hansen JäderÄrla IF23:37+10:4718:01
23Leo ErikssonEskilstuna OL25:17+12:2719:18
24Oliwer HitterstenIK Standard25:30+12:4019:27
25Nova FranssonÄrla IF27:14+14:2420:47
Felicia NorenIK Standardej godkänd
Liv MobergEskilstuna OLej godkänd
Leo GustafssonKjula IFej start
Casper KarlssonEskilstuna OLej start
Joel LarssonOK Torej start
Simon OlssonIK Standardej start
Ida-Linn RaabeKjula IFej start
Samuel RytterstedtEskilstuna OLej start
Leo SöderklintIK Standardej start

U2

1 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amelia HitterstenIK Standard22:3914:31
2Agnes EngmanIK Standard22:45+0:0614:35
3Saga PetterssonStora Sundby GoIF26:34+3:5517:01
4Sanne Hansen JäderÄrla IF32:32+9:5320:51
Axel FlodkvistKlubblösej godkänd
Malachy BrunkerIK Standardej godkänd
Oliver BergundIK Standardej start
Natalie KämpeIK Standardej start

U3

1 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malachy BrunkerIK Standard20:0010:21
Irma SöderklintIK Standardej start

U4

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda LindIK Standard23:409:56
2Sanna NorrmanIK Standard24:56+1:1610:28

Öppen motion 2

1 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Catharina AnderssonOK Tor17:3011:13

Öppen motion 10

1 930 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper AnderssonVingåkers OK23:4212:16
2Alf LundkvistOK Tor24:31+0:4912:42
3Magnus FranssonÄrla IF43:40+19:5822:37
3Eva LindOK Tor43:40+19:5822:37
5Alexandra LyktbergÄrla IF43:43+20:0122:39

Öppen motion 11

2 380 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JonssonÄrla IF12:535:24
2Emil AnderssonÄrla IF13:23+0:305:37
3Robbin KantarpÄrla IF13:48+0:555:47
4Patrik LindÄrla IF14:01+1:085:53
5Kalle LarssonÄrla IF14:29+1:366:05
6Casper HedarOK Tor14:40+1:476:09
7Jörgen JonssonOK Tor15:31+2:386:31
8Arvid RinaldoOK Tor15:52+2:596:40
9Håkan OlofssonÄrla IF16:08+3:156:46
10Lisa AnderssonÄrla IF16:13+3:206:48
11Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF16:25+3:326:53
12Magnus ÖhlingOK Tor16:29+3:366:55
13Linn BrännebyÄrla IF17:05+4:127:10
14Gustav HolmbergKjula IF17:21+4:287:17
15Emma KantarpÄrla IF17:36+4:437:23
16Marcus NilssonÄrla IF17:38+4:457:24
17Niclas BjällhageOK Tor18:13+5:207:39
18Roger HaapaniemiOK Tor18:19+5:267:41
19Katarina LissEskilstuna OL18:53+6:007:56
20Stefan VikströmOK Tor19:02+6:097:59
21Per VernerOK Tor19:07+6:148:01
21Mikael StranskyStora Sundby GoIF19:07+6:148:01
23Inger OnsbringEskilstuna OL19:17+6:248:06
24Marie HedarOK Tor19:29+6:368:11
25Mona BierfeldtÄrla IF20:08+7:158:27
26Marcus WibergStora Sundby GoIF20:33+7:408:38
27Helen MagnussonOK Tor21:32+8:399:02
28Johan WallinSträngnäs-Malmby OL22:30+9:379:27
29Bo SegerEskilstuna OL22:43+9:509:32
30Jan GustavssonStora Sundby GoIF22:53+10:009:36
31Johan MobergEskilstuna OL23:56+11:0310:03
32Anna WennbergOK Tor23:58+11:0510:04
32Tomas AnderssonOK Tor23:58+11:0510:04
34Ulf SvedestamEskilstuna OL24:03+11:1010:06
35Helena EkmanStora Sundby GoIF24:09+11:1610:08
36Joachim ErikssonEskilstuna OL24:47+11:5410:24
37Jarl Erik PalmKjula IF24:55+12:0210:28
38Tommy LjungkvistÄrla IF25:01+12:0810:30
39Marianne LissEskilstuna OL26:10+13:1710:59
40Tomas BlixtStora Sundby GoIF26:33+13:4011:09
41Karin LindgrenOK Tor27:15+14:2211:26
42Thomas LindgrenOK Tor29:03+16:1012:12
43Kerstin PalmKjula IF31:40+18:4713:18
44Georg BlixtStora Sundby GoIF32:15+19:2213:33
45Emelie GustafssonStora Sundby GoIF32:19+19:2613:34
Björn WinnerstamEskilstuna OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser