Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: söndag 20 maj 2018

H21

9 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel BerringCentrum OK1:36:2910:36
2Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby1:44:07+7:3811:27
3Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby1:59:30+23:0113:08
Magnus NordströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Stefan NordströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd

H18

6 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby1:16:5611:36
2Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby1:40:44+23:4815:11
3Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby2:25:30+1:08:3421:56

D16

4 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ida NordlundOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd

H16

4 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby47:5810:24
2Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby1:44:20+56:2222:37

H14

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle SandbergOK Älvsjö-Örby50:5616:58
Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örbyej godkänd

D12

2 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Clara WerdinOK Älvsjö-Örbyej godkänd

H12

2 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton AkterinOK Älvsjö-Örby1:18:2929:30

D10

1 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove NordströmOK Älvsjö-Örby26:0713:19

H10

1 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar MessingOK Älvsjö-Örby14:337:25
2Alvin NordinOK Älvsjö-Örby19:19+4:469:51

D40

4 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby1:25:0220:53
2Susanne AkterinOK Älvsjö-Örby1:50:42+25:4027:11
Christina SwahnOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Anneli FredmanOK Älvsjö-Örbyej godkänd

H40

6 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik FranzonOK Älvsjö-Örby1:02:389:26
2Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby1:15:49+13:1111:26

H50

5 170 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt WerdinOK Älvsjö-Örby46:118:55
2Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby49:33+3:229:35
3Anders MattssonOK Älvsjö-Örby51:38+5:279:59
4Björn FredmanOK Älvsjö-Örby1:06:46+20:3512:54
5Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:46:55+1:00:4420:40

D60

3 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta WadinOK Älvsjö-Örby57:0618:04
2Elisabet LarssonOK Älvsjö-Örby1:41:26+44:2032:05

H60

4 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby59:3414:38
2Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:04:14+4:4015:46

D70

3 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:23:2426:23
2Britt ErikssonHammarby IF OF1:26:24+3:0027:20

H80

3 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:28:1127:54

Öppen motion 2

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ava AnderbergOK Älvsjö-Örby1:40:1637:41
Alice HjelmOK Älvsjö-Örbyej godkänd

Öppen motion 4

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Håkan LarssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Malin SandbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser