Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, natt, och Swedish League, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, natt, och Swedish League, #1
Arrangörsorganisation: Hässleholms OK
Datum: fredag 29 mars 2019

D21 Elit

10 720 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:19:53
2Susen LöschÄrla IF1:21:25+1:32
3Lilian ForsgrenOK Tisaren1:21:50+1:57
4Alva OlssonLinköpings OK1:22:08+2:15
5Elin MånssonIFK Göteborg Orientering1:25:15+5:22
6Sara SjökvistJärla Orientering1:25:51+5:58
7Andrea SvenssonOK Tisaren1:27:42+7:49
8Johanna ÖbergOK Linné1:27:49+7:56
9Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:27:53+8:00
10Marianne HaugIK Hakarpspojkarna1:28:03+8:10
11Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:28:57+9:04
12Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:30:13+10:20
13Johanna ÖbergOK Hällen1:31:39+11:46
14Johanna EngströmOK Hällen1:33:23+13:30
14Lisa AnderssonÄrla IF1:33:23+13:30
16Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:33:36+13:43
17Ursula Kadan  (ej SM)OK Pan-Kristianstad1:33:43+13:50
18Lovisa PerssonOK Tisaren1:35:44+15:51
19Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK1:36:47+16:54
20Kristin OlovssonOK Linné1:36:54+17:01
21Louise LundgrenVäxjö OK1:37:08+17:15
22Ida HylanderNyköpings OK1:38:58+19:05
23Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad1:39:22+19:29
24Lisa JohanssonOK Tranan1:39:23+19:30
25Elin ClassonOK Orinto1:40:40+20:47
26Kristin HylanderNyköpings OK1:40:48+20:55
26Rebecka LindbergOK Roslagen1:40:48+20:55
28Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:41:03+21:10
29Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad1:41:24+21:31
30Louise Beech (ej SM)IK Hakarpspojkarna1:43:01+23:08
31Pim HedbergOK Pan-Kristianstad1:43:07+23:14
32Rebecka HylanderNyköpings OK1:43:30+23:37
33Elin HögstrandIFK Göteborg Orientering1:44:15+24:22
34Julia OhlssonOK Linné1:49:06+29:13
35Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:50:02+30:09
36Jonna JungåkerSundsvalls OK1:51:32+31:39
37Julia DavidssonÄrla IF1:52:37+32:44
38Kate MorrisonOK Linné1:53:45+33:52
39Erica HöstHjärnarps OL2:04:31+44:38
40Emma LindgrenVisborgs OK2:08:13+48:20
41Junia BirgerssonVisborgs OK2:11:14+51:21
42Linnea GustafssonOK Gynge2:24:13+1:04:20
43Carin StenbergHelsingborgs SOK2:31:15+1:11:22
Josefin ErlandssonOK Milanej godkänd
Maria BjörklundStora Tuna OKej godkänd
Hedwig HaasOK Linnéej godkänd
Aina EdgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Annie LennartssonSkåneslättens OLåterbud
Saga SanderOK Milanåterbud
Stina NordinSundsvalls OKåterbud
Malin Leijon LindOK Kolmårdenåterbud
Rebecka HeinrupTullinge SKåterbud
Isia Basset (ej SM)IFK Göteborg Orienteringåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser