Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagshelg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagshelg
Arrangörsorganisation: OK Roslagen
Datum: tisdag 1 maj 2012

D21

6 830 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amélie ChataingKalevan Rasti47:196:55
2Kristina RobertoOK Linné51:51+4:327:35
3Sofia TörnqvistIFK Lidingös Skid o OK53:27+6:087:49
4Jenny WegmullerOK Rodhen54:56+7:378:02
5Hilda ForsgrenTäby OK55:52+8:338:10
6Elin StrömIFK Lidingös Skid o OK56:22+9:038:15
7Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL57:32+10:138:25
8Amilia BjörklundSävedalens AIK57:56+10:378:28
9Linda LarssonJärfälla OK58:14+10:558:31
10Maria Von SchmalenséeTäby OK58:46+11:278:36
11Maria PabichTäby OK59:33+12:148:43
11Helena ForsbergSkogslöparna59:33+12:148:43
13Charlotte WatsonOK Ravinen59:56+12:378:46
14Maria SjölanderOK Rodhen1:00:42+13:238:53
15Sofie SihverIFK Lidingös Skid o OK1:03:22+16:039:16
16Terese HerlinAttunda OK1:03:31+16:129:17
17Karin LundbergJärfälla OK1:05:43+18:249:37
18Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:06:03+18:449:40
19Otsamo PihlaHelsingin Suunnistajat1:07:37+20:189:53
20Ida KallurOK Ravinen1:07:48+20:299:55
21Alexandra BjärrenholtVallentuna-Össeby OL1:09:06+21:4710:07
22Maria HellströmVäsby OK1:09:31+22:1210:10
23Sara GrenmarkTullinge SK1:09:40+22:2110:12
24Sarah-Jane GaffneyOK Ravinen1:11:20+24:0110:26
25Johanna RagvaldOK Linné1:13:56+26:3710:49
26Laurine LoterieTA Douai1:14:36+27:1710:55
27Elin LindTierps SOK1:17:15+29:5611:18
28Elin SundqvistTullinge SK1:18:00+30:4111:25
29Evelina WallentinÖstersunds OK1:19:33+32:1411:38
Caroline WestbomOK Österåkerej start
Emily KempOK Linnéej start
Elin SjölanderOK Rodhenej start
Elin HamreforsOK Landehofej start
Alexandra SundgrenVallentuna-Össeby OLej start

H21

7 930 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philippe AdamskiKalevan Rasti45:445:46
2Niklas AldénOK Linné49:02+3:186:10
3Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF50:55+5:116:25 Ladda ner rutt i gpx-format
4David LingforsOK Linné51:09+5:256:27
5Mårten WaldenfjordJärfälla OK51:47+6:036:31
6Per-Åke OlssonOK Ravinen53:14+7:306:42
7Richard RobinsonOK Ravinen54:53+9:096:55
8Ulrik ImbergOK Linné55:29+9:456:59
9Rémi DuboisRajamäen Rykmentti58:07+12:237:19
10Henrik RoosOK Linné59:36+13:527:30
11Antonio SeriniIFK Lidingös Skid o OK1:01:50+16:067:47
12Tomas HenrikssonAttunda OK1:01:58+16:147:48
13Linus LauriIFK Lidingös Skid o OK1:02:04+16:207:49
14Robert JohanssonTäby OK1:02:15+16:317:50
15David KlemanTäby OK1:03:15+17:317:58
16Henrik SundblomRånäs OK1:03:44+18:008:02
17John HartleyOK Ravinen1:04:51+19:078:10
18William GardnerOK Ravinen1:05:02+19:188:12
19David PetterssonTäby OK1:05:10+19:268:13
20Anders JanssonTäby OK1:07:26+21:428:30
21Oskar ForsbergSkogslöparna1:07:29+21:458:30
22Antoine GouverneurTA Douai1:09:56+24:128:49
23Jacob SvenssonOK Linné1:11:11+25:278:58
24Björn JanssonVäsby OK1:13:13+27:299:13
25Nick BarrableOK Ravinen1:15:02+29:189:27
26Dubois XavierTA Douai1:15:40+29:569:32
27Dan HörnellOK Linné1:16:51+31:079:41
28Tomasz PabichUKS Azymut Pabianice1:17:11+31:279:43
29Jonas ErikssonRånäs OK1:17:23+31:399:45
30Markus HenrikssonLinköpings OK1:30:05+44:2111:21
Jonas Jensen-TornehedVästerås SOKej godkänd
Kent LundvallTäby OKej godkänd
Tomas AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Kristoffer EdshageCentrum OKej start
Niklas OlssonTäby OKej start
Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OKej start

H20

7 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle BergmanOK Ravinen47:446:43
2Martin OlssonTäby OK48:05+0:216:46
3Henrik OlssonTäby OK54:17+6:337:38
4Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK57:04+9:208:02
Axel WrådheAttunda OKej godkänd
Jakob RedtzerAttunda OKej godkänd

D18

5 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin GidingVallentuna-Össeby OL1:37:4216:33
2Elin Leijon ThorellLånghundra IF1:46:18+8:3618:01

H18

6 650 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens RönnolsTäby OK44:376:42
2Martin GelinderAttunda OK46:22+1:456:58
3Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb49:36+4:597:27
4Joakim ByströmJärfälla OK1:01:09+16:329:11
5Rasmus SteenOK Enen1:02:47+18:109:26
6Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering1:03:06+18:299:29
7Simon BohmanRånäs OK1:04:31+19:549:42
8Andreas Winander-SchönningJärfälla OK1:08:35+23:5810:18
9Emil WippJärla Orientering1:10:44+26:0710:38 Ladda ner rutt i gpx-format
10Olof Carlson BjernaldOK Linné1:16:06+31:2911:26
11Jesper TibellLånghundra IF1:25:29+40:5212:51
Erik BerzellAttunda OKej godkänd
Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OLej godkänd

D16

4 650 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka HoppeIF Thor47:3510:13
2Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering50:08+2:3310:46
3Fredrika von EssenOK Linné51:43+4:0811:07
4Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen52:42+5:0711:19
5Alice FrostOK Roslagen58:58+11:2312:40
6Olivia KvarnlöfOK Roslagen1:02:40+15:0513:28
7Julia AngelsiööOK Linné1:07:00+19:2514:24
8Emma GraasOK Linné1:10:13+22:3815:06
9Sara BrolinOK Roslagen1:14:14+26:3915:57
10Emilia KaufeldtRånäs OK1:30:15+42:4019:24
11Fanny RostöRånäs OK1:34:32+46:5720:19
12Linnéa GranlundTäby OK1:36:01+48:2620:38
Linda BrolinOK Roslagenej start
Alice DAngeloAttunda OKej start

H16

5 670 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas Holgersson RohdinSigtuna OK54:319:36
2Felix ClassonRånäs OK55:48+1:179:50
3Johannes RidefeltOK Linné56:07+1:369:53
4Emil ErikssonTierps SOK56:46+2:1510:00
5Jesper JissbackeGävle OK57:13+2:4210:05
6Arvid PerssonTäby OK58:38+4:0710:20
7Joel BohmanRånäs OK1:00:41+6:1010:42
8Daniel Carlson BjernaldOK Linné1:03:17+8:4611:09
9Sixten JonssonOK Linné1:06:07+11:3611:39
10Olle NilssonOK Linné1:08:13+13:4212:01
11Simon BernersonOK Enen1:14:36+20:0513:09
12Fabian SteenOK Enen1:29:30+34:5915:47
13Jakob LiljaOK Enen1:48:02+53:3119:03
Ossian MikkoOK Roslagenej godkänd
Anton GilleOK Roslagenej godkänd
Henrik NordströmSigtuna OKej godkänd
Gustav StarkOK Roslagenej start

H16 Kort

3 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor LundOK Roslagen52:0113:04
2Simon ThärnOK Roslagen1:04:33+12:3216:13

D14

3 980 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra BoströmOK Linné38:299:40
2Ellen FrostOK Roslagen38:39+0:109:42
3Hanna HänströmTäby OK38:56+0:279:46
4Rebecca WaldenfjordJärfälla OK39:18+0:499:52
5Maria JanssonOK Linné42:09+3:4010:35
6Julia AnderssonOK Roslagen42:20+3:5110:38
7Sofia BerglundSigtuna OK42:27+3:5810:39
8Ellen BromanOK Roslagen48:14+9:4512:07
9Emmy AlbinssonJärfälla OK1:03:37+25:0815:59
10Anna JanssonOK Roslagen1:09:51+31:2217:33
11Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL1:20:06+41:3720:07
12Klara MandahlOK Linné1:20:17+41:4820:10
Wilma GilleOK Roslagenej start

H14

3 980 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel RönnqvistOK Linné36:329:10
2Olle GrywenzOK Linné37:07+0:359:19
3Viktor WohlgemuthOK Ravinen37:35+1:039:26
4Edvin NordströmTäby OK37:44+1:129:28
5Tuve MöllerOK Linné39:11+2:399:50
6Gustaf BerglundSigtuna OK39:23+2:519:53
7Johan EdenhamnLänna IF39:30+2:589:55
8Waldemar AnderssonOK Roslagen42:44+6:1210:44
9Pontus ThörnRånäs OK42:57+6:2510:47
10Simon SandqvistOK Österåker43:00+6:2810:48
11Gustav NyholmOK Linné43:04+6:3210:49
12Johan PerssonOK Österåker43:05+6:3310:49
13Seth WimanTäby OK45:41+9:0911:28
14John LarssonRånäs OK46:58+10:2611:48
15Oliver AngelsiööOK Linné48:43+12:1112:14
16Simon SchusterVallentuna-Össeby OL48:45+12:1312:14
17Vidar PerssonTäby OK52:31+15:5913:11
18Erik StarkmanSigtuna OK55:59+19:2714:03
19Adam LiljaOK Enen1:14:00+37:2818:35
Gabriel LundvallTäby OKej start
Isak NordströmSigtuna OKej start

D14 Kort

2 620 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jenny EdlundRånäs OKej start

H14 Kort

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob NäslundOK Roslagen1:08:0826:00
Jakob VestmanOK Österåkerej start

D12

2 620 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK22:428:39
2Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK30:04+7:2211:28
3Anna AnderssonPiteå IF32:24+9:4212:21
4Ida HäggholmSigtuna OK32:28+9:4612:23
5Lovisa WigertzLånghundra IF35:46+13:0413:39
6Emma BernersonOK Enen35:57+13:1513:43
7Anna NordströmSigtuna OK36:21+13:3913:52
8Emma JanssonOK Linné44:40+21:5817:02
9Sara EdenhamnLänna IF53:19+30:3720:20
10Alva JonssonLånghundra IF53:45+31:0320:30
11Klara MöllerOK Linné54:35+31:5320:50
12Sofia GidingVallentuna-Össeby OL55:07+32:2521:02
13Alexandra PerssonOK Österåker57:21+34:3921:53
14Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL1:10:10+47:2826:46
Astrid StarkOK Roslagenej start

H12

2 620 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel WaldenfjordJärfälla OK22:398:38
2Jonatan StåhlSundbybergs IK25:38+2:599:47
3Oscar MånkellAttunda OK26:35+3:5610:08
4Andreas JohnsonSigtuna OK28:23+5:4410:50
5Anton HänströmTäby OK28:37+5:5810:55
6Joel WahlqvistOK Roslagen30:36+7:5711:40
7Viktor LindellAttunda OK33:18+10:3912:42
8Emil JonsellIF Thor33:57+11:1812:57
9Axel Leijon ThorellLånghundra IF34:32+11:5313:10
10Erik WulffOK Linné36:36+13:5713:58
11Linus AlbinssonJärfälla OK41:13+18:3415:43
12Oskar VahlbergOK Österåker41:21+18:4215:46
13Arvid RoosOK Linné42:47+20:0816:19
14Liam Mc CluskeyOK Enen50:02+27:2319:05
15Carl WesterlundOK Roslagen52:26+29:4720:00
16Gustaf WilénOK Ravinen1:36:14+1:13:3536:43
David FornanderSigtuna OKej godkänd

D12 Kort

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida Norrby ÖstermanOK Roslagen19:0310:35
2Matilda JakobssonOK Roslagen19:48+0:4511:00
3Cornelia OlssonOK Roslagen22:17+3:1412:22
Tilda JanssonOK Roslagenej godkänd

D10

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese NilssonOK Österåker16:179:02
2Maja SandvikAttunda OK28:51+12:3416:01
3Malva MöllerOK Linné34:09+17:5218:58
4Annie HäggholmSigtuna OK36:09+19:5220:05

H10

1 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil BoströmOK Linné15:478:46
2Oskar SundblomRånäs OK19:10+3:2310:38
3Otto BalckVallentuna-Össeby OL19:50+4:0311:01
4Karl GrywenzOK Linné20:12+4:2511:13
5Elliot AngelsiööOK Linné20:59+5:1211:39
6David MelinOK Rodhen23:08+7:2112:51
7Edvin ForsumVallentuna-Össeby OL25:01+9:1413:53
8Viktor JanssonOK Roslagen26:38+10:5114:47
9David NäslundOK Roslagen28:07+12:2015:37
10Vincent WippJärla Orientering29:43+13:5616:30
11Gustav BjörklundOK Ravinen35:43+19:5619:50

D35

5 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellinor BjörkSkarpnäcks OL1:08:0911:33
2Maria ForsumVallentuna-Össeby OL1:14:40+6:3112:39
Kajsa KinnunenVallentuna-Össeby OLej godkänd
Annette RoosOK Linnéej start

D40

5 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexandra SvanströmOK Österåker45:119:01
2Anna GillmanOK Linné56:35+11:2411:17
3Helena WidegrenIF Thor59:31+14:2011:52
4Carin RosénGustavsbergs OK1:04:15+19:0412:49
5Pernilla SvedinLånghundra IF1:05:51+20:4013:08
6Malin AlbinssonJärfälla OK1:17:34+32:2315:28
Karin SteneboAttunda OKej godkänd
Marica TynellRånäs OKej godkänd
Eva PerssonOK Österåkerej godkänd
Andrea SilierJärfälla OKej start

H40

6 830 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan P SvanströmOK Österåker49:357:15
2Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK53:15+3:407:47
3Niklas HenrikssonAttunda OK54:36+5:017:59
4Per MelinOK Rodhen55:53+6:188:10
5Andreas FredrikssonAttunda OK57:44+8:098:27
6Ola BengtssonTäby OK57:51+8:168:28
7Henrik NordVäsby OK1:01:47+12:129:02
8Jonas EklundVallentuna-Össeby OL1:03:13+13:389:15
9Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:04:39+15:049:27 Ladda ner rutt i gpx-format
10Magnus GrafströmCentrum OK1:19:39+30:0411:39
11Johan SöderstenJärfälla OK1:27:25+37:5012:47
12Ulf AngelsiööOK Linné1:31:01+41:2613:19
13Jan SturestigOK Södertörn1:41:13+51:3814:49
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej start

D45

5 010 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla MolinAttunda OK51:3510:17
2Cathrine JohanssonTierps SOK56:17+4:4211:14
3Carina NilssonTäby OK58:19+6:4411:38
4Lena NilssonOK Linné58:35+7:0011:41
5Susanne AnderssonPiteå IF1:02:33+10:5812:29
6Carin KihlströmTäby OK1:06:17+14:4213:13
7Iréne PerssonTäby OK1:07:42+16:0713:30
8Lena GrandinOK Linné1:09:08+17:3313:47
9Pia ThunmanOK Linné1:11:08+19:3314:11
10Marie StrandOK Österåker1:11:56+20:2114:21
11Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:12:31+20:5614:28
12Ann-Christin PousetteRånäs OK1:25:20+33:4517:01
13Annika ErikssonTierps SOK1:49:43+58:0821:53

H45

6 650 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl PerssonTäby OK46:407:01
2Jonas GidingVallentuna-Össeby OL47:43+1:037:10
3Mats JonsellIF Thor50:44+4:047:37
4Johan JakobssonLånghundra IF51:19+4:397:43
5Fredrik SteneboAttunda OK53:13+6:338:00
6Christer ArksandVallentuna-Össeby OL55:00+8:208:16
7Piero SannicoloTäby OK55:28+8:488:20
8Per KällvikÅmåls OK55:48+9:088:23
9Peter HambäckLånghundra IF56:25+9:458:29
10Kalle PerssonOK Österåker57:41+11:018:40
11Juha LoenbergStigfinnarna58:00+11:208:43
12Anders BjörklundOK Ravinen58:15+11:358:45
13Roland SannicoloTäby OK58:28+11:488:47
14Johan J MöllerOK Linné1:01:09+14:299:11
15Anders NilssonTäby OK1:02:20+15:409:22
16Stefan RedtzerAttunda OK1:05:23+18:439:49
17Ian von EssenOK Linné1:10:58+24:1810:40
18Leif AnderssonRånäs OK1:11:07+24:2710:41
19Loterie Jean-FrancoisTA Douai1:12:41+26:0110:55
20Frank SteinerJärfälla OK1:13:23+26:4311:02
21Stefan NilssonOK Linné1:14:51+28:1111:15
22Johan BalckVallentuna-Össeby OL1:27:44+41:0413:11
Patrik SteenOK Enenej godkänd
Jonas NylundCentrum OKej godkänd
Johan LundvallTäby OKej start
Per GrywenzOK Linnéej start

D50

4 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AnderlingTäby OK1:01:4113:15
2Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL1:06:09+4:2814:13
3Marie EnokssonOK Österåker1:06:56+5:1514:23
4Annika LundströmVäsby OK1:08:08+6:2714:39
5Maria GelinderAttunda OK1:11:46+10:0515:26
6Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:48:46+47:0523:23
Anna-Karin SundqvistTullinge SKej start
Gunilla KreissJärla Orienteringej start

H50

6 370 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK46:537:21
2Kent BergmanOK Ravinen47:52+0:597:30
3Tommy ÅhmanLånghundra IF48:11+1:187:33
4Peter LundbergJärfälla OK50:47+3:547:58
5Roine AnderssonRånäs OK51:56+5:038:09
6Peter NordströmTäby OK52:29+5:368:14
7Johan PalmgrenTäby OK55:08+8:158:39
8Jan NylundMariestads FK55:59+9:068:47
9Arne ErikssonTierps SOK56:16+9:238:49
10Per EdenhamnLänna IF57:00+10:078:56
11Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF57:17+10:248:59
12Erik AnderssonOK Österåker59:50+12:579:23
13Sven WigertzLånghundra IF1:00:30+13:379:29
14Stefan SundéliusJärfälla OK1:00:58+14:059:34
15Lars-Erik NorbergJärfälla OK1:01:16+14:239:37
16Christer ErikssonTierps SOK1:02:54+16:019:52
17Tryggve RönnqvistOK Linné1:03:41+16:489:59
18Lars BerzellVäsby OK1:07:02+20:0910:31
19Leif NyholmOK Linné1:09:59+23:0610:59
20Mikael SundqvistTullinge SK1:10:44+23:5111:06
21Peter WippJärla Orientering1:12:27+25:3411:22
22Roland BäcklinSigtuna OK1:18:33+31:4012:19
Johan MarkstedtOK Södertörnej godkänd
Magnus BergströmRånäs OKej godkänd
Peter EnokssonOK Österåkerej godkänd
Ronny PerssonOK Österåkerej start
Stefan NorellAttunda OKej start
Tommy HolmérVäsby OKej start

D55

4 650 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HedlöfRånäs OK55:1611:53
2Lena JanssonJärla Orientering58:33+3:1712:35
3Anne-Chr SchunnessonAttunda OK1:00:20+5:0412:58
4My RönnolsTäby OK1:04:28+9:1213:51
5Ingrid SjölanderOK Rodhen1:07:45+12:2914:34
6Monica OhlinRånäs OK1:25:47+30:3118:26
7Christina OhlinRånäs OK1:36:05+40:4920:39
Britt LarssonLänna IFej start

H55

5 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas JohanssonRånäs OK44:217:31
2Mikael ByströmJärfälla OK47:55+3:348:07
3Lars OhlinRånäs OK49:43+5:228:25
4Anders LöfgrenJärfälla OK53:26+9:059:03
5Lars BoudrieVäsby OK55:08+10:479:20
6Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL55:23+11:029:23
7Jan GottfridssonNorbergs OK55:40+11:199:26
8Lars LandströmLånghundra IF58:34+14:139:55
9Hans OhlinRånäs OK1:00:27+16:0610:14
10Svend Erik MathiassenOK Linné1:01:18+16:5710:23
11Bonne LöfmanAttunda OK1:03:41+19:2010:47
12Peter OlssonTäby OK1:05:37+21:1611:07
13Eddie BjärrenholtVallentuna-Össeby OL1:11:12+26:5112:04
14Sven HedmanAttunda OK1:14:16+29:5512:35
15Sture LarssonLänna IF1:16:15+31:5412:55
16Kurt MaxéSundbybergs IK1:50:40+1:06:1918:45
Jan MånkellAttunda OKej start

D60

4 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid E StrömTäby OK51:5912:52
2Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL58:39+6:4014:31
3Ulla GummesonVäsby OK1:06:16+14:1716:24
4Marita BergSigtuna OK1:26:11+34:1221:19
5Maria PeterssonOK Linné1:26:46+34:4721:28
Helena DominiqueOK Enenej start

H60

5 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL57:1911:26
2Jan ÅsbergHäverödals SK1:03:33+6:1412:41
3Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF1:04:41+7:2212:54
4Björn LindgrenOK Österåker1:05:55+8:3613:09
5Lars Erik HermanssonOK Linné1:07:34+10:1513:29
6Lars WestinVallentuna-Össeby OL1:08:44+11:2513:43
7Bo WinanderJärfälla OK1:13:46+16:2714:43
8Tommy SjölanderOK Rodhen1:16:44+19:2515:18
Lars Olavi PeldanEnebybergs IFej godkänd
Kjell HolmbergOK Södertörnej start

D65

4 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne HamiltonEnebybergs IF56:4114:01
2Birgitta KlangLånghundra IF58:40+1:5914:31
3Margareta HagstedtVäsby OK59:42+3:0114:46
4Gun Inger SahlbergLånghundra IF1:00:32+3:5114:59
5Ulla Lybert ErikssonVäsby OK1:02:04+5:2315:21
6Birgitta NorlinRimbo SOK1:19:54+23:1319:46
7Barbro BörjesonSigtuna OK1:20:00+23:1919:48
8Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:25:12+28:3121:05
9Elke Wilke-GüntherTierps SOK1:36:14+39:3323:49
Gunnel BalckIFK Enskedeej godkänd

H65

4 650 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK50:4210:54
2Per-Erik WåhlbergOK Linné53:30+2:4811:30
3Leif NordinAttunda OK53:41+2:5911:32
4Willy LjungdellTäby OK56:48+6:0612:12
5Per-Åke CarlenstamVäsby OK57:38+6:5612:23
6Jan BojlingSolna OK59:10+8:2812:43
7Torbjörn TirénHellas Orientering59:56+9:1412:53
8Christer SolbreckLånghundra IF1:01:55+11:1313:18
9Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:04:10+13:2813:47
10Hans SahlbergLånghundra IF1:10:44+20:0215:12
11Sören ErikssonLänna IF1:12:12+21:3015:31
12Bengt FribergJärfälla OK1:14:23+23:4115:59
13Christer HedinIFK Enskede1:15:08+24:2616:09
14Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:16:02+25:2016:21
15Ulf SkogtjärnOK Linné1:20:01+29:1917:12
16Lars NordinSolna OK1:21:44+31:0217:34
17Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:22:36+31:5417:45
18Bo WestlingHäverödals SK1:22:54+32:1217:49
19Leif BergSigtuna OK1:34:08+43:2620:14
Torsten PetterssonLånghundra IFej start

D70

2 680 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva von HeijneSigtuna OK36:4813:43
2Dagny GustavssonSigtuna OK39:19+2:3114:40
3Margareta WallénTäby OK56:55+20:0721:14
4Margaretha NyströmLänna IF1:04:00+27:1223:52
5Carin PetterssonVallentuna-Össeby OL1:04:18+27:3023:59
Maj BoudrieVäsby OKej start

H70

4 040 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK38:249:30
2Åke GatelidSigtuna OK40:43+2:1910:04
3Bengt ErikssonVäsby OK43:17+4:5310:42
4Stellan FehrnströmEnebybergs IF44:50+6:2611:05
5Kurt BoströmOK Linné48:32+10:0812:00
6Ove ForsbergTurebergs IF51:52+13:2812:50
7Jan-Olof MalmSigtuna OK51:57+13:3312:51
8Sten von HeijneSigtuna OK53:56+15:3213:20
9Gunnar BramstenSundbybergs IK56:04+17:4013:52
10Lennart TorstenssonOK Rodhen56:24+18:0013:57
11Göran AnderssonTäby OK59:59+21:3514:50
12Sven-Olov NorlinRimbo SOK1:00:09+21:4514:53
13Olov JanssonHäverödals SK1:00:41+22:1715:01
14Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL1:03:25+25:0115:41
15Lennart JanssonHäverödals SK1:08:17+29:5316:54
16Rune ThurenVallentuna-Össeby OL1:17:25+39:0119:09
17Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:21:48+43:2420:14
Curt BalckIFK Enskedeej godkänd

H75

4 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK50:4012:32
2Sigurd WallénTäby OK50:54+0:1412:35
3Sten LarssonHäverödals SK1:11:26+20:4617:40
4Lars-Erik LindellVäsby OK1:27:39+36:5921:41
Thord AnderssonRånäs OKej godkänd

H80

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnar AnderssonHäverödals SK47:0217:32
Henning HamiltonEnebybergs IFej godkänd

Inskolning

1 800 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Erik BalckVallentuna-Össeby OLfullföljt
Lovisa BlomstenOK Roslagenfullföljt
Sara HarryssonAttunda OKfullföljt
Elmin Hof MöllerSöders-Tyresöfullföljt
Lukas LindIF Thorfullföljt
Edith MalmbergTäby OKfullföljt
Oliver MalmbergTäby OKfullföljt
Teo MatssonKlubblösfullföljt
Jamie Mc CluskeyOK Enenfullföljt
Jakob NordströmSigtuna OKfullföljt
Elliot PeterssonOK Roslagenfullföljt
Ella ServinLånghundra IFfullföljt
Adam SparrmanOK Linnéfullföljt
Axel SparrmanOK Linnéfullföljt
Juliet WaldenfjordJärfälla OKfullföljt
Axel WesterlundOK Roslagenfullföljt
Ebba WesterlundOK Roslagenfullföljt
Tony EdlundRånäs OKej start

U1

1 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias JavehedVallentuna-Össeby OL21:5812:12
2Erika SöderblomKlubblös23:53+1:5513:16
3Moa BirkebaekStora Tuna OK24:48+2:5013:46
4Märta SandvikAttunda OK24:51+2:5313:48
5Amanda LindquistLånghundra IF25:45+3:4714:18
6Alice JanssonOK Roslagen25:59+4:0114:26
7Elvira SöderblomKlubblös26:01+4:0314:27
8Rebecka JavehedVallentuna-Össeby OL26:03+4:0514:28
9Johanna RoosOK Linné27:35+5:3715:19
10Linus SvanströmOK Österåker28:44+6:4615:57
11Edit JonssonLånghundra IF28:59+7:0116:06
12Andrea JonssonLånghundra IF29:24+7:2616:20
13Viktoria CantarOK Linné32:40+10:4218:08
14Vilgot BengtssonTäby OK34:14+12:1619:01
15Frida MelinOK Rodhen34:25+12:2719:07
16Vilma WohlgemuthOK Ravinen40:32+18:3422:31
17Leo CarlssonKlubblös44:35+22:3724:46
18Kajsa SandkvistOK Österåker44:43+22:4524:50
19Elin WahlqvistOK Roslagen53:01+31:0329:27
Svante SandvikAttunda OKej godkänd

U2

1 800 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl LudvikTurebergs IF17:549:56
2Linus ÅbergLånghundra IF18:13+0:1910:07
3Emma PalmOK Roslagen19:25+1:3110:47
4Ida HänströmTäby OK21:06+3:1211:43
5Olle KallurOK Ravinen21:20+3:2611:51
6August StarkOK Roslagen21:24+3:3011:53
7Tom HarryssonAttunda OK22:00+4:0612:13
8Malva SteenOK Enen23:11+5:1712:52
9Alicia McCauleyOK Roslagen23:21+5:2712:58
10Marcus SteneboAttunda OK23:51+5:5713:15
11Linus NilssonOK Österåker24:04+6:1013:22
12Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL24:11+6:1713:26
13Viktor BoströmOK Linné25:21+7:2714:05
14Simon SteneboAttunda OK25:45+7:5114:18
15Arthur FaxénOK Roslagen26:30+8:3614:43
16Alva SundblomRånäs OK28:46+10:5215:58
17Simon PeterssonOK Roslagen29:02+11:0816:07
18Emma LundbergOK Roslagen29:43+11:4916:30
19Hanna GraasOK Linné30:09+12:1516:45
20Sarah ThärnOK Roslagen31:20+13:2617:24
21Lovisa HambäckLånghundra IF32:18+14:2417:56
22Elin GraasOK Linné34:00+16:0618:53
23Erik BernersonOK Enen35:03+17:0919:28
24Alva SvenssonKlubblös35:28+17:3419:42
25Axel BalckVallentuna-Össeby OL42:05+24:1123:22
26Matilda EkmanVallentuna-Össeby OL45:06+27:1225:03
Linus PeterssonOK Roslagenej godkänd

Öppen motion 1

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AhlstrandJärfälla OK15:588:52
2Mats SvenssonKlubblös19:18+3:2010:43
3Axel SvenssonKlubblös20:08+4:1011:11
4Linnea NybergSäterbygdens OK22:37+6:3912:33
5Susanne SöderstenJärfälla OK23:50+7:5213:14
6Theo Hörnsten StalåsOK Österåker23:59+8:0113:19
7Love Stalås HörnstenOK Österåker24:35+8:3713:39
8Kristina JanssonKlubblös35:33+19:3519:45

Öppen motion 3

2 620 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl GröndalOK Roslagen38:3814:44
2Lisa UmbergOK Borgen40:26+1:4815:25
3Maria LindKlubblös46:32+7:5417:45
4Maja NybergSäterbygdens OK47:07+8:2917:59
5Catrin StenehällGävle OK48:16+9:3818:25
6Karl-Filip FaxénOK Roslagen49:31+10:5318:53
7Silvia NyholmOK Linné50:21+11:4319:13
8Clary BernersonOK Enen52:45+14:0720:08
9Inge GottfridsonNorbergs OK53:42+15:0420:29
10Susanne BrolinOK Roslagen54:13+15:3520:41
11Anna KaufeldtRånäs OK56:15+17:3721:28
12Gudrun GrassVallentuna-Össeby OL59:07+20:2922:33
13Mats JonssonBromma-Vällingby SOK1:04:46+26:0824:43
14Joe Mc CluskeyOK Enen1:06:13+27:3525:16
15Linda Mc CluskeyOK Enen1:06:15+27:3725:17
16Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:10:50+32:1227:02
17Astri Lindgren MandahlOK Linné1:11:03+32:2527:07
18Lis LarssonRånäs OK1:41:43+1:03:0538:49
19Karin KressnerKlubblös1:41:50+1:03:1238:52
Hillevi PalmqvistLänna IFej start

Öppen motion 5

3 980 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nic KruysIF Thor46:3411:42
2Martin SandqvistOK Österåker49:09+2:3512:20
3Camilla AdlertegOK Enen49:57+3:2312:33
4Jonas WulffOK Linné50:52+4:1812:46
5Mats LiljaOK Enen52:31+5:5713:11
6Karin JonsellVallentuna-Össeby OL54:42+8:0813:44
7Claes ThorellLånghundra IF54:46+8:1213:45
8Tommy HöglundLånghundra IF55:14+8:4013:52
9Kristin NumminenKlubblös57:26+10:5214:25
10Susanne HarryssonAttunda OK58:15+11:4114:38
11Pia JohannessonVäsby OK58:17+11:4314:38
12Per WimanTäby OK1:00:37+14:0315:13
13Cecilia KraftVallentuna-Össeby OL1:01:01+14:2715:19
14Erik HöglundTurebergs IF1:03:34+17:0015:58
15Dan ThunmanOK Linné1:04:36+18:0216:13
16Åsa KruysIF Thor1:05:24+18:5016:25
17Hanne EnokssonOK Österåker1:05:49+19:1516:32
18Åsa BengtssonTäby OK1:07:11+20:3716:52
19Birgitta ByströmJärfälla OK1:07:39+21:0516:59
20Eva LöfgrenJärfälla OK1:08:31+21:5717:12
21Caroline ThörnRånäs OK1:11:49+25:1518:02
22Monica CarlssonÄtrans IF1:15:17+28:4318:54
23Maritha OlanderTäby OK1:16:13+29:3919:08
24Kjerstin MarkstedtOK Södertörn1:17:03+30:2919:21
25Annette WigertzLånghundra IF1:18:24+31:5019:41
26Lotta MöllerOK Linné1:34:20+47:4623:42
27Christine WikenKlubblös1:38:28+51:5424:44
28Gölin WikstrandOK Linne1:40:56+54:2225:21
29Lena NilssonOK Österåker1:44:39+58:0526:17
30Gunilla SchönningJärfälla OK2:11:37+1:25:0333:04
Thomas LundOK Roslagenej godkänd
Cecilia VälijeesiöVästerås SOKej godkänd
Maria SohlinSigtuna OKej godkänd
Susanne CosteliusSigtuna OKej godkänd
Per Gyllenhammar HoppeSkarpnäcks OLej start
Anders LindellAttunda OKej start
Viktor LundOK Roslagenej start
Amanda TibellLånghundra IFej start

Öppen motion 7

4 040 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger TynellRånäs OK36:098:56
2Jens LindquistLånghundra IF36:57+0:489:08
3Petter LjungbergKlubblös37:04+0:559:10
4Johan OhlströmIF Thor37:47+1:389:21 Ladda ner rutt i gpx-format
5Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK39:41+3:329:49
6Peter RidefeltOK Linné40:52+4:4310:06
7Lars RönnolsTäby OK41:17+5:0810:13
8Stina AnderssonGustavsbergs OK42:18+6:0910:28
9Urban StåhlSundbybergs IK44:15+8:0610:57
10Per GrundbergRimbo SOK45:25+9:1611:14
11Oscar GustavssonVallentuna-Össeby OL47:05+10:5611:39
12Kerstin SjökvistOK Österåker47:26+11:1711:44
13Kjell JanssonLånghundra IF49:14+13:0512:11
14Urban VahlbergOK Österåker49:18+13:0912:12
15Carl Gunnar BoströmEnebybergs IF49:23+13:1412:13
16Anders NybergSäterbygdens OK50:12+14:0312:25
17Helena GrennbergOK Linné52:08+15:5912:54
18Sara JonassonCentrum OK53:40+17:3113:17
19Karin LöfgrenJärfälla OK53:41+17:3213:17
20Pär GustavssonVallentuna-Össeby OL53:53+17:4413:20
21Mats BernersonOK Enen54:53+18:4413:35
22Bernt-Olof GustavssonTäby OK56:19+20:1013:56
23Stefan HörnströmBKT57:55+21:4614:20
24Stefan AnderssonRånäs OK58:18+22:0914:25
25Kurt AnderssonEnebybergs IF58:39+22:3014:31
26Peter AlbinssonJärfälla OK59:19+23:1014:40
27Monique HörnstenOK Österåker1:00:16+24:0714:55
28LarsOwe StrömTäby OK1:00:51+24:4215:03
29Gabriella MelinOK Rodhen1:01:16+25:0715:09
30Leif MörkforsJärfälla OK1:01:24+25:1515:11
31Bertil LjungemyrIFK Lidingös Skid o OK1:04:59+28:5016:05
32Karin BjörklundOK Ravinen1:07:46+31:3716:46
33Åsa NordströmSigtuna OK1:08:14+32:0516:53
34Kerstin LoenbergStigfinnarna1:10:20+34:1117:24
35Eva ElnerudSigtuna OK1:12:01+35:5217:49
36Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:13:11+37:0218:06
37Mats BrobergIFK Lidingös Skid o OK1:23:13+47:0420:35
38Monica RostöRånäs OK1:24:07+47:5820:49
Berit EkmanVallentuna-Össeby OLej godkänd
Lars OhlssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 8

5 670 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik BoströmOK Linne47:038:17
2Jonas HallmanAttunda OK47:54+0:518:26
3Mats JavehedVallentuna-Össeby OL49:00+1:578:38
4Kalle MalmbergSundbybergs IK50:15+3:128:51
5Pelle BengtssonIFK Enskede51:39+4:369:06
6Anders ÅbergLånghundra IF52:18+5:159:13
7Magnus AnderssonSundbybergs IK52:36+5:339:16
8Patrik SmedmarkOK Roslagen57:18+10:1510:06
9Jan LarsonVäsby OK59:47+12:4410:32
10Marina SimionIFK Lidingös Skid o OK1:00:00+12:5710:34
11Magnus HoppeIF Thor1:02:19+15:1610:59
12Martin SmedmarkOK Roslagen1:07:39+20:3611:55
13Mika NumminenOK Linné1:07:49+20:4611:57
14Johan StenbergIF Thor1:12:41+25:3812:49
15Lars LundinOK Borgen1:12:50+25:4712:50
16Ann-Mari SilfverLånghundra IF1:12:57+25:5412:51
17Konstantin GranlundFörsvarsmakten1:13:59+26:5613:02
18Per-Johan WikforsOK Österåker1:14:41+27:3813:10
19Jenny Ann MalmbergSundbybergs IK1:14:53+27:5013:12
20Ulrika KarlssonCentrum OK1:17:16+30:1313:37
21Birgitta OlssonTäby OK1:18:55+31:5213:55
22Magnus GraasOK Linné1:19:02+31:5913:56
23Erik JonssonLånghundra IF1:19:40+32:3714:03
24Olle KällbäckHammarby IF OF1:55:40+1:08:3720:23
Mats EkmanVallentuna-Össeby OLej godkänd
Ulf GrandinOK Linnéej godkänd
Malin SparrmanOK Linneej godkänd
Erik SparrmanOK Linnéej start

Öppen motion 9

7 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola LindIF Thor51:017:11
2Magnus CederlöfJärfälla OK57:30+6:298:05
3Niclas NilssonOK Österåker1:07:16+16:159:28
4Anders TåqvistVästerås SK OK1:07:24+16:239:29
5Anne Cecilie LøvaldTäby OK1:08:19+17:189:37
6Elin BjörkmanTäby OK1:12:56+21:5510:16
7Johan KällbäckHammarby IF OF1:14:38+23:3710:30
8Per ForsbergIK Ymer1:21:39+30:3811:30
9Tomas SjökvistOK Österåker1:35:55+44:5413:30
10Sara SjökvistKlubblös1:35:57+44:5613:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser