Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO Ungdomsserien Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO Ungdomsserien Etapp 4
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: tisdag 22 maj 2018

D16

4 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes ErikssonTrollhättans SOK53:2512:57
Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarnaej godkänd
Tova JanssonVänersborgs SKutgått
Sara HelmerssonOK Skogsvargarnaej start

H16

4 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias ThörnbladTrollhättans SOK35:588:43
2Axel BrönnestamOK Gipen38:28+2:309:20
3Arvid EkströmStenungsunds OK39:07+3:099:29
4David AlménTrollhättans SOK42:09+6:1110:13
5Hjalmar OlssonUddevalla OK52:31+16:3312:44
Olle MelénTrollhättans SOKej start

D16 Kort

3 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma BromanOK Flundrehof1:14:1623:43

H16 Kort

3 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus HellqvistOK Flundrehof1:22:4926:27

D14

3 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda CederbergVänersborgs SK40:3312:57
2Ellen ErikssonOK Flundrehof43:23+2:5013:51
Jennifer StigssonTrollhättans SOKej start

H14

3 130 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK30:079:37
2Johan ErikssonOK Skogsvargarna30:15+0:089:39
3Edvin OckbornTrollhättans SOK32:16+2:0910:18
4Max NymanOK Gipen41:52+11:4513:22
5Alfred ÅngeforsOK Flundrehof53:44+23:3717:10
6Rasmus PerssonOK Flundrehof1:09:08+39:0122:05
7Robin AnderssonTrollhättans SOK1:10:16+40:0922:26
8Elias PerssonOK Flundrehof1:13:19+43:1223:25
9Valter DecorteTrollhättans SOK1:18:41+48:3425:08
Sebastian StoreyOK Gipenej godkänd
Oscar NymanOK Gipenutgått
Isak ThörnbladOK Flundrehofej start

D14 Kort

2 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina RosellOK Flundrehof42:2019:41

H14 Kort

2 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AppelgrenTrollhättans SOK25:5612:03
2Alvin RösehagVänersborgs SK26:33+0:3712:20
3Emil ErikssonOK Flundrehof39:00+13:0418:08

D12

2 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn EnbomVänersborgs SK21:018:56
2Emma ChristianssonUddevalla OK22:34+1:339:36
3Ida AnderssonVänersborgs SK26:44+5:4311:22
4Maja NymanVänersborgs SK30:46+9:4513:05
5Andrea EnbomVänersborgs SK31:37+10:3613:27
6Lilly JorehedOK Gipen35:35+14:3415:08
7Frida ErikssonOK Flundrehof36:06+15:0515:21
8Frida KällbergOK Skogsvargarna45:41+24:4019:26
9Sandra BjernstrandOK Skogsvargarna46:53+25:5219:57
10Hilma EkströmStenungsunds OK54:57+33:5623:22
11Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna59:03+38:0225:07
12Rebecca AhlbergOK Skogsvargarna1:13:05+52:0431:05
Malin HelmerssonOK Skogsvargarnaej start
Wilma AnderssonOK Skogsvargarnaej start

H12

2 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo AnderssonTrollhättans SOK19:278:16
2Josef EskilssonVänersborgs SK24:06+4:3910:15
3Tor LindénUddevalla OK31:31+12:0413:24
4Simon ThörnbladOK Flundrehof32:24+12:5713:47
Edvin HögnertOK Flundrehofej godkänd

D12 Kort

1 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda ErikssonOK Flundrehof17:179:36
2Karolina KnutsTrollhättans SOK21:33+4:1611:58
3Milia OlofssonOK Flundrehof32:00+14:4317:46
4Tilda SåbyOK Flundrehof33:47+16:3018:46
5Filippa RosellOK Flundrehof35:54+18:3719:56

H12 Kort

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melwin NorbergerVänersborgs SK14:528:15
2Simon SvenssonOK Flundrehof27:07+12:1515:03
3 William Smith / Carl HallOK Flundrehof34:48+19:5619:20
4 Lukas Englund / Daniel Wong LarssonTrollhättans SOK35:41+20:4919:49

D10

1 810 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa ForsengLjungskile FK19:1010:35
2Elvira ÅhlundVänersborgs SK20:11+1:0111:09
3Olivia GustafssonTrollhättans SOK21:17+2:0711:45
4Elina ChristianssonUddevalla OK22:24+3:1412:22
5Ida SylvanVänersborgs SK29:13+10:0316:08
6Vilma HenrikssonUddevalla OK32:25+13:1517:54
7Lina ÖrbergTrollhättans SOK32:36+13:2618:00
8Alina ÅngeforsOK Flundrehof52:58+33:4829:15
9Beyonce AnderssonTrollhättans SOK1:05:50+46:4036:22
10Hanna Liljesäter WinbladhTrollhättans SOK1:06:35+47:2536:47

H10

1 810 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel HogedalVänersborgs SK12:577:09
2Johannes AnderssonVänersborgs SK15:29+2:328:33
3Vilgot ÅhlundVänersborgs SK16:38+3:419:11
4Algot TersingOK Flundrehof19:30+6:3310:46
5Nore ModénVänersborgs SK20:53+7:5611:32
6Malte ZijpVänersborgs SK21:01+8:0411:36
7Alfred TersingOK Flundrehof21:26+8:2911:50
8Ole HillebrandVänersborgs SK23:34+10:3713:01
9Malte AnderssonTrollhättans SOK24:18+11:2113:25
10Tijs SpijkerOK Gipen27:59+15:0215:27
11Benjamin VinkOK Gipen30:43+17:4616:58
12Alexander JohanssonOK Gipen56:48+43:5131:22
Fredrik Stolt ÖstermanOK Skogsvargarnaej start
Melker OckbornTrollhättans SOKej start

Inskolning

1 630 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ester Balazs-BaloghVänersborgs SKfullföljt
Vidar BrattstigVänersborgs SKfullföljt
Elias ChristianssonUddevalla OKfullföljt
Edvard DalengVänersborgs SKfullföljt
Ella-Maj DegermosseVänersborgs SKfullföljt
Nora EngqvistOK Flundrehoffullföljt
Mauritz HellgessonOK Flundrehoffullföljt
Emil HillebrandVänersborgs SKfullföljt
Emma HillebrandVänersborgs SKfullföljt
Mats HillebrandVänersborgs SKfullföljt
Ingrid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Lovina IvarssonVänersborgs SKfullföljt
Edvin JarlOK Skogsvargarnafullföljt
Benjamin JohanssonOK Skogsvargarnafullföljt
Ellen JohanssonOK Flundrehoffullföljt
Nora JohanssonOK Flundrehoffullföljt
Lukas Kraf WelinOK Gipenfullföljt
Hanna LarssonOK Gipenfullföljt
Tove Liljesäter WinbladhTrollhättans SOKfullföljt
Torkel Lund JungOK Renenfullföljt
Ines MannOK Skogsvargarnafullföljt
Hannes ModénVänersborgs SKfullföljt
Savannah NygrenOK Flundrehoffullföljt
Sofia NygrenOK Skogsvargarnafullföljt
Vanessa NygrenOK Flundrehoffullföljt
Alice PantzarOK Skogsvargarnafullföljt
Venla Pehkonen GudmundssonOK Flundrehoffullföljt
Tala ShehadaOK Gipenfullföljt
Max SylvanVänersborgs SKfullföljt
Moa SylvanVänersborgs SKfullföljt
August SävhageOK Flundrehoffullföljt
Sofie ÖjerssonOK Flundrehoffullföljt
Ester FogsgaardOK Gipenej start
Maxim KjörnsbergOK Flundrehofej start
Lucas KällbergOK Skogsvargarnaej start
Alfred SvenssonOK Skogsvargarnaej start
Max SvenssonOK Flundrehofej start

U2

1 800 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William AlfredssonOK Flundrehof25:3014:10
2William BergströmOK Gipen40:10+14:4022:18
3Nora BrattVänersborgs SK29:38+4:0816:27
4Teodor BrattVänersborgs SK32:40+7:1018:08
5Ivar DalengVänersborgs SK49:37+24:0727:33
6Hilmer DegermosseVänersborgs SK29:21+3:5116:18
7Nils EkströmStenungsunds OK23:29+-2:0113:02
8Lowa ElliotOK Skogsvargarna35:33+10:0319:45
9Victor ErikssonOK Flundrehof41:44+16:1423:11
Oskar GustafssonTrollhättans SOK25:18+-0:1214:03
Lovisa KristianssonTrollhättans SOK25:16+-0:1414:02
Ida ÖrbergTrollhättans SOK31:24+5:5417:26
Nora PantzarOK Skogsvargarna22:08+-3:2212:17
Anton HernvallOK Skogsvargarna36:50+11:2020:27
Emma SandelmarkOK Skogsvargarna45:36+20:0625:20
Axel TenggrenOK Skogsvargarna25:38+0:0814:14
Ida HallqvistOK Skogsvargarna27:44+2:1415:24
Kasper PalmestålOK Skogsvargarna22:58+-2:3212:45
Ebba ForsengLjungskile FK28:51+3:2116:01
Erik IvarssonVänersborgs SK27:42+2:1215:23
Simon LendvaiTrollhättans SOK22:04+-3:2612:15
Malte HenrikssonUddevalla OK31:14+5:4417:21
Carolina HallqvistVänersborgs SK41:46+16:1623:12
Arvid HögnertOK Flundrehof26:19+0:4914:37
Alice Rahm BjernstrandOK Skogsvargarna31:21+5:5117:25
Lola NymanOK Gipen34:20+8:5019:04
Wilma WallOK Gipen34:24+8:5419:06
Nellie JarlOK Skogsvargarna35:32+10:0219:44
Vilgot HögnertOK Flundrehof33:06+7:3618:23
Ebba FogsgaardOK Gipenej start
Axel RammOK Skogsvargarnaej start
Melvin RammOK Skogsvargarnaej start

Öppen Gul

2 150 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonny KällbergOK Skogsvargarna24:2611:21
2Johan MobergTrollhättans SOK27:01+2:3512:33
3Louise ModénVänersborgs SK31:55+7:2914:50
4Johanna HildebrandVänersborgs SK36:17+11:5116:52
5Martin EricssonOK Flundrehof40:40+16:1418:54
6Ingemar AhlbergOK Skogsvargarna1:07:10+42:4431:14
Johanna HillebrandVänersborgs SKdiskvalificerad

Öppen Orange/Röd

3 130 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ThörnbladOK Flundrehof47:1815:06
2Berkley StaggOK Skogsvargarna49:24+2:0615:46
3Anna LarssonOK Gipen50:34+3:1616:09
4Eric HallqvistVänersborgs SK53:18+6:0017:01
5Elisabeth WilhelmssonOK Skogsvargarna53:57+6:3917:14
6Cecilia LundOK Renen1:00:48+13:3019:25
7Daniela ThulinTrollhättans SOK1:05:54+18:3621:03
8Malin EklundTrollhättans SOK1:05:57+18:3921:04
9Catharina KarlssonTrollhättans SOK1:06:02+18:4421:05
10Monica BrönnestamOK Gipen1:17:02+29:4424:36
Bertil SagnérOK Gipenutgått

Öppen Blå/Svart

4 080 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon AnderssonOK Kullingshof27:456:48
2Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad27:59+0:146:51
3Mats KristianssonTrollhättans SOK33:28+5:438:12
4Magnus VedinTrollhättans SOK36:09+8:248:51
5Mats ChristianssonUddevalla OK37:38+9:539:13
6Peter CederbergVänersborgs SK44:27+16:4210:53
7Stefan JohanssonTrollhättans SOK44:44+16:5910:57
8Urban LarssonOK Gipen44:51+17:0610:59
9Bo KarlssonTrollhättans SOK47:34+19:4911:39
10Jenny NymanVänersborgs SK49:59+22:1412:15
11Bo WesterbergTrollhättans SOK50:07+22:2212:17
12Elin HelmerssonOK Skogsvargarna58:17+30:3214:17
13Eva KarlssonUddevalla OK59:18+31:3314:32
Lars WassénVänersborgs SKej godkänd
Tommy AnderssonVänersborgs SKej start
Håkan SörenssonTrollhättans SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser