Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sörklubbs #6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sörklubbs #6
Arrangörsorganisation: Rehns BK
Datum: tisdag 29 maj 2018

Öppen motion 1

1 720 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny ForsellRehns BK19:4111:26
2Hugo RydesäterRehns BK26:52+7:1115:37
3Elisia SvedbergRehns BK27:09+7:2815:47
4Edvin SvedbergRehns BK32:45+13:0419:02
5Erik SvedbergRehns BK33:58+14:1719:44
Marcus UnborgAlfta-Ösa OKej godkänd
Lukas AdrekusLjusne-Ala OKutgått

Öppen motion 3

2 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Göran AnderssonRehns BK25:4811:07
2Tilda LagerhällRehns BK32:21+6:3313:56
3Helene LagerhällRehns BK33:08+7:2014:16
4Arvid JohanssonRehns BK33:36+7:4814:28
5Vilgot HenryssonAlfta-Ösa OK35:24+9:3615:15
6Hanna RydesäterRehns BK42:44+16:5618:25
7Kerstin BlomRehns BK42:50+17:0218:27
8Christina ErikssonAlfta-Ösa OK43:17+17:2918:39
9Elina SvedbergAlfta-Ösa OK1:05:44+39:5628:20
10Peter SvedbergAlfta-Ösa OK1:05:45+39:5728:20

Öppen motion 5

3 030 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin BlombergSegersta OK29:049:35
2Henrik FröjdRehns BK29:33+0:299:45
3Jonathan MagnussonRehns BK32:53+3:4910:51
4Arvid AnderssonVallsta SK37:29+8:2512:22
5Wiliam HussonIFK Bergvik37:31+8:2712:22
6Henrik MagnussonRehns BK43:21+14:1714:18
7Elisabeth SkoglundSegersta OK45:40+16:3615:04
8Jonas BlombergSegersta OK49:53+20:4916:27
9Nils BlombergSegersta OK49:54+20:5016:28
10Gun SvenssonRehns BK53:38+24:3417:42
11Anna-Karin EklundSöderhamns OK54:55+25:5118:07
12Monica HåbergSöderhamns OK1:01:42+32:3820:21
13Monica SandbergLjusne-Ala OK1:01:43+32:3920:22
Marie FröjdRehns BKej godkänd

Öppen motion 7

3 450 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin LadängesAlfta-Ösa OK27:227:55
2Magnus UnborgAlfta-Ösa OK28:03+0:418:07
3Göran ForslinRehns BK32:31+5:099:25
4Erik AnderssonVallsta SK33:00+5:389:33
5Erica EdmanRehns BK33:31+6:099:42
6Lennart WahlgrenRehns BK37:31+10:0910:52
7Anders AnderssonSegersta OK39:56+12:3411:34
8Per Arne EvaldssonOK Gynge41:27+14:0512:00
9Birgitta WinbladRehns BK41:58+14:3612:09
10Annika OttenbäckSegersta OK42:07+14:4512:12
11Göran BergqvistRehns BK43:54+16:3212:43
12Per Anders HanssonSöderhamns OK45:48+18:2613:16
13Ingvar SöderkvistSöderhamns OK46:12+18:5013:23
14Nisse JohanssonRehns BK47:24+20:0213:44
15Erik BromanAlfta-Ösa OK49:56+22:3414:28
16Lars-Ivar SvenssonRehns BK50:33+23:1114:39
17John BerglundAlfta-Ösa OK53:44+26:2215:34
18Christer LagerhällRehns BK54:53+27:3115:54
19Lars EkengrenSöderhamns OK55:20+27:5816:02
20Anna BlombergSegersta OK57:26+30:0416:38
21Stig LundströmLjusne-Ala OK58:14+30:5216:52
22Håkan EnglundAlfta-Ösa OK58:37+31:1516:59
23Mikael WallinLjusne-Ala OK59:45+32:2317:19
Ingela RydesäterRehns BKej godkänd
Leif EdejernIFK Bergvikutgått

Öppen motion 9

5 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JohanssonRehns BK39:077:45
2Erik LundhRehns BK44:06+4:598:45 Ladda ner rutt i gpx-format
3Lars OlovssonRehns BK55:53+16:4611:05
4Saulius AndrekusLjusne-Ala OK55:58+16:5111:06
5Peter RydesäterRehns BK57:13+18:0611:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser