Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandsserien deltävling 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandsserien deltävling 5
Arrangörsorganisation: Nässjö OK
Datum: lördag 26 maj 2018

D16

4 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna29:467:18
2Agnes DjurstedtEksjö SOK31:14+1:287:40
3Alma GustafssonSOK Aneby33:25+3:398:12
4Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna36:21+6:358:55
5Tilda PalmIK Hakarpspojkarna43:42+13:5610:44
Eira HertinIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Thea Nordin AbajiEksjö SOKej godkänd
Emma ErikssonEksjö SOKej start

H16

4 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna27:146:11
2Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna37:07+9:538:26
3Rasmus ErikssonNässjö OK49:28+22:1411:14
Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaej godkänd

D14

3 890 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna29:217:32
2Felicia FyhrSOK Aneby32:20+2:598:18
3Tova RangertIK Hakarpspojkarna38:12+8:519:49
4Tilda HagelbergEksjö SOK38:34+9:139:54
5Telina TiareNässjö OK39:48+10:2710:13
6Moa SälebyNässjö OK45:30+16:0911:41
7Smilla LennartssonNässjö OK46:54+17:3312:03
8Moa FagerströmSOK Aneby49:46+20:2512:47
9Linda SahlinNässjö OK53:45+24:2413:49
10Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna1:00:51+31:3015:38
Tilda RosanderSOK Anebyej godkänd
Emma OlinIK Hakarpspojkarnaej start

H14

3 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna21:155:27
2Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna23:36+2:216:04
3Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna26:18+5:036:45
4Otto NilssonLinköpings OK35:37+14:229:09
5Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna37:33+16:189:39
6Martin ErikssonAnnebergs GIF38:40+17:259:56
7Axel AnderssonOK 64 Torpa40:25+19:1010:23
Fredrik MartinssonNässjö OKej start
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Måns EliassonIK Hakarpspojkarnaej start

D12

2 770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna21:167:40
2Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna22:31+1:158:07
3Linnéa EdvardssonEksjö SOK24:15+2:598:45
4Pia EliassonIK Hakarpspojkarna25:22+4:069:09
5Alva HagelbergEksjö SOK26:20+5:049:30
6Ebba StenhagNässjö OK27:19+6:039:51
7Julia AbajiEksjö SOK29:50+8:3410:46
8Tilde LennartssonNässjö OK31:37+10:2111:24
9Ida SälebyNässjö OK31:44+10:2811:27
10Maja LaxNässjö OK33:23+12:0712:03
11Wilma ErikssonNässjö OK36:16+15:0013:05
12Alma OlssonOK 64 Torpa41:47+20:3115:05
13Agnes KindgrenNässjö OK42:30+21:1415:20

H12

2 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alex BrickarpSol Tranås23:178:24
2Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna24:53+1:368:58
3Adam NeroNässjö OK33:18+10:0112:01
4Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna38:21+15:0413:50
5Ruben QwickEksjö SOK39:01+15:4414:05
6Noah GöthEksjö SOK46:42+23:2516:51
7Hannes TigerSOK Aneby47:23+24:0617:06
Måns SandahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd

D10

2 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara JohanssonSOK Aneby25:1810:29
2Molly BrickarpSol Tranås29:33+4:1512:15
3Lina PerssonSOK Aneby53:27+28:0922:10
Isabella StenbergSOK Anebyej start

H10

2 410 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilmer HagelbergEksjö SOK24:4110:14
2Viktor WretbäckSOK Aneby25:57+1:1610:46
3Olof HertinIK Hakarpspojkarna27:50+3:0911:32
4Alexander JohanssonSOK Aneby28:38+3:5711:52
5Pelle JakobssonEksjö SOK29:14+4:3312:07
6Arvid RosanderSOK Aneby41:50+17:0917:21

U1

2 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ester KilebrandEksjö SOK20:279:02
2Olivia FranssonSol Tranås21:12+0:459:22
3Agnes AxelssonOK 64 Torpa23:19+2:5210:19
4Noah BjärnstredtEksjö SOK28:03+7:3612:24
5Joel OlssonOK 64 Torpa28:47+8:2012:44
6Ingrid WretbäckSOK Aneby31:26+10:5913:54
7Love GöthEksjö SOK36:05+15:3815:57
8Thure Qwick NilssonEksjö SOK47:25+26:5820:58
Jens EliassonIK Hakarpspojkarnaej start
Ida HallgrenSOK Anebyej start

U2

2 410 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina GomérIK Hakarpspojkarna24:4710:17
2Malte StenhagNässjö OK25:34+0:4710:36
3Maia FagerströmSOK Aneby26:21+1:3410:56
4Tilde BrickarpSol Tranås28:57+4:1012:00
5Lykke BeckiusSOK Aneby29:29+4:4212:14
6Aylin Nilsson FadaiOK 64 Torpa29:51+5:0412:23
7Malte LaxNässjö OK30:59+6:1212:51
8Amanda FyhrSOK Aneby31:02+6:1512:52
9Linn HallgrenSOK Aneby35:37+10:5014:46
10Elias KilebrandEksjö SOK38:04+13:1715:47
11Jonah AnderSOK Aneby38:39+13:5216:02
12Piali HedinEksjö SOK41:02+16:1517:01
13Axel BogmarkEksjö SOK42:43+17:5617:43
14Nova LindbergNässjö OK45:04+20:1718:41
15Nadja AhlOK 64 Torpa48:56+24:0920:18
16Nora AxelssonOK 64 Torpa50:16+25:2920:51
Emilia AxelssonOK 64 Torpaej start

Öppen motion 1

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove JakobssonEksjö SOK23:5110:33

Öppen motion 3

2 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna DahlénEksjö SOK35:2512:47

Öppen motion 4

3 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ÖhlinSOK Aneby34:088:46
2Linda KindgrenNässjö OK43:37+9:2911:12
3Marie HanssonLekeryd-Svarttorps SK55:07+20:5914:10

Öppen motion 5

4 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik NilssonLinköpings OK29:517:20
2Susanna DjurstedtEksjö SOK34:47+4:568:32
3Elisabeth HagelbergEksjö SOK40:03+10:129:50
4Pia Käck FritzellGudhems IF41:04+11:1310:05
5Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK45:55+16:0411:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser