Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 3
Arrangörsorganisation: Halmstad OK
Datum: onsdag 6 juni 2018

D16

3 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara PerssonHalmstad OK35:529:11
2Emmy WallinFalkenbergs OK1:15:57+40:0519:28

H16

4 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin PerssonHalmstad OK32:007:06
2Emil JägstedtHalmstad OK41:28+9:289:12
3Arvid LundqvistHalmstad OK48:24+16:2410:45
4Isak BengtssonOK Lindéna50:27+18:2711:12
Malte KristianssonHalmstad OKej godkänd

D14

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fanny HanssonFalkenbergs OK32:179:46
2Sophia BengtssonLaholms IF OK56:21+24:0417:04

H14

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav LundqvistHalmstad OK40:0712:09
2Albin JägstedtHalmstad OK1:17:59+37:5223:37

D14 Kort

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda LindqvistHalmstad OK31:2510:28

D12

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma PerssonHalmstad OK30:2510:08
2Julia LönnHalmstad OK35:05+4:4011:41 Ladda ner rutt i gpx-format
3Jenny SeverinssonHylte OK40:29+10:0413:29
4Mira WallinFalkenbergs OK1:01:20+30:5520:26

H12

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel EkströmHalmstad OK31:2910:29
2Elliot JägstedtHalmstad OK43:26+11:5714:28
3Gustaf GusedFalkenbergs OK58:26+26:5719:28

H12 Kort

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl BäckmanHalmstad OK38:3417:31
2Malte HolmHalmstad OK40:39+2:0518:28
3Axel MagnussonHalmstad OK46:58+8:2421:20

D10

2 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karla BengtssonLaholms IF OK23:5410:51
2Olivia LindgrenFalkenbergs OK28:52+4:5813:07
3Sara LönnHalmstad OK29:11+5:1713:15
4Selma HolmHalmstad OK33:15+9:2115:06

H10

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan GusedFalkenbergs OK33:4715:21
2Ivar LejonLaholms IF OK36:42+2:5516:40
3Albin StamfjordFalkenbergs OK37:50+4:0317:11

Inskolning

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Johannes BengtssonLaholms IF OKfullföljt
Harry KnopfHalmstad OKfullföljt
Robin LönnHalmstad OKfullföljt
Stina PerssonHalmstad OKfullföljt
Emil RanmarOK Lindénafullföljt
Love RanmarOK Lindénafullföljt
Ingrid ThorHalmstad OKfullföljt
Julia BergHalmstad OKej godkänd

U1

2 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia LindgrenFalkenbergs OK15:587:59
2Oskar RöllikeOK Lindéna17:07+1:098:33
3Elin BergHalmstad OK18:52+2:549:26
4Olle WalterssonOK Lindéna19:05+3:079:32
5Oskar TengvallOK Lindéna20:01+4:0310:00
6Stina GustafssonHalmstad OK22:01+6:0311:00
7Axel StamfjordFalkenbergs OK23:59+8:0111:59
8Emil RöllikeOK Lindéna26:45+10:4713:22
9Moa HallbergHalmstad OK26:50+10:5213:25
10Elina ThorHalmstad OK30:52+14:5415:26
11Leo FingalHalmstad OK39:39+23:4119:49
12Otto AnderssonHalmstad OK39:47+23:4919:53
Sam JonsborgHalmstad OKej godkänd

U2

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August MagnussonLaholms IF OK27:4512:36
2Signe FagerströmHalmstad OK32:56+5:1114:58
3Loke JagetegFalkenbergs OK33:23+5:3815:10
4Hilma KnopfHalmstad OK36:23+8:3816:32
5Oskar WallinFalkenbergs OK40:37+12:5218:27
6Sven ThorHalmstad OK50:06+22:2122:46
Tindra LindvallEj klubbanslutenej start

Öppen motion 4

3 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GusedFalkenbergs OK31:119:26
2Benny WallinFalkenbergs OK35:32+4:2110:46
3Håkan LejonLaholms IF OK47:11+16:0014:17
4Sandra WallinFalkenbergs OK1:11:35+40:2421:41

Öppen motion 6

4 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael LundqvistHalmstad OK32:507:17
2Joakim GustafssonHalmstad OK33:56+1:067:32
3Ulrik MagnussonHalmstad OK35:25+2:357:52
4Per KristianssonHalmstad OK42:23+9:339:25
5Fredrik MagnussonLaholms IF OK43:39+10:499:42
6Dan SjöholmHalmstad OK53:35+20:4511:54
7Mattias JägstedtHalmstad OK54:08+21:1812:01
8Ola AndertoftMarkaryds FK54:32+21:4212:07
9Jan KarlssonHalmstad OK56:09+23:1912:28
10Sara JägstedtHalmstad OK1:01:50+29:0013:44
11Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:22:51+50:0118:24
Paulina JägstedtHalmstad OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser