*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för VB-Serien

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VB-Serien
Arrangörsorganisation: Grangärde OK
Datum: tisdag 22 maj 2018

D16

2 280 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma WallmanOK Malmia16:237:11
2Kajsa IvarssonOK Malmia16:33+0:107:15
3Karin WedmanLudvika OK16:34+0:117:15
4Tyra DernfalkLudvika OK17:48+1:257:48
5Sofia DjerfLudvika OK19:47+3:248:40
6Elsa ForsgrenSmedjebackens OK20:15+3:528:52
7Alma SandOK Malmia25:51+9:2811:20

H16

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henry SvensLudvika OK11:575:14
2Henrik PetrisiLudvika OK12:30+0:335:28

D14

1 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olga RindeskogLudvika OK13:297:19
2Alicia BergkvistLudvika OK14:49+1:208:03
3Stina DernfalkLudvika OK15:11+1:428:15
4Lovisa DjerfLudvika OK15:56+2:278:39

H14

1 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils Arvid WedmanLudvika OK13:497:30
2Gabriel JiréniusLudvika OK14:32+0:437:53
3Karl ForsgrenSmedjebackens OK16:31+2:428:58
Isaak GustafssonOK Malmiaej start

D12

1 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes GustafssonOK Malmia14:0612:22
2Elsa IvarssonOK Malmia18:11+4:0515:57
3Nelly RindeskogLudvika OK21:12+7:0618:35

H12

1 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle WallmanOK Malmia7:316:35
2Andre ÖstmanSmedjebackens OK13:01+5:3011:25
3André BergkvistLudvika OK17:25+9:5415:16

D10

940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella SandOK Malmia9:3110:07
2Ellen ForsgrenSmedjebackens OK18:46+9:1519:57

H10

940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per Gustav WedmanLudvika OK10:1210:51
Theo JiréniusLudvika OKej start

Inskolning

740 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hampus BertilssonLudvika OKfullföljt
Hanna BertilssonLudvika OKfullföljt
Lina EnbergLudvika OKfullföljt
Wille EnbergLudvika OKfullföljt
Astrid FredrikssonLudvika OKfullföljt
Sofie GivikLudvika OKfullföljt
Ludwig HedlundLudvika OKfullföljt
Ebba Tano WestergrenLudvika OKfullföljt
Adrian ÄngegärdLudvika OKfullföljt
Matheus Lauter MagnussonOK Malmiaej start

U2

940 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor HöökLudvika OK9:199:54
2Noel ÖstmanSmedjebackens OK10:09+0:5010:47
3Wilma JohanssonLudvika OK10:15+0:5610:54
4Hugo HedlundLudvika OK10:19+1:0010:58
5Aron SöderholmLudvika OK10:38+1:1911:18
6Nils ForsgrenSmedjebackens OK12:35+3:1613:23
7Maja HöökLudvika OK15:26+6:0716:25
8Meike BronsveldLudvika OK16:04+6:4517:05
9Emma DanielssonLudvika OK17:09+7:5018:14
10Axel SandOK Malmia22:52+13:3324:19
Ivar ErikssonLudvika OKej start

Öppen motion 5

1 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas JiréniusVästerbergslagens OL15:328:26
2Lotta StålVästerbergslagens OL19:08+3:3610:23
3Sara GustafssonOK Malmia21:25+5:5311:38
David RindeskogVästerbergslagens OLej godkänd
Lotta WedmanLudvika OKej godkänd
Malena DernfalkLudvika OKej start
Liselott JiréniusVästerbergslagens OLej start

Öppen motion 8

2 280 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär StålVästerbergslagens OL12:205:24
2Pär HöökLudvika OK12:49+0:295:37
3Peter ÖstmanVästerbergslagens OL13:36+1:165:57
4Helena WallmanOK Malmia14:28+2:086:20
5Johan GustafssonOK Malmia14:44+2:246:27
6Peter BergkvistVästerbergslagens OL15:28+3:086:47
7Alva RyttherOK Malmia16:15+3:557:07
8Jakob WedmanLudvika OK16:54+4:347:24
9Fredrik PetrisiLudvika OK16:57+4:377:26
10Dan ErikssonVästerbergslagens OL19:26+7:068:31
11Ragnhild SvensLudvika OK21:30+9:109:25
12Anna-Karin RyttherOK Malmia23:54+11:3410:28
Lars DjerfLudvika OKej godkänd
Karolina DjerfLudvika OKej start
Lena PetrisiLudvika OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser