Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skol-OL Kålltorpskolan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skol-OL Kålltorpskolan
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: onsdag 16 maj 2018

Öppen motion 3

2 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin BäckelieKlubblös54:1421:41
2Anton ArlmarkKlubblös55:05+0:5122:02
3Klara GustafssonKlubblös55:16+1:0222:06
4Nicole Bianca Yasmine Ferrufino JohanssonKlubblös1:01:31+7:1724:36
5Ellinor LindKlubblös1:02:22+8:0824:56
6Ella TerlingKlubblös1:04:06+9:5225:38
7Stamatia PetsiasKlubblös1:04:40+10:2625:52
8Ali RafeiKlubblös1:09:59+15:4527:59
9Ella FjällbrantKlubblös1:20:45+26:3132:18
10Anastasija KoncarKlubblös1:20:53+26:3932:21
11Emma BojåKlubblös1:23:17+29:0333:18
12Sabina RahimiKlubblös1:27:38+33:2435:03
Abdulqadir Abdirahman MohamedKlubblösej godkänd
Lailla Abouhafs El IdrissiKlubblösej godkänd
Rabeel ShibahKlubblösej godkänd
Elsa EkengrenKlubblösej godkänd
Melina DrobicKlubblösutgått
Siri BergKlubblösutgått
Linnea BerndtssonKlubblösutgått

Öppen motion 5

3 700 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara PersgårdenKlubblös49:5613:29
2Isak Gustav Yngve LarsonKlubblös50:14+0:1813:34
3Embla FedelerKlubblös51:00+1:0413:47
4Axel HultmanKlubblös53:16+3:2014:23
5Anna KnaapiKlubblös53:48+3:5214:32
6Edda PetrikKlubblös56:20+6:2415:13
7Alexander ValenciaKlubblös59:23+9:2716:02
8Markus WidenhammarKlubblös1:00:49+10:5316:26
9Edvin SärlvikKlubblös1:01:53+11:5716:43
10Ludvig Knaapi FridhKlubblös1:02:12+12:1616:48
11Olivia Mannevik PetersonKlubblös1:02:44+12:4816:57
12Wilma KnutzKlubblös1:03:49+13:5317:14
13Linus SandbergKlubblös1:04:22+14:2617:23
14Joakim PalmKlubblös1:05:09+15:1317:36
15Sarah HedlundKlubblös1:06:49+16:5318:03
16Nils BjörndahlKlubblös1:09:14+19:1818:42
17Jared Alexander TittusKlubblös1:10:47+20:5119:07
18Hjalmar RatinenKlubblös1:11:23+21:2719:17
19Susanna LennartssonKlubblös1:14:07+24:1120:01
20Moa NilssonKlubblös1:14:45+24:4920:12
21Julia HagbergKlubblös1:15:20+25:2420:21
22Ellen CarlssonKlubblös1:16:18+26:2220:37
23Emelie LiñanKlubblös1:19:17+29:2121:25
24Daniel JinnerydKlubblös1:21:07+31:1121:55
25Venus SerekeKlubblös1:21:16+31:2021:57
26Elton LopezKlubblös1:21:59+32:0322:09
27Alice HernvallKlubblös1:25:24+35:2823:04
28Tuva SkansKlubblös1:32:28+42:3224:59
29Andrina KindbomKlubblös1:32:32+42:3625:00
30Zebulon NilssonKlubblös1:33:29+43:3325:15
31Aron ArasanKlubblös1:34:32+44:3625:32
32Kerstin Mauritzson LövkvistKlubblös1:37:13+47:1726:16
33Nova DrevanderKlubblös1:39:49+49:5326:58
Calvin ArekhiKlubblösej godkänd
Malte HedefalkKlubblösej godkänd
Viktor Karlsson KullgrafKlubblösej godkänd
John ManzeyiKlubblösej godkänd
Love StenersenKlubblösej godkänd
Vilma AbiliKlubblösej godkänd
Alvin LanttoKlubblösej godkänd
Casper HansenKlubblösej godkänd
Emma MarklundKlubblösutgått

Öppen motion 7

3 100 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel BrännströmKlubblös51:5116:43
2Felix IvarssonKlubblös52:09+0:1816:49
3Peter Jonathan RuuskaKlubblös52:16+0:2516:51
4Johan FritzKlubblös52:37+0:4616:58
5Fride LorentzonKlubblös56:25+4:3418:11
6Noa Escobar SärnbrattKlubblös56:58+5:0718:22
7Alicia KarlssonKlubblös58:31+6:4018:52
8Elias NorbergKlubblös59:45+7:5419:16
9Diego SvenssonKlubblös1:00:25+8:3419:29
10Hugo JohanssonKlubblös1:02:26+10:3520:08
11Elin PerssonKlubblös1:03:30+11:3920:29
12David FjällbrantKlubblös1:03:36+11:4520:30
13Erik OlssonKlubblös1:03:38+11:4720:31
14Nora von ZweigbergkKlubblös1:04:11+12:2020:42
15Alva KrusKlubblös1:04:20+12:2920:45
16Fredrik LöfgrenKlubblös1:06:00+14:0921:17
17Viggo KasåKlubblös1:07:23+15:3221:44
18Olof ErikssonKlubblös1:13:00+21:0923:32
19Tyra StalebrantKlubblös1:14:46+22:5524:07
20Mattis RanheimKlubblös1:15:43+23:5224:25
21Tea KruseKlubblös1:22:36+30:4526:38
Pontus Forsler MottKlubblösej godkänd
Anton LagoKlubblösej godkänd
Gabriel Jalonen NilssonKlubblösej godkänd
Kaspar LifmarkKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser