Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomskretstävling IF Hagen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomskretstävling IF Hagen
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: onsdag 16 maj 2018

Hjobygdens OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Myra BedinGrön D (3)40:3323:02
2Saga PetterssonGrön D (3)40:3723:04
4Linnea EkmarkGul D (6)1:09:5121:21
5Mattias AnderssonGul H (7)1:08:2920:56
6Jonna MilesäterVit D (9)1:03:4523:47
6Jesper MilesäterVit H (11)45:5217:06
1Sofia JanssonOrange D (1)ej godkänd
5Lovisa AnderssonGul D (6)ej godkänd
6Teodor LundborgViolett H (8)ej godkänd
8Elvira BernuddVit D (9)ej godkänd
9Hanna SvenssonVit D (9)ej godkänd

IF Hagen

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erica BogrenViolett D (1)54:4912:50
1Johan MårtenssonViolett H (8)28:376:42
1Agnes JohanssonGul D (6)31:089:31
1Edvin NordlundVit H (11)35:2413:12
1Olle HedmanViolett Vu (9)25:305:58
2Emma AhlénGul D (6)36:4111:13
2Cristian LinderothVit H (11)36:5013:44
2Anton CarlssonViolett H (8)30:167:05
2Albin AlsiöViolett Vu (9)26:486:16
3Josephine LinderothGul D (6)52:3816:05
4Oscar StombergViolett Vu (9)39:229:13
4Liam JohanssonViolett H (8)43:4510:14
5Linus AhlénViolett H (8)46:3110:53
6Åsa AlsiöViolett Vu (9)48:0511:15
7Jonatan SahlénVit H (11)48:0017:54
7Henrik LinderothViolett Vu (9)48:1511:17
8Filip BergqvistVit H (11)50:5518:59
6Johan FriskGul H (7)ej godkänd
7Hampus SahlénGul H (7)ej godkänd
7Erik GullbrandViolett H (8)ej godkänd

SOK Träff

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Noah FalkanderGul H (7)34:3610:34
1Siri BjörkVit D (9)43:0516:04
2Hugo TotfénGul H (7)37:3011:28
2Molly ÅgesjöVit D (9)43:5616:23
3Gustav ErikssonVit H (11)41:4715:35
3Ida TofténVit D (9)48:5118:13
3Carl StrandbyViolett Vu (9)37:568:53
4Rasmus FlorinGul H (7)1:06:1120:14
4Milou AnderssonVit D (9)57:2121:23
4Gösta LundgrenVit H (11)41:5415:38
5Fredrik FalkanderViolett Vu (9)41:189:40
5Carl NorbergVit H (11)42:4315:56
10Zeb AnderssonVit H (11)57:5921:38
6Tova FlorinGul D (6)ej godkänd

Tibro OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Simon SamuelssonGrön H (1)38:0421:37
3Lukas AndrénViolett H (8)43:1910:08
3Hugo GustavssonGul H (7)58:5318:00
3Stina GradGrön D (3)41:3223:35
5Lovisa SamuelssonVit D (9)59:3322:13
9Gustaf GradVit H (11)52:4719:41
11Vincent SamuelssonVit H (11)58:2121:46
7Agnes BarkestamVit D (9)ej godkänd
8Gustav LidmanViolett H (8)ej godkänd
9Marie OlssonViolett Vu (9)ej godkänd

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Anders BerkelundViolett Vu (9)49:5011:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser