Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteranorientering Västervik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranorientering Västervik
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: onsdag 9 maj 2018

Långa

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulric SvenssonVimmerby OK39:47
2Kent GranqvistVästerviks OK40:42+0:55
3Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OK46:38+6:51
4Åke BorgerAnkarsrums OK52:44+12:57
5Jan JohanssonGamleby OK55:54+16:07
6Arne LarsenVästerviks OK1:02:05+22:18
7Stig JonssonKisa SK1:02:12+22:25
8Bo EklundVimmerby OK1:07:40+27:53
9Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:10:22+30:35
Lars LångVimmerby OKutgått

Mellan

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Evert FranssonVimmerby OK35:35
2Kennet MarmelidVästerviks OK37:32+1:57
3Gunnar SöderholmVimmerby OK39:38+4:03
4Annika SandströmVimmerby OK41:04+5:29
5Arne WallbergOK Eken46:49+11:14
6Gunnar EnbergMålilla OK47:14+11:39
7Roland SkyttKisa SK47:39+12:04
7Monica MarmelidVästerviks OK47:39+12:04
9Lars EkholmBjörkfors GOIF49:57+14:22
10Holger PerssonOK Eken51:09+15:34
11Kerstin ErikssonKisa SK52:18+16:43
12Eivor PetterssonGamleby OK52:26+16:51
13Göran AlmgenGamleby OK52:37+17:02
14Arne LjungbladVästerviks OK52:57+17:22
15Janeric AnderssonBjörkfors GOIF53:49+18:14
16Britt-Marie BjörklundVästerviks OK53:51+18:16
17Arne SävenstrandHultsfreds OK1:02:18+26:43
18Håkan PetterssonGamleby OK1:10:08+34:33
19Anders HallgrenAnkarsrums OK1:28:50+53:15
Gun-Britt SvenssonVästerviks OKej godkänd
Marianne BergVimmerby OKej godkänd
Karl-Gunnar SvenssonVimmerby OKej start
Stig KarlssonKisa SKej start
Åke BjörklundVästerviks OKej start

Korta

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hans-Åke OlssonHultsfreds OK38:13
2Bengt LönnVimmerby OK39:49+1:36
3Bert SvenssonVästerviks OK40:22+2:09
4Stig AnderssonVimmerby OK41:49+3:36
5Lennart KarlssonHultsfreds OK46:25+8:12
6Karin TibbelinVimmerby OK46:37+8:24
7Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK46:55+8:42
8Håkan B SvenssonVästerviks OK47:07+8:54
9Håkan AnderssonGamleby OK49:21+11:08
10Eva ArvidssonVästerviks OK52:26+14:13
11Allan SvenssonKisa SK52:35+14:22
12Inger AlmgrenGamleby OK56:38+18:25
13A-M PerssonOK Eken59:32+21:19
14John PaulinKisa SK1:02:45+24:32
15Pia AnderssonGamleby OK1:09:46+31:33
Gunvald BruceAnkarsrums OKej godkänd
Ove ArvidssonVästerviks OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser