Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trimtex cup 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trimtex cup 2
Arrangörsorganisation: Gävle OK
Datum: lördag 16 juni 2018

D16

4 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia NäslundOK Hammaren50:4711:02
2Tyra ForsbergValbo AIF55:33+4:4612:04
3Linnea PerssonValbo AIF57:35+6:4812:31
4Agnes MalmgrenOckelbo OK59:40+8:5312:58
5Johanna OlssonOckelbo OK1:01:16+10:2913:19
6Mathilda KarlssonValbo AIF1:19:18+28:3117:14
Frida JonssonValbo AIFej godkänd

H16

5 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin NilssonLånghundra IF37:207:19
2Noa StenälvValbo AIF1:00:00+22:4011:45
3Rasmus SöderbergGävle OK1:06:19+28:5913:00
4Joel OwénValbo AIF1:10:35+33:1513:50

D14

4 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba OttossonGävle OK35:598:34
2Sara ÅbomGävle OK41:17+5:189:49
3Elise EdlerOK Hammaren1:00:47+24:4814:28
4Elsa PalmbergOK Hammaren1:05:09+29:1015:30

H14

4 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus KarlssonOK Hammaren45:2410:33
2Axel HejdenbergGävle OK47:56+2:3211:08
3Lucas SöderbergGävle OK48:16+2:5211:13
4Max AlfredssonGävle OK53:04+7:4012:20
5Alfred JeppssonOK Hammaren1:09:19+23:5516:07
6Jakob OlssonOckelbo OK1:10:45+25:2116:27
7Loke HolmgrenOK Hammaren1:16:44+31:2017:50
Viktor KarlssonStorviks IFej godkänd
Jesper LinjerGävle OKej start
Albin MalmgrenOckelbo OKej start

D14 Kort

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Selma IvarssonOK Hammaren29:1111:13
2Elma WikströmOK Hammaren31:00+1:4911:55
3Judith ForsbergValbo AIF31:51+2:4012:15
4Jenny Nilsson BerglundOK Hammaren37:26+8:1514:23

H14 Kort

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Joar MorénGävle OKej godkänd

D12

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa WestlinValbo AIF26:2310:08
2Svea ForsslundGävle OK31:19+4:5612:02
3Tua OffrellGävle OK34:21+7:5813:12
4Signe WikstenGävle OK34:46+8:2313:22
5Nilla EnquistOK Hammaren34:58+8:3513:26
Frida LinjerGävle OKej godkänd
Tess StrandOK Hammarenej start

H12

2 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan AlfredssonGävle OK18:587:17
2Axel SöderholmValbo AIF22:42+3:448:43
3Hugo LavigneGävle OK23:54+4:569:11
4Gustav MattssonValbo AIF28:16+9:1810:52
5Jacob LiljeGävle OK32:06+13:0812:20
6Leo WikströmOK Hammaren34:32+15:3413:16
7Neo SelbherrValbo AIF38:21+19:2314:45
8Samuel AspforsOK Hammaren48:33+29:3518:40
Sigvid BarthValbo AIFej godkänd

D10

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera JeppssonOK Hammaren23:4611:19
2Iris WikströmOK Hammaren29:51+6:0514:12
3Tilde VikblomOK Hammaren34:02+10:1616:12
4Alma WestlinValbo AIF34:43+10:5716:31
5Siri HejdenbergGävle OK36:42+12:5617:28

H10

2 100 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alfred SöderholmValbo AIFej start

Inskolning

1 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Evelina BjörkhammarOckelbo OKfullföljt
Albin EnbarrOK Hammarenfullföljt
Simon LinjerGävle OKfullföljt

U1

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna JernbergGävle OK29:2517:18
2Nova HelmOK Hammaren30:14+0:4917:47
3My OffrellGävle OK30:24+0:5917:52
4Love ForsslundGävle OK36:45+7:2021:37
5Agnes PerssonOckelbo OK38:55+9:3022:53
Meja VikblomOK Hammarenej start

U2

2 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludwig SjödénOK Hammaren29:1614:38
2Egil HenerydValbo AIF37:15+7:5918:37
3Elsa AllvarGävle OK37:21+8:0518:40
4Inez SandinOckelbo OK38:22+9:0619:11
5Emmy PerssonOckelbo OK38:32+9:1619:16
6Elin  BrolinOckelbo OK43:27+14:1121:43
7Ida OlssonOckelbo OK45:36+16:2022:48
8Linnea HolmbergValbo AIF49:09+19:5324:34
Annie LavigneGävle OKej start

Öppen motion 3

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Staffan WestbomOckelbo OK25:489:55
2Christina LiljeGävle OK27:25+1:3710:32
3Emelie JonssonOK Hammaren28:03+2:1510:47
4Stig-Göran MårtenssonÖstersunds OK29:17+3:2911:15
5Ingela SelbherrValbo AIF30:55+5:0711:53
6Frederik WenischValbo AIF33:59+8:1113:04
7Lena WestbomOckelbo OK42:55+17:0716:30
8Ann-Margret PerssonGävle OK43:35+17:4716:45

Öppen motion 5

3 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael IngelssonOckelbo OK31:488:35
2Mattias EklundOckelbo OK35:24+3:369:34
3Martin ForsslundGävle OK41:29+9:4111:12
4Lisa DahlqvistStorviks IF46:09+14:2112:28
5Maria HållströmGävle OK47:50+16:0212:55
6Maria WikströmOK Hammaren48:41+16:5313:09
7Anna-Lena TynongGävle OK49:58+18:1013:30
8Hanna JonssonValbo AIF50:06+18:1813:32
9Karl-Göran JonssonValbo AIF50:09+18:2113:33
10Camilla NäslundOK Hammaren52:37+20:4914:13
11Louise Jeppsson/WulffOK Hammaren53:22+21:3414:25
12Rickard MagnussonKlubblös59:13+27:2516:00
13Maria EnquistOK Hammaren1:01:15+29:2716:33
14Helena HemströmGävle OK1:03:28+31:4017:09
15Ingegerd ErikssonIF Thor1:58:55+1:27:0732:08

Öppen motion 8

5 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn BlomValbo AIF55:339:44
2Henrik MattssonValbo AIF1:01:25+5:5210:46
3Daniel EdlerOK Hammaren1:02:01+6:2810:52
4Jan AnderssonGävle OK1:04:00+8:2711:13
5Fredrik NilssonLånghundra IF1:04:43+9:1011:21
6Mats HemströmGävle OK1:06:09+10:3611:36
7Mikael LiljeGävle OK1:12:35+17:0212:44
8Johan SöderholmValbo AIF1:20:13+24:4014:04
9Jonas NäslundOK Hammaren1:22:27+26:5414:27
10Lisa ErikssonIF Thor1:22:39+27:0614:30
11Tobias StenälvValbo AIF1:28:07+32:3415:27
12Stina FranzonHofors OK1:39:51+44:1817:31
13Joakim GustavssonHofors OK1:42:45+47:1218:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser