Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOL nr 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOL nr 3
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: torsdag 24 maj 2018

Damer Lång

3 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla HellmanSundsvalls OK58:3917:27
2Christina FlordalLjusdals OK1:08:43+10:0420:27
3Elvy PeterssonSundsvalls OK1:20:00+21:2123:48
Margareta NobornSundsvalls OKej godkänd

Herrar Lång

3 360 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalinSundsvalls OK38:1311:22 Ladda ner rutt i gpx-format
2Winn BjörklundSundsvalls OK41:42+3:2912:24
3Björn AbelssonSundsvalls OK45:13+7:0013:27
4Christer MöllenbergTimrå SOK46:12+7:5913:45
5Karl-Erik NorlingSundsvalls OK47:00+8:4713:59
6Ove JanssonSundsvalls OK48:59+10:4614:34
7Åke HöglundTimrå SOK49:29+11:1614:43
8Tore LundgrenSundsvalls OK53:17+15:0415:51
9Kjell ErikssonVK Uvarna55:05+16:5216:23
10Sten-Olov HellbergSundsvalls OK1:01:31+23:1818:18
11Jon FlordalLjusdals OK1:03:02+24:4918:45
12Gunnar MellinTimrå SOK1:05:13+27:0019:24
13Ove PeterssonSundsvalls OK1:22:56+44:4324:40
Sören JanssonSundsvalls OKej godkänd

Damer Kort

2 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjördis FridlundKovlands IF1:04:3024:31
2Kristina NorlingSundsvalls OK1:10:35+6:0526:50
3Barbro LindholmSundsvalls OK1:11:11+6:4127:03
4Kerstin BrunnSundsvalls OK1:12:32+8:0227:34
Anna-Britt JohanssonSundsvalls OKutgått
Berith LindvallSundsvalls OKåterbud

Herrar Kort

2 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Göran ForsTimrå SOK50:3819:15
2Inge FröjdSundsvalls OK52:02+1:2419:47
3Håkan EnerudTimrå SOK52:39+2:0120:01
4Kjell AnderssonSundsvalls OK54:01+3:2320:32
5Björnar OlssonForsa OK54:52+4:1420:51
6Bernt NordinVK Uvarna55:36+4:5821:08
7Roland LundqvistTimrå SOK56:16+5:3821:23
8Göran BergSundsvalls OK58:58+8:2022:25
9Ingmar SöderströmSundsvalls OK1:00:44+10:0623:05
10Tomas KyrkTimrå SOK1:01:22+10:4423:20
11Bernt KårbergTimrå SOK1:02:07+11:2923:37
12Göran NilssonVK Uvarna1:04:32+13:5424:32
13Gunnar NorénNjurunda OK1:13:24+22:4627:54
Åke JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Gunder BorgKovlands IFej godkänd
Lennart ÖsterbergSundsvalls OKåterbud

Promenad

1 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar JonssonKovlands IF18:0011:55
2Anita NorénNjurunda OK21:10+3:1014:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser