Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOK VeteranOL, Krogstorp

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOK VeteranOL, Krogstorp
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: torsdag 17 maj 2018

Ankarsrums OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders HallgrenKorta (15)40:20+0:5620:53
5Hans-Gunnar KarmstigLånga (13)55:26+13:0313:59
Gunvald BruceKorta (15)ej godkänd
Åke BorgerLånga (13)ej godkänd
Åke KarlssonMellan (17)ej start

Björkfors GOIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Janerik AnderssonMellan (17)1:17:48+34:0227:00
16Kicki SanderMellan (17)1:25:10+41:2429:34

Gamleby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Sören MarmelidMellan (17)1:26:25+42:3930:00
Pia AnderssonKorta (15)utgått
Håkan AnderssonKorta (15)ej start

Hultsfreds OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Inga-Britt JohanssonKorta (15)49:40+10:1625:44
8Lennart KarlssonKorta (15)54:54+15:3028:26
13Hans-Åke OlssonKorta (15)1:05:48+26:2434:05

Kisa SK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Kerstin ErikssonMellan (17)47:30+3:4416:29
8Roland SkyttMellan (17)54:30+10:4418:55
9Stig JonssonLånga (13)1:05:16+22:5316:28
10John PaulinKorta (15)1:01:42+22:1831:58
12Allan SvenssonKorta (15)1:05:44+26:2034:03
15Stig KarlssonMellan (17)1:21:45+37:5928:23

Målilla OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gunnar EnbergMellan (17)43:4615:11
1Anne-Marie RobertssonKorta (15)39:2420:24
10Göran FredikssonLånga (13)1:08:17+25:5417:14
11Jan-Ulf KarlssonLånga (13)1:09:06+26:4317:26

OK Eken

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Holger PerssonMellan (17)1:00:55+17:0921:09
12Arne WallbergMellan (17)1:01:52+18:0621:28
Ann-Marie PerssonKorta (15)ej godkänd

Vimmerby OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ulric SvenssonLånga (13)43:28+1:0510:58
3Stig AnderssonKorta (15)41:20+1:5621:24
4Bengt LönnKorta (15)43:46+4:2222:40
5Börje KarlssonMellan (17)52:56+9:1018:22
6Lars PetterssonLånga (13)59:09+16:4614:56
6Gunnar SöderholmMellan (17)53:46+10:0018:40
7Evert FranssonLånga (13)1:02:18+19:5515:43
12Bo EklundLånga (13)1:10:02+27:3917:41

Västerviks OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Torgny PetterssonLånga (13)42:2310:42
3Monica MarmelidMellan (17)51:09+7:2317:45
3Kent GranqvistLånga (13)46:32+4:0911:45
4Kent KarlssonLånga (13)47:40+5:1712:02
4Åke BjörklundMellan (17)52:52+9:0618:21
5Gunilla PetterssonKorta (15)45:38+6:1423:38
6Bert SvenssonKorta (15)47:09+7:4524:25
7Kenneth MarmelidMellan (17)54:14+10:2818:49
8Arne LarsenLånga (13)1:04:23+22:0016:15
9Arne LjungbladMellan (17)57:06+13:2019:49
9Håkan B SvenssonKorta (15)1:01:25+22:0131:49
11Ewa ArvidssonKorta (15)1:03:07+23:4332:42
11Gun-Britt SvenssonMellan (17)1:01:08+17:2221:13
13Britt-Marie BjörklundMellan (17)1:03:42+19:5622:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser