Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sävedalens AIK, KM 2018

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sävedalens AIK, KM 2018
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: tisdag 12 juni 2018

D17-39

4 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria MagnussonSävedalens AIK36:317:46
2Kateryna DzemaSävedalens AIK43:33+7:029:15
3Lisa GustafssonSävedalens AIK46:18+9:479:51
4Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK46:21+9:509:51
5Amanda ClaessonSävedalens AIK46:30+9:599:53
6Klara PålssonSävedalens AIK47:07+10:3610:01
7Elin HamreforsSävedalens AIK48:12+11:4110:15
8Lisa PalmSävedalens AIK49:37+13:0610:33
9Stina BergSävedalens AIK52:28+15:5711:09
10Sofia EbermarkSävedalens AIK53:40+17:0911:25
11Anna BrodinSävedalens AIK55:05+18:3411:43
12Maria KlamfeltSävedalens AIK56:35+20:0412:02
13Joanna MalmkvistSävedalens AIK1:04:19+27:4813:41
14Janni AxelssonSävedalens AIK1:08:12+31:4114:30
15Kajsa NormanSävedalens AIK1:11:49+35:1815:16
16Anna NordholmSävedalens AIK1:19:56+43:2517:00
Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Sanna SvenssonSävedalens AIKej start
Therese AlfredssonSävedalens AIKej start

H17-39

6 200 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus MillegårdSävedalens AIK37:256:02
2Heino OllinSävedalens AIK40:56+3:316:36
3Sergey FedatsenkaSävedalens AIK40:59+3:346:36
4Fredrik WennermarkSävedalens AIK43:47+6:227:03
5Otto StuhlhoferOK Landehof44:35+7:107:11
6Carl JosefssonSävedalens AIK45:14+7:497:17
7Johan LevinSävedalens AIK45:24+7:597:19
8Karl LevinSävedalens AIK45:39+8:147:21
9Henrik OlaussonSävedalens AIK46:09+8:447:26
10Vitalii HychkoSävedalens AIK46:44+9:197:32
11Ilya BeliankaSävedalens AIK47:04+9:397:35
12Odd WallumSävedalens AIK47:09+9:447:36
13Johan WikströmSävedalens AIK47:27+10:027:39
14Fredrik WeihardSävedalens AIK48:53+11:287:53
15Simon LarssonSävedalens AIK50:31+13:068:08
16Erik BengtssonSävedalens AIK55:34+18:098:57
17Per NordholmSävedalens AIK58:21+20:569:24
18Johannes HolmgrenSävedalens AIK1:00:48+23:239:48
19Henrik BrusSävedalens AIK1:04:46+27:2110:26
20Marcus KempeSävedalens AIK1:05:05+27:4010:29
21Andreas KarlssonSävedalens AIK1:12:35+35:1011:42
John GabrielssonSävedalens AIKej godkänd
Emil ErikmatsSävedalens AIKej start
Erik LindgrenSävedalens AIKej start

D16

3 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia LindbladSävedalens AIK37:5411:29

H16

3 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper SkeppSävedalens AIK29:107:28
2Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK31:34+2:248:05
3Nils GrimbeckSävedalens AIK31:46+2:368:08
4Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK34:47+5:378:55
5Anton KastrupFK Herkules39:02+9:5210:00
6David ErikmatsSävedalens AIK44:59+15:4911:32
Emil RavakkoSävedalens AIKej start

D14

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen NormanSävedalens AIK35:4311:31
2Matilda WallströmSävedalens AIK38:41+2:5812:28
Amanda Ström EckerlidSävedalens AIKej start

H14

3 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid SkeppSävedalens AIK22:486:54
2Simon BååthSävedalens AIK25:32+2:447:44
3Emil LindbladSävedalens AIK26:38+3:508:04
4Gunnar FovaeusSävedalens AIK27:32+4:448:20
5Axel GrimbeckSävedalens AIK40:58+18:1012:24
6Carl-Johan StåhlSävedalens AIK48:21+25:3314:39
7Marcus SöderbomSävedalens AIK58:51+36:0317:50

D12

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe KullanderSävedalens AIK21:259:44
2Miranda WallströmSävedalens AIK23:37+2:1210:44

H12

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SkeppSävedalens AIK19:519:01
2Arild ErikmatsSävedalens AIK20:58+1:079:31
3Max VetterSävedalens AIK24:58+5:0711:20
4Dante WallinSävedalens AIK29:58+10:0713:37
5Gustav StåhlSävedalens AIK33:45+13:5415:20
Axel Ström EckerlidSävedalens AIKej start
Isak ÖgrenSävedalens AIKej start

D10

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa LindgrenSävedalens AIK19:3810:20
2Vera IngulfSävedalens AIK21:26+1:4811:16
3Moa WallströmSävedalens AIK21:40+2:0211:24

H10

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Herman PetterssonSävedalens AIK12:026:20
2Filip StåhlSävedalens AIK12:54+0:526:47
3Linus WeihardSävedalens AIK13:51+1:497:17
4Joakim SöderbomSävedalens AIK14:46+2:447:46
5Bruno FovaeusSävedalens AIK18:25+6:239:41
6Felix WeihardSävedalens AIK21:34+9:3211:21

D40

3 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette BernhedSävedalens AIK39:1211:12
2Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK44:35+5:2312:44
3Gunilla AxelssonSävedalens AIK47:49+8:3713:39
4Helena BengtssonSävedalens AIK49:52+10:4014:14

H40

4 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas BörstellSävedalens AIK37:318:43
2Magnus JosefssonSävedalens AIK37:36+0:058:44
3David GabrielssonSävedalens AIK45:26+7:5510:33
4Erik ÖsterlinSävedalens AIK57:09+19:3813:17
5Fredric GustafssonSävedalens AIK1:04:11+26:4014:55
Björn LindbladSävedalens AIKutgått
Magnus Ö BernhedSävedalens AIKej start

H60

3 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan MillegårdSävedalens AIK40:0011:25
2Ingemar CarlssonSävedalens AIK47:52+7:5213:40
3Jan LarssonSävedalens AIK1:05:10+25:1018:37
4Hans CarlstedtSävedalens AIK1:11:50+31:5020:31
Martin EickhoffSävedalens AIKej start
Anders AxelssonSävedalens AIKej start

U1

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik OdénSävedalens AIK18:209:10
2Thure SundbäckSävedalens AIK19:47+1:279:53
3Knut GrenSävedalens AIK25:29+7:0912:44
4Vilma SandahlSävedalens AIK26:09+7:4913:04
5Jacob BörstellSävedalens AIK27:11+8:5113:35
6Isabelle SundholmSävedalens AIK28:32+10:1214:16
7Agnes LindgrenSävedalens AIK30:26+12:0615:13
8Angelica LjungmanSävedalens AIK30:58+12:3815:29
9Sara DahlénSävedalens AIK31:01+12:4115:30
10Gustav BörstellSävedalens AIK41:51+23:3120:55

Öppen motion 3

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena TornéusSävedalens AIK36:5411:31
2Ann GrimbeckSävedalens AIK41:13+4:1912:52
3Kerstin LindbladSävedalens AIK44:57+8:0314:02
Anton PaulinderSävedalens AIKej godkänd

Öppen motion 5

3 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SöderbomSävedalens AIK32:138:42
2David DjurbäckSävedalens AIK33:07+0:548:57
3Stefan NormanSävedalens AIK37:07+4:5410:01
4Andreas LindqvistSävedalens AIK42:05+9:5211:22
5Matilda LekbergSävedalens AIK47:03+14:5012:42
6Peter LekbergSävedalens AIK47:11+14:5812:45
7Per FerqvistSävedalens AIK47:35+15:2212:51
8Karin JohanssonSävedalens AIK48:23+16:1013:04
9Thomas ReichelSävedalens AIK1:10:33+38:2019:04
Marie EckerlidSävedalens AIKej start
Ulf StrömSävedalens AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser