Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: torsdag 17 maj 2018

Damer Nybörjare

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna LöfveniusCentrum OK50:18
2Kristin KarlssonCentrum OK57:42+7:24
3Annika GustafssonCentrum OK58:17+7:59
4Frida WelinCentrum OK1:05:51+15:33

Herrar Nybörjare

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Niklas EverittCentrum OK27:00
2Lars BrickstadCentrum OK32:53+5:53
3Michael BrüerCentrum OK32:59+5:59
4Anton AlverbäckCentrum OK39:14+12:14
5Pär DahlmanCentrum OK56:36+29:36
Nicklas TorlegårdCentrum OKej start

D40+

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mette BrolinsonCentrum OK42:02
2Annika LundströmCentrum OK50:08+8:06
3Karin GillbergCentrum OK55:53+13:51

H40+

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linus RisplingCentrum OK28:41
2Christian RotvikerCentrum OK29:51+1:10
3Daniel EleniusCentrum OK29:56+1:15
4Joel BerringCentrum OK31:13+2:32
5Anders BrinkmanVandrarringen31:25+2:44
6Samuel SvenssonCentrum OK33:43+5:02
7Jonas NylundCentrum OK33:46+5:05
8Janne NilssonCentrum OK35:39+6:58
9Anders RyrmanCentrum OK1:00:00+31:19
Mattias HolmbergCentrum OKej start
Mattias RobertsonCentrum OKåterbud

D21

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Moa KjellstrandCentrum OK35:44
2Linnea BörjarsCentrum OK42:02+6:18
3Jennie BlomqvistCentrum OK49:30+13:46
4Sara JonassonCentrum OK50:59+15:15
5Agnes ThorCentrum OK56:15+20:31
Elin ThyrCentrum OKej godkänd
Henny SamuelssonCentrum OKej godkänd
Marie NilssonCentrum OKåterbud
Kristina AspvallCentrum OKåterbud

H21

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas KjällCentrum OK29:05
2Oskar GustafssonCentrum OK29:26+0:21
3Jerk RönnolsCentrum OK31:02+1:57
4Mattias ÅgrenCentrum OK34:31+5:26
5Kristoffer EdshageCentrum OK35:54+6:49
6Jon LindmarkCentrum OK37:59+8:54
7Magnus KarlssonCentrum OK39:49+10:44
8Jens WicksénCentrum OK40:40+11:35
9Oskar HermanssonCentrum OK41:10+12:05
10Martin KarlssonCentrum OK42:23+13:18
11Henrik LundgrenCentrum OK44:25+15:20

Motion

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gustaf GergeCentrum OK43:52
2Albin GrahnCentrum OK49:08+5:16
3Anders LavforsCentrum OK49:33+5:41
4Elin JacobssonCentrum OK51:51+7:59
5Helena PerssonCentrum OK1:02:28+18:36
6Anders EkströmCentrum OK1:03:16+19:24
7Erika HörnfeldtCentrum OK1:07:20+23:28
8Malin AnnegårdCentrum OK1:08:49+24:57
9Ulf FranzénCentrum OK1:10:21+26:29
Therese BergstedtCentrum OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser