Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-ligan deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-ligan deltävling 2
Arrangörsorganisation: OK Skärmen
Datum: onsdag 30 maj 2018

D16

3 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindOK Skärmen40:0910:20
2Clara JohanssonOK Skärmen47:04+6:5512:07
3Agnes GleisnerOK Skärmen55:04+14:5514:11

H16

3 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak OlssonStigsökarna37:449:43
2Melker AnderssonEds SK51:14+13:3013:12

D14

3 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia SandinOK Skärmen1:14:4222:21
2Felicia SandinOK Skärmen1:37:47+23:0529:16

D12

2 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilie HellströmÅmåls OK21:469:30
2Alva OlssonÅmåls OK21:59+0:139:35
3Saga KällstrandÅmåls OK24:47+3:0110:49
4Klara PetterssonÅmåls OK25:29+3:4311:07
5Lina AhlstedtÅmåls OK27:40+5:5412:04

H12

2 290 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SkottÅmåls OK19:168:24
2Eric ÅhlÅmåls OK21:03+1:479:11
3Ivar KahraÅmåls OK27:50+8:3412:09
4Pontus NilssonÅmåls OK30:12+10:5613:11
5Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb31:16+12:0013:39
6Noel JohanssonOK Skärmen47:12+27:5620:36
Alexander LännhultEds SKej godkänd

D10

2 230 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eira OlssonÅmåls OK19:368:47
2Alice KällstrandÅmåls OK20:49+1:139:20
3Agnes GustavssonÅmåls OK23:13+3:3710:24
4Jonna ÅhlÅmåls OK24:12+4:3610:51
5Elsa ReuterÅmåls OK24:21+4:4510:55
6Malvina WieslanderOK Skärmen27:22+7:4612:16
7Ingela GlueOK Skärmen30:43+11:0713:46
8Julia JohanssonEds SK32:44+13:0814:40
9Elin ReuterÅmåls OK43:23+23:4719:27
10Ellen ÓlafsdóttirOK Skärmen43:47+24:1119:38
11Rebecca ErikssonOK Skärmen44:18+24:4219:51
Jenny ErikssonStigsökarnaej godkänd
Emma HellströmÅmåls OKej start
Nova SegeråOK Skärmenej start

H10

2 230 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noah OlssonStigsökarna19:348:46
2Simon SkottÅmåls OK21:04+1:309:26
3Arvid ErikssonÅmåls OK21:47+2:139:46
4Melker MalmEds SK22:16+2:429:59
5William LännhultEds SK26:16+6:4211:46
6Oscar AhlstedtÅmåls OK28:06+8:3212:36
7Albert FredrikssonStigsökarna34:51+15:1715:37

U1

1 910 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
William Christensen GranliStigsökarnafullföljt
Andre ErikssonOK Skärmenfullföljt
Patricia ErikssonOK Skärmenfullföljt
Ester GalborgenEds SKfullföljt
Albin GalleEds SKfullföljt
Klara GalleEds SKfullföljt
Roxanna HanssonOK Skärmenfullföljt
Carl Johansson PurontakaEds SKfullföljt
Amanda JohanssonEds SKfullföljt
Kaper JohanssonEds SKfullföljt
Neo JohanssonOK Skärmenfullföljt
Viktor LarssonOK Skärmenfullföljt
Sebastian LindquistEds SKfullföljt
Algot MalmEds SKfullföljt
Albert MattssonEds SKfullföljt
Jack MattssonEds SKfullföljt
Klara MattssonEds SKfullföljt
Ida NilssonÅmåls OKfullföljt
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Oskar OlssonÅmåls OKfullföljt
Ellen SjöbergOK Skärmenfullföljt
Ludvig SjöbergOK Skärmenfullföljt
Gustav WieslanderOK Skärmenej start

U2

2 230 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker JohanssonOK Skärmen28:0612:36
2Noah Nilsson-DagEds SK30:33+2:2713:41
3Valfrid MattssonEds SK31:48+3:4214:15
4Joel GustafssonEds SK31:53+3:4714:17
5Oskar GalleEds SK31:56+3:5014:19
6Agnes MalmEds SK32:17+4:1114:28
7Freya GustafssonOK Skärmen32:33+4:2714:35
8Oriana PazOK Skärmen32:42+4:3614:39
9Ella BryntessonEds SK40:59+12:5318:22
10Hampus GustafssonEds SK45:38+17:3220:27
11Emma JohanssonOK Skärmen46:13+18:0720:43
12Ella JohanssonOK Skärmen50:09+22:0322:29
13Oskar BryntessonEds SK50:25+22:1922:36
14Pontus MattssonEds SK50:49+22:4322:47
15Jessica ErikssonOK Skärmen1:00:40+32:3427:12

Extra Kort

3 410 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Magnus GalborgenEds SK46:1813:34
2Arvid GalborgenEds SK47:41+1:2313:59
3Jenny OlssonStigsökarna47:46+1:2814:00
4Karlsson MorganOK Skärmen51:55+5:3715:13
5Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK58:31+12:1317:09
6Nina PetterssonÅmåls OK58:32+12:1417:09
7Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb59:54+13:3617:33
8Larry WieslanderOK Skärmen1:04:01+17:4318:46
9Ingela KarlssonStigsökarna1:08:22+22:0420:02
10Yvonne GalborgenEds SK1:19:30+33:1223:18
11Liv LindOK Skärmen1:20:50+34:3223:42
Märit GustafssonEds SKej godkänd

Extra Lång

3 950 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas JohanssonÅmåls OK32:158:09
2Jörgen ÅhlÅmåls OK38:36+6:219:46
3Gert AnderssonEds SK42:51+10:3610:50
4Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb45:41+13:2611:33
5Maria ErikssonEds SK45:50+13:3511:36
6Tomas CarlssonÅmåls OK54:05+21:5013:41
7Staffan OlssonStigsökarna56:59+24:4414:25
8Kristina HellströmÅmåls OK58:25+26:1014:47
9Anneli GordonStigsökarna1:11:02+38:4717:58
Henrik KahraÅmåls OKej godkänd
Tommy ReuterÅmåls OKutgått
Patrik IsacssonStigsökarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser