Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå
Arrangörsorganisation: IFK Umeå
Datum: söndag 2 september 2018

Inskolning

1 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Irma BjurdammRobertsfors IKfullföljt
Sigrid HäggströmKlubblösfullföljt
Valdemar HäggströmKlubblösfullföljt
Julia WikströmUmedalens IFfullföljt
Mollie WikströmUmedalens IFfullföljt

Öppen motion 1

1 730 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor WikströmUmedalens IF22:5913:17
2Emilia WikströmUmedalens IF23:00+0:0113:17
3Max NordénUmeå OK23:03+0:0413:19
4Walter BrodinKlubblös26:55+3:5615:33
5Wilma BrodinKlubblös27:17+4:1815:46
6David GidlundUmeå OK32:57+9:5819:02
7Tage AhnlundUmeå OK39:07+16:0822:36
7Axel AhnlundUmeå OK39:07+16:0822:36

Öppen motion 3

2 610 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna GrönIKSU Multisport32:3112:27
2Eela AnthonypillaiUmeå OK32:35+0:0412:29
3Olle LundbergIFK Umeå49:42+17:1119:02
4Elis LundbergIFK Umeå50:47+18:1619:27
5Felix NordénUmeå OK51:21+18:5019:40
6Alfred GidlundUmeå OK51:24+18:5319:41

Öppen motion 5

3 130 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante SirviöUmeå OK25:468:13
2Mats LanttoSK Björnen30:04+4:189:36
3Emil LundmarkUmeå OK39:18+13:3212:33
4Lars ÅbergUmeå OK48:26+22:4015:28
5Lina ThorsUmeå OK49:46+24:0015:53
6Lilly JohnssonUmeå OK52:42+26:5616:50
7Christina JohnssonUmeå OK54:06+28:2017:17

Öppen motion 7

3 050 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per RogneIK Hakarpspojkarna36:2411:56
2Anna Sara ClaessonUmeå OK39:58+3:3413:06
3Mats KlingvallUmeå OK40:57+4:3313:25
4Jakob AnderssonUmeå OK41:26+5:0213:35
5Petra KäckUmeå OK42:38+6:1413:58
6Henrik RamebäckUmeå OK47:14+10:5015:29
7Simm MajaUmeå OK47:18+10:5415:30
8Jonas AnderssonUmeå OK47:50+11:2615:40
9Håkan ErikssonUmeå OK49:50+13:2616:20
10Jenny EkmanStöcksjö IS49:58+13:3416:22
11Chatarina KarlssonUmeå OK53:59+17:3517:41
12Åke BerglundHögåkers OK1:04:39+28:1521:11
13Lisa ÅströmUmeå OK1:05:05+28:4121:20
14Hardy PaulssonUmeå OK1:06:12+29:4821:42 Ladda ner rutt i gpx-format
15Christer VredinIFK Umeå1:16:15+39:5125:00
16Annica VredinIFK Umeå1:16:18+39:5425:00

Öppen motion 8

4 520 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel ElfversonIKSU Multisport28:496:22
2Mikael BrändströmStöcksjö IS38:35+9:468:32
3Louise RamebäckUmeå OK40:23+11:348:56
4Jesper RamebäckUmeå OK40:47+11:589:01
5Åsa BäckstrandUmeå OK41:34+12:459:11
6Monika LövsundUmeå OK46:00+17:1110:10
7Johan BergmanOK Renen49:16+20:2710:53
8Mikael SirviöUmeå OK50:24+21:3511:09
9Linda SandbladUmeå OK52:54+24:0511:42
10Noemi SkorzinskiIKSU Multisport58:16+29:2712:53

Öppen motion 10

3 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LiljelindKlubblös51:0113:23

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser