Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Spettaloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Spettaloppet
Arrangörsorganisation: Snättringe SK
Datum: onsdag 13 juni 2018

H17-

2 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David HectorSnättringe SK17:517:08
2Göran NilssonSnättringe SK19:13+1:227:41
3Thomas CallebergSnättringe SK19:28+1:377:47
4Erik Lidström LauriSnättringe SK20:07+2:168:02
5Patrik ÄppelgranSnättringe SK20:23+2:328:09
6Fredric JohanssonSnättringe SK21:37+3:468:38
7Peter KarlbergSnättringe SK23:06+5:159:14
8Bo LauriSnättringe SK23:09+5:189:15
9Håkan OlssonSnättringe SK26:36+8:4510:38
10Erik DyreliusSnättringe SK27:18+9:2710:55
Mats FranssonSnättringe SKej godkänd
Hugo FlordalSnättringe SKej start
Mats HainkeSnättringe SKej start

Damer

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia PerssonSnättringe SK17:498:54
2Ella KarlssonSnättringe SK20:36+2:4710:18
3Elin WolgastSnättringe SK21:24+3:3510:42
4Gittan GeliusSnättringe SK24:40+6:5112:20
5Stina BorängSnättringe SK26:54+9:0513:27
6Nadja DahlströmSnättringe SK33:08+15:1916:34
7Kerstin ErikssonSnättringe SK34:07+16:1817:03
8Lena BrobergSnättringe SK35:10+17:2117:35
9Jenny ReménSnättringe SK38:03+20:1419:01
Karin FlordalSnättringe SKej godkänd

H-16/50-

2 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak GeliusSnättringe SK14:496:44
2Anders KarlssonSnättringe SK17:02+2:137:44
3Mats BernSnättringe SK18:31+3:428:25
4Oskar EknerSnättringe SK21:09+6:209:36
5Jonny NilssonSnättringe SK22:57+8:0810:25
6Anders HedbergSnättringe SK23:08+8:1910:30
7Rune RådeströmSnättringe SK24:36+9:4711:10
8Andreas BorängSnättringe SK25:55+11:0611:46
9Per EknerSnättringe SK30:26+15:3713:49
10Torbjörn BergmanSnättringe SK32:02+17:1314:33
11Gösta GutelandSnättringe SK32:23+17:3414:43
12Lars CedérusSnättringe SK32:26+17:3714:44
13Leif HermundstadSnättringe SK33:32+18:4315:14
David BernSnättringe SKej start
Albin HainkeSnättringe SKej start

Räkan

1 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK11:056:55
2Molly GeliusSnättringe SK13:21+2:168:20
3Alva Lidström LauriSnättringe SK15:28+4:239:40
4Elin AbelSnättringe SK16:13+5:0810:08
5Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK16:27+5:2210:16
6Kerstin ChristieSnättringe SK18:51+7:4611:46
7Anton DyreliusSnättringe SK26:27+15:2216:31
8Matilda FlordalSnättringe SK50:35+39:3031:36
9Viggo LidmarSnättringe SK1:04:10+53:0540:06
Lilly ChristieSnättringe SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser