Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Dag - Sydvästra kretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Dag - Sydvästra kretsen
Arrangörsorganisation: Frosta OK
Datum: onsdag 15 augusti 2018

Andrarums IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Hans PerssonÖppen 8 (4)47:09+14:1910:09

Eslövs FK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karin JakobssonD75 (2)43:1121:42
1Kerstin OlssonÖppen 5 (12)41:3613:07
2Thomas NilssonH45 (13)36:23+1:567:57
2Bengt OlssonH55 (6)44:23+1:1010:05
3Anne UddD55 (6)39:56+5:1311:40
7Sven-Otto JönssonH65 (11)48:50+13:0614:16
7Bo-Arne OlssonH45 (13)50:19+15:5211:00
10Lea PalmÖppen 5 (12)1:04:44+23:0820:25
12Tobias PalmH45 (13)1:10:12+35:4515:21Ladda ner rutt i gpx-format
Jonas HörströmH35 (9)ej godkänd

FK Åsen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magnus EmilssonH35 (9)38:438:20
3Frida EmilssonD12 (4)27:43+6:5013:51
4Marie SvenssonD35 (7)1:08:07+24:5214:54
Eva OlssonD45 (5)ej godkänd
Erik OlssonH14 (5)ej godkänd
Olivia SvenssonD10 (2)ej godkänd

Frosta OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alexander BjärbyH10 (1)24:1815:11
2Karin LindholmÖppen 5 (12)42:27+0:5113:23
4Linnéa BjärbyD12 (4)28:54+8:0114:27
4Simon MalmqvistÖppen 2 (8)40:46+8:0320:23
4Janne LindholmH65 (11)41:59+6:1512:16
5Malin MalmqvistÖppen 5 (12)50:39+9:0315:58
6Anders HellrupH55 (6)1:01:17+18:0413:55
9Sven-Erik PerssonÖppen 5 (12)1:04:20+22:4420:17
11Susanne GöranssonÖppen 5 (12)1:09:28+27:5221:54
12Mikael NilssonÖppen 5 (12)1:10:36+29:0022:16
Torill SvendsenD65 (3)ej start

Lunds OK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lotta LinseforsD55 (6)34:4310:09
1Emil AnderssonH12 (2)24:2112:10
1Elsa EricssonD16 (1)1:25:0420:57
1Sara LjungqvistD12 (4)20:5310:26
1Anna LjungqvistD45 (5)48:5511:07
1Ulf MinörH55 (6)43:139:49
1Hanna ModinD35 (7)43:159:27
1Pontus GustavssonH45 (13)34:277:32
1Anders SvenssonÖppen 8 (4)32:507:04
1Loke HedbergH16 (3)32:257:59
2Tova HermodssonD20 (3)46:46+9:5210:43
2Lisa ElmerfjordD45 (5)52:28+3:3311:55
2Teo Wallin ÖdénÖppen 2 (8)33:36+0:5316:48
2Isak AnderssonH14 (5)31:29+2:209:15
2Eva-Lotta BengtslinD35 (7)53:06+9:5111:37
2Allan HedbergH21 (10)36:51+5:327:22
3Karl-Gunnar OlssonH55 (6)48:36+5:2311:02
3Petra EklundD21 (3)56:25+19:2812:09
3Johan GustafsonH35 (9)46:14+7:319:57
3Tina LjungqvistD20 (3)53:19+16:2512:13
3Jenny DanielsonÖppen 5 (12)43:04+1:2813:35
3Fabian LjungqvistH45 (13)39:11+4:448:34
3Daniel HellbergH21 (10)37:19+6:007:27
4Mattias WallinH35 (9)50:17+11:3410:50
4Patrick AdlercreutzH55 (6)48:39+5:2611:03
4Ingela AnderssonD55 (6)40:25+5:4211:49
5Anna AnderssonD35 (7)1:11:15+28:0015:35
5Stefan MagnussonH35 (9)50:35+11:5210:54
5Ann-Kristin SjöströmD55 (6)41:51+7:0812:14
5Flor VillafuerteÖppen 2 (8)55:34+22:5127:47
6Maria SvenssonD35 (7)1:21:12+37:5717:46
6Linnea SvenssonÖppen 2 (8)1:05:04+32:2132:32
6Raul HindovH45 (13)49:21+14:5410:47
6Anna FreijÖppen 5 (12)55:57+14:2117:38
6Pesho HedbergH21 (10)39:34+8:157:54
7Stina SvenssonÖppen 2 (8)1:05:55+33:1232:57
7Henrik EklundH35 (9)57:58+19:1512:29
7Erik SchultzH21 (10)40:34+9:158:06
7Cecilia ÖdénD35 (7)1:29:21+46:0619:33
8Maria JohanssonÖppen 5 (12)1:02:02+20:2619:34
8Alfred SvenssonÖppen 2 (8)1:07:12+34:2933:36
8Richard AnderssonH35 (9)1:37:30+58:4721:00
8Jens SörvikH45 (13)51:21+16:5411:14
9Anders EricssonH45 (13)51:50+17:2311:20
9Karl MinörH21 (10)1:04:58+33:3912:59
10Christer JönssonH65 (11)1:06:09+30:2519:20
Erik GottmoH16 (3)ej godkänd
Lucas TreldalH16 (3)ej start
Mikael NilssonH35 (9)ej start
Kjell BjörupH85ej start

Malmö OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonathan GunnarssonH21 (10)31:196:15
2Emanuel StridH35 (9)40:03+1:208:37
2Alfred AlthinH16 (3)36:29+4:048:59
2Arne GustafssonH75 (6)40:23+0:0812:44
2Håkan NilssonH65 (11)36:56+1:1210:47
3Berit SchannongD65 (3)55:22+11:2317:27
3Annika JohanssonÖppen 2 (8)40:31+7:4820:15
3Jenny LindblomD35 (7)1:04:10+20:5514:02
3Håkan BrostH75 (6)44:05+3:5013:54
3Viktor AlthinH14 (5)39:20+10:1111:34
4Pär RingströmÖppen 8 (4)1:17:59+45:0916:48
4Ann-Louise JohanssonÖppen 5 (12)47:05+5:2914:51
5Paul SchannongH75 (6)54:46+14:3117:16
5Magnus JonassonH45 (13)48:23+13:5610:35
5Lars JohanssonH65 (11)42:47+7:0312:30
6Gert OlssonH75 (6)1:09:21+29:0621:52
8Roland DahlmanH65 (11)53:20+17:3615:35
Hannah PetersonD21 (3)ej start
Agnes LindblomD16 (1)ej start
Ingemar TuressonH75 (6)ej start
Clara ErikssonÖppen 5 (12)ej start

OK Pan-Kristianstad

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jannie HagårdD21 (3)39:03+2:068:24
4Raimo SalminenH75 (6)46:09+5:5414:33

OK Roskilde

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Christine SvendsenD45 (5)1:02:09+13:1414:07

OK Silva

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Håkan JonssonH65 (11)1:09:46+34:0220:23

Rehns BK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars-Ivar SvenssonH65 (11)35:4410:26
2Gun SvenssonD65 (3)51:03+7:0416:06

Rävetofta OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Maj-Britt ByströmD65 (3)43:5913:52
3Willie OlssonH65 (11)38:18+2:3411:11
6Tina HagårdD55 (6)45:07+10:2413:11
9Tord MartinssonH65 (11)55:43+19:5916:17

Skåneslättens OL

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders CarlssonH75 (6)40:1512:41
1Adam JohanssonH14 (5)29:098:34
1Pia OlssonD21 (3)36:577:57
1Malte MöllerÖppen 2 (8)32:4316:21
1Lovisa WeidenD20 (3)36:548:27
2Maria Foster SchadD75 (2)1:36:22+53:1148:25
2Christina SegerslättD55 (6)39:39+4:5611:35
2Saga ChristensenD12 (4)22:04+1:1111:02
2Johan SanderÖppen 8 (4)36:53+4:037:56
4Gustav ÅkessonH14 (5)56:43+27:3416:40
4Stefan PålssonH21 (10)38:38+7:197:43
4Christina OlssonD45 (5)1:17:59+29:0417:43
4Ulf LinderfalkH45 (13)43:40+9:139:33
5Sten SegerslättH55 (6)56:25+13:1212:49
5Adam SegerslättH21 (10)39:22+8:037:52
6Robert TiensuuH35 (9)50:41+11:5810:55
6Gert OlssonH65 (11)45:26+9:4213:17
7Helén ÅkessonÖppen 5 (12)56:49+15:1317:55
8Bengt-Åke BerntssonH21 (10)49:50+18:319:58
10Henrik WeidenH45 (13)1:00:36+26:0913:15
11Björn ÅkessonH45 (13)1:05:06+30:3914:14
Jan JohanssonH45 (13)diskvalificerad
Jakob ÅkessonH12 (2)ej godkänd
Tuva ChristensenD10 (2)ej godkänd
Fredrik SalomonssonH21 (10)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser