Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Långbroparken

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Långbroparken
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: måndag 21 maj 2018

OK Älvsjö-Örby

77 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sigurd SwahnBana B (34)15:547:57
1David WahlundBana C (30)13:067:56
2Hugo NilssonBana A (36)14:09+0:345:30
2Christina SwahnBana B (34)16:01+0:078:00
2Filippa MuhrBana C (30)20:11+7:0512:13
3Martin  NordlundBana C (30)20:50+7:4412:37
3Fredrik SandbergBana A (36)14:16+0:415:33
4David EngströmBana B (34)17:42+1:488:51
4Helmer WallinBana C (30)23:17+10:1114:06
4Hjalmar SandbergBana A (36)14:31+0:565:38
5Malte BerggrenBana A (36)15:25+1:505:59
5Valdemar AggeforsBana B (34)18:29+2:359:14
5Johan KrookBana C (30)23:31+10:2514:15
6Linus BerggrenBana A (36)15:45+2:106:07
6Fabian GrundmannBana C (30)24:55+11:4915:06
7Ebba Asadpour SvenssonBana C (30)26:17+13:1115:55
8Linus GustafssonBana A (36)17:29+3:546:48
8Alvar WallinBana B (34)18:43+2:499:21
8Freja SvenssonBana C (30)26:23+13:1715:59
9Anton AkterinBana B (34)19:33+3:399:46
9Pelle WennerskogBana C (30)26:38+13:3216:08
9Stefan NordströmBana A (36)17:34+3:596:50
10Hilding BergstrandBana C (30)28:01+14:5516:58
10Ivar MessingBana B (34)20:07+4:1310:03
10Fredric NyströmBana A (36)17:40+4:056:52
11Irma ÖrnefalkBana C (30)28:24+15:1817:12
12Jakob EngverBana B (34)20:17+4:2310:08
12Selma LindgrenBana C (30)29:07+16:0117:38
13Elis GertowBana C (30)29:24+16:1817:49
13Simon KärrströmBana B (34)22:16+6:2211:08
13Jan RönnbergBana A (36)18:34+4:597:13
14Ludvig AlmBana C (30)29:28+16:2217:51
15Jakob WirénBana A (36)19:07+5:327:26
15Clara WerdinBana B (34)28:13+12:1914:06
15Vera LorentzonBana C (30)29:47+16:4118:03
16Erik StenbjörnBana B (34)30:23+14:2915:11
16Hugo RehnBana C (30)29:51+16:4518:05
16Olle SandbergBana A (36)19:17+5:427:30
17Maja GustafssonBana B (34)30:51+14:5715:25
17Alice HjelmBana C (30)29:55+16:4918:07
17Ava AnderbergBana C (30)29:55+16:4918:07
18Mia  BäckmanBana A (36)20:58+7:238:09
18Olof BergstrandBana B (34)31:37+15:4315:48
19Ida NordlundBana B (34)31:44+15:5015:52
19Christer NordströmBana A (36)21:34+7:598:23
20Tova NordströmBana C (30)31:32+18:2619:06
20Alexander NimrodssonBana B (34)32:31+16:3716:15
20Ida GustafssonBana A (36)22:57+9:228:55
21Tage AggeforsBana C (30)32:14+19:0819:32
21Malin SandbergBana A (36)23:04+9:298:58
22Sofie GräfBana C (30)32:21+19:1519:36
22Ulf RosbergBana A (36)23:19+9:449:04
23Jan OuzounidisBana A (36)23:26+9:519:07
23Gunnar MobergBana B (34)33:49+17:5516:54
23Hilding BergstrandBana C (30)34:19+21:1320:47
24Miranda WassbergBana B (34)35:26+19:3217:43
24David WahlundBana A (36)23:31+9:569:09
25Elsa HemmingssonBana C (30)37:05+23:5922:28
25Love AkterinBana B (34)35:35+19:4117:47
26Irma GreenBana C (30)40:48+27:4224:43
26Erik MölsäBana A (36)25:11+11:369:47
26Julia Lundin BjörkBana B (34)36:19+20:2518:09
27Svante ErnestamBana A (36)27:11+13:3610:34
27Jonathan Lundin BjörkBana B (34)36:24+20:3018:12
28Robert PuustaBana A (36)27:35+14:0010:43
28Anton Ljungqvist SahlénBana C (30)59:52+46:4636:16
28Vera LorentzonBana B (34)54:37+38:4327:18
29Rafael JaenssonBana A (36)29:00+15:2511:17
29Felicia DebuireBana B (34)54:40+38:4627:20
30Eeva EuropeBana A (36)32:00+18:2512:27
34Solveig DillmanBana A (36)42:46+29:1116:38
35Lennart StenbergBana A (36)42:49+29:1416:39
Johan KarlssonBana A (36)ej godkänd
Gustav HellbergBana C (30)ej godkänd
Vide MessingBana C (30)ej godkänd
Sofia NyströmBana B (34)ej godkänd
Aprilia NordinBana B (34)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser